ישראל השלישית של אבישי בן חיים

הקמפיין של בן חיים מנציח נחיתות וכפוי טובה
תמונה של אבישי
ד"ר אבישי בן חיים צילום: Channel10israel commons.wikimedia.org

הקמפיין המתוקשר של אבישי בן חיים על אודות ישראל השנייה מנציח את נחיתותם לכאורה של המזרחיים. לאחר הקמפיין האגרסיבי כל מזרחי שאני פוגש רשום לו על המצח "ישראל השנייה".

בן חיים דואג להשאיר את המזרחיים קטנים ועלובים, כך הוא ישלוט על סדר היום, כך הוא יהפוך למושיעם של בני עדות המזרח. הוא כבר מתחיל להאמין על עצמו שהוא בן-גוריון של המזרחיים. זה מה שקורה כשההצלחה מסחררת.

כל זאת בדיוק כמו מפלגת ש"ס שבן חיים מעריץ כל כך, שגם היא מנציחה את נחיתות המזרחיים. כך שולטת ש"ס על ההמונים. מחזירה אותם לימי הקמעות וההשבעות ושולטת עליהם.

אלא שהקמפיין של בן חיים מלווה גם בכפיות טובה שאין כדוגמתה לאליטה השלטת, כניסוחו. בזכות האליטה הזאת הגיע בן חיים להישגיו. הם ייסדו את צה"ל, והוא הפך למפקד בו. הם ייסדו את האקדמיה, והוא הגיע להישגיו האקדמיים, כולל תואר ד"ר, בזכותם. ועכשיו הוא יורק בפרצופם.

האליטה לטענתו באה למגר את המזרחיים. בן חיים קובע שהאליטה פוסט-ציונית ולא דמוקרטית. מושאי הערצתו הבלתי נלאית של בן חיים הם אריה דרעי, שישב בכלא, וש"ס. אותם אלו שהוא מעריץ, לעומת האליטה הבזויה, ממש דמוקרטים. הם מתפוצצים מדמוקרטיה, ליברליות וציונות.

הרב שלום כהן מכנה את ימינה עמלק. הרב מאזוז מכנה את המדינה נאצים. אלו הדמוקרטים והציונים שבן חיים מעריץ. דרעי שליט יחיד לגמרי במפלגתו זה שנים רבות. מספר הנשים במפלגת ש"ס פשוט מרהיב. רק האליטה איננה דמוקרטית.

אפשר להבין את רגשי הנחיתות של המזרחיים. אפשר גם להבין את כעסם על מייסדי המדינה שהשפילו אותם. אבל אסור להיות כפוי טובה. מי שהקים את המדינה הם האשכנזים מאירופה.

מי שייסד את צה"ל, את התעשייה, את המדע, את האוניברסיטאות, את שדות התעופה, את בתי החולים, את הערים ואת כל מה שמדינה מודרנית זקוקה לו, הם האשכנזים. לכן על המזרחיים, וגם עליי, מוטל לנשק את שולי גלימתם של אלו שהקימו כל זאת במסירות נפש. הם מתו בביצות. במחלות. בפרעות ובמלחמות. המזרחיים הגיעו אל המוכן. גם אני.

התהליך הדמוגרפי במדינת ישראל מוביל להשתלבותם של עדות המזרח בישראליות. כיום הם רופאים וסופרים, מדענים וראשי מדינה. זה ייקח זמן, יידרשו עוד דורות עד שתימחק תודעת המזרחיות של המזרחיים. חוץ מהמגזר החרדי – שם האפליה תישאר לנצח.

אלא שהקמפיין של בן חיים, יחד עם מושא הערצתו מש"ס, מדרדר את המזרחיים מטה. ואם הקמפיין ימשיך להדהד בהצלחה, ויעצים את תודעת נחיתותם של המזרחיים, הם עוד יהיו ישראל השלישית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

14 תגובות

 1. לרב דב הלברטל הנכבד,
  הנני מזדהה עם כל מילה שכתבת במאמר שלעיל פרט, אולי, לעניין אחד – גם במגזר החרדי מורגשת כבר תזוזה בכיוון השתלבות במדינה.
  לגבי אבישי בן חיים – הוא עשה "איזון סטאטוס". אומרים שהוא התחתן עם בת אשכנז.

 2. לכל אחד וגם לאבישי בן חיים שמורה הזכות להחזיק בדיעותיו. אלא שמעולם אני לפחות לא שמעתי ממנו אפילו מילת ביקורת אחת באיזה נושא שהוא על נתניהו.. זה לדעתי מעיד על משהו לא חיובי.

 3. יש לאבישי מטרה אחת. בקרוב תראו אותו מועמד לכנסת ואתם יודעים מטעם איזה מפלגה

 4. דב שלום היססתי אם להגיב רק בשל העובדה שלא קראתי את הספר אבל קראתי הרבה עליו ואני עוקב אחריו לא מעט זמן.
  הוא בא להציג בעיה בשם ציבור שלא רוצה את תיוגו של אבישי.יש הרבה מזרחים שתומכים בביבי מהם מבוססים מהם לא אבל הם רוצים לעשות זאת כאנשים חפשיים ולא כלהקת מעודדות.
  שלמה בן עמי אלי עמיר ודומיהם מזרחים משכילים גאים במוצאם ומתנגדים לביבי.אני מזדהה עם רוב דבריך מלבד "התודה" שאתה מצפה שיביע לאשכנזים.גם כאן לא דרושה הכללה אני מכיר מזרחים שהיו בין בוני תקומתנו כמו משפחת אלקיים לשעבר שאמי השתייכה אליהם.
  בשביל לפסול את ביבי לראשות הממשלה לא צריכים להיות אשכנזי או מזרחי דווקא.

 5. בן חיים הוא פרובוקטור. דעות אלה הפכו אותו לאושית מדיה ופוליטיקה.

 6. התמונה שעלתה לי בראש למקרא הכתבה,, היתה של החלילן מהמלין, שבנגינת חליל, שהיתה קסומה באזני הילדים, הוא הוליך אותם אל אובדנם.
  השאלה היא מדוע נעימת חלילו של אב"ח, כה נעימה לאזני קורבנותיו?

 7. הייתי בטוח שהשאלה העדתית הסתיימה מזמן והנה היא פורחת מחדש. למה? למי יש בכך אינטרס?

 8. מי שמעורר רגשי נחיתות בקרב עדות המזרח אלה אינטסנטים כמו אבישי בן חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמת התשה

רוסיה ואוקראינה, לאן פנינו?