הקבוצות שפורחות וזו המתוסכלת

עונה טובה בכדורגל הישראלי
צילום: Shin-改 T en.wikipedia.org

הזכייה באליפות של הפועל באר שבע והזכייה בגביע של מכבי חיפה היו אקורדים מרעננים לעונת כדורגל מרתקת במלוא מובן המילה. הפועל באר שבע היא הסיפור הגדול של הכדורגל בישראל, או אם תרצו – הגברת הנכבדה אלונה ברקת. עיר שלמה בטירוף מתמשך היא משב רוח רענן לעונת כדורגל שהתחילה בקול ענות חלושה והסתיימה בקול תרועה גדולה.

כמובן אי אפשר להצניע את חלקה של אלונה ברקת, שאימצה הלכה למעשה את חלומו של דוד בן-גוריון והצליחה ליישב את הנגב, על כל ההשלכות הספורטיביות המתבקשות. שלמה שרף, לאחר שסיים את הפרק העצוב שלו בנבחרת הלאומית לפני שש עשרה שנים והגיע לבאר שבע עם הצהרה חד-משמעית שבא ליישב את הנגב, התייבש בחלוף חודשים ספורים ונטש עם הזנב בין הרגליים. אלונה ברקת באה לבאר שבע לפני תשע שנים צנועה ונחושה ועשתה זאת בגדול, חרף משברים לא מעטים עד כדי איום לעזוב אך לפני ארבע שנים.

היא לא רק הביאה אליפות בהחלטות סופר מוצלחות כדוגמת החתמתו של הסמל יניב ברדה והבאתו של המאמן ברק בכר מהנקודה הכי צפונית בכדורגל שלנו – קריית-שמונה, היא גם הצליחה לחנך את רבבות האוהדים לטוהר הספורט, ופרס ישראל קורץ לה.

הגביע של מכבי חיפה, על חשבון הקבוצה העשירה מכבי תל אביב, מגיע לחיפה אחרי עונה כושלת ברובה אבל מתוקה בסיומה. בין האליפות של באר שבע והגביע של מכבי חיפה אי אפשר להתעלם מההתעלות של שתי קבוצות נוספות – בית"ר ירושלים ובני סכנין. שתי קבוצות מנוגדות, יריבות מושבעות, שעשו פלאות כל אחת בדרכה וחרף קשיים לא מעטים.

לחשוב איך התחילה בית"ר של אלי טביב את העונה עם משבר האוהדים וחשש להתרסקות ואיך התחילה סכנין עונה עם קופה ריקה, והרי לפניכם סיפור כפול סופר מוצלח. סכנין של אבו יונס היא תופעה שמוסיפה נופך לכדורגל האפרורי שלנו. קבוצה מעורבת שמייצגת מגזר ערבי שפשוט אי אפשר לחשוב על ליגת-על בלעדיה.

ואילו מכבי זהבי תל אביב נותרה בלי תואר. כפי שהאליפות הביאה את האופוריה לבאר שבע והגביע הביא את החדווה לחיפה, כך נותרה מכבי תל אביב עם הרבה תסכול של חוסר הצלחה ברגעי האמת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

3 תגובות

  1. למכבי תא – הבכיינית של העונה, מגיע גביע קרטון וצלחת פלסטיק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עדו

מי המלך?

על יחסי רוב, מיעוט ודילול מניות