רכיבה בטוחה גם בקיץ

רוכבי האופנועים נערכים לחורף ומזניחים את הקיץ
צילום: דניאל ג'ינו

רוב רוכבי האופנועים משקיעים בהיערכות נכונה לחורף ומזניחים את הקיץ, למרות שגם בו עלולות להתרחש תאונות דרכים. הפתרון הוא לשמור על עקרונות הרכיבה הבטוחה לכל אורך השנה והנה המדריך שיסביר לכם איך עושים זאת בצורה נכונה

כל רוכב אופנוע מכיר את הסכנות שנשקפות לו בתקופת החורף. הגשמים, הכבישים החלקים והרוחות מעלים בעשרות אחוזים את הסיכוי לתאונות ופוגעים בשדה הראייה של הרוכב הממוצע. כתוצאה מכך, רוכבים מנוסים נערכים לחורף מראש ורוכשים ציוד מגן מתאים. הבעיה היא שחלקם גם מזניחים את ההיערכות לקיץ ובכך למעשה מגבירים לעצמם את הסיכון.

הימנעו מרכיבה בשעות החמות ושימו לב לכתמי המים על הכביש

הפתרון הוא כמובן להקפיד על רכיבה בטוחה לכל אורך השנה וגם במהלך הקיץ. ראשית, מומלץ להשתדל שלא לרכב על אופנועים או קטנועים בשעות החמות ולאורך זמן רב. רכיבה בשעות החמות מעלה את הסיכוי להתייבשות ופוגעת ביכולת של הרוכב לקבל החלטות בצורה נכונה. גם אם לא ממש מרגישים את החום בגלל הרוח שחודרת דרך הקסדה, רצוי לדחות את הנסיעה לשעות הבוקר או אחר הצהריים.

שנית, כדאי לשים לב למצב הכביש. בחורף קל יחסית לזהות כתמי בוץ או מים על הכביש כי הערנות של הרוכב גבוהה יותר, אך בקיץ קשה לזהות קטעי כביש חלקים גם בגלל השמש. יש לזכור שמשאיות ובעיקר אוטובוסים נוטים לטפטף שמן ומי עיבוי של מצנני המזגנים בצמתים, לכן צריך לרכב בזהירות לאורך קטעי נסיעה איטיים ומפותלים.

איזה ביגוד מתאים לטמפרטורה גבוהה?

למזלם של רוכבי אופנועים וקטנועים, יש קולקציה שלמה של בגדים המתאימים לטמפרטורות גבוהות. בגדים אלו חשובים בקיץ לא פחות מאשר בחורף כי הם מיוצרים מבדים שמנדפים את הזיעה. רכיבה עם ביגוד כזה משפרת את חווית הנהיגה, משפרת את יכולת הריכוז ומונעת חוסר סבלנות על הכביש. במידה ואין לכם בגדים כאלה, תצטרכו לרכב עם חולצה ומכנס בצבע בהיר ולא כהה.

יש טיפים שהם חלק בלתי נפרד מרכיבה על כלי רכב דו גלגליים לכל אורך השנה. כאן אפשר להזכיר את החשיבות של שתיית מים, את הטיפולים התקופתיים במוסך ואת החלפת הצמיגים בגלל בלאי ושחיקה. הכי טוב לשתות מים בהפסקות יזומות ולא בהמתנה ברמזור וניתן להגיע למוסך עוד לפני שהקיץ מתחיל כדי להיערך אליו בצורה נכונה.

כמו כן, צריך לשמור על הזהירות בעת הרכיבה בכבישים מהירים ולהקפיד על שמירת מרחק מרכבים אחרים. כדאי לקחת בחשבון שהשעות החמות משפיעות על כל הנהגים ולא רק עליכם, מה שמחייב הקפדה יתרה על כללי הזהירות. מומלץ לבדוק את השמן של האופנוע והקטנוע לעיתים קרובות, לראות שהבלמים עובדים כהלכה ולא להתבייש להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה או התלבטות לגבי ציוד מתאים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך