באו חושך לגרש

עיוורים רוקדים בחוג לריקודי עם
להקת העיוורים של יוסי תפילין (לובשים כחול)

לא מכבר חגגנו, כל עם ישראל, את חנוכה, חג האורים. לעיוורים זהו חג אורים תרתי משמע. הם, שהעולם חשוך בפניהם תדיר בשל עיוורונם, מצאו את האור המיוחד שלהם דווקא על רחבת הריקודים. עיוורים רוקדים ריקודי עם – דומני שזו תופעה ייחודית לישראל, וספק אם נמצא כמותה בעולם.

שתי להקות ריקוד תוססות ורעננות הצטרפו בשבוע החג אל מאות הרוקדים בחוגי הריקודים של אלעד שטמר ברעננה וגדי ביטון בכפר סבא. היה זה מראה שובה לב ועין – פקוחי עיניים רוקדים בצוותא עם לקויי הראייה את "ניגון עתיק", "ארץ ארץ", "ערב בא" ועוד ריקודים מהרפרטואר הישראלי, וכולם שמחים.

במשך שעה ארוכה הפליאו רקדני שתי הלהקות בהתאמת הצעדים, בשמירה על הקצב והשורות, והשתלבו נהדר בין הרוקדים הרואים. האושר ניכר על פני כולם.

שני מרקידים אמונים על התופעה המופלאה הזאת – יוסי תפילין וזוהר בראל. עם כל הלב והנשמה הם מובילים כבר שנים אחדות את המיזם המיוחד הזה. הם נעזרים במתנדבים רואים המשתפים פעולה באופן קבוע עם העיוורים ורוקדים איתם יחד במעגלים ובריקודי הזוגות. ואל יקל הדבר בעיניכם. ללמוד צעדי ריקוד, שלעיתים הם מורכבים למדי, קשה גם לרוקדים רואים מן השורה, קל וחומר למוגבלי ראייה. המדריכים משקיעים את כל כישוריהם המתודיים ותשומת לב פרטנית, על מנת להקנות את המיומנויות הדרושות ללימוד ריקוד שלם. והתוצאות – מדהימות.

הלהקה רוקדת עם העיוורים

להקת העיוורים של זוהר ברטל (לובשים צהוב)

מדריכי העל-שלנו, אלעד שטמר וגדי ביטון, כל אחד בחוג שלו, מובילים ומנחים את קהל הרוקדים המשולבים, עד שלעיתים אינך מבחין בין הרואה לעיוור, בין המוגבל בראייתו לבין הפיקח, וסובב המעגל, וכולם שווים על רחבת הריקודים.

ואסיים בשמחה הכפולה שזכינו בה לאחרונה. שימי, רואה היטב בשתי עיניו, הבחין בחיה העיוורת הרוקדת לצידו, ועינו צדה את חיוניות צעדיה של הצעירה המצודדת. האהבה נרקמה על רחבת הריקודים, והחתונה, לשמחת כולם, נערכה לפני שבועיים. מזל טוב לזוג הרוקד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. מוגבלים למיניהם. צריכים רק לחשוב על זה. אלא שאין מספיק מי שחושב על כך. כולל כאלה שאנחנו משלמים את שכרם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

הסהר הטורקי

מה עומד מאחורי ההתקרבות של טורקיה למדינות האזור

תמונה של ד"ר קאופמן

חידות חשיבה (114)

ביקור חוזר בלוח השחמט: (ב) עוצמתה של המלכה