הפרוטוקולים של ילדי תימן

מנצלים טרגדיה אמתית כדי למכור סחורה גזענית
סימן לייק הפוך
תמונה:Enoc vt commons wikimedia.org

טוקבק

האינטרנט מאיר באור חדש את פרשת ילדי תימן. מאז שנעשה בו שימוש יום-יומי, הוסרו כל המחסומים שעמדו בפני עיתונאים וכלי תקשורת עד לא מזמן. החופש להתבטא ניתן לכל מחזיק מקלדת מחשב וסמארטפון, והמחשבות הכמוסות שנשמרו בבטן או נאמרו בלחישה מפה לאוזן, עכשיו יוצאות אל האור ונאמרות במילים מפורשות: ילדי תימן זה לא סיפור של כמה מקרים בודדים אלא מדובר בשיטה – האשכנזים הלבנים, בגיבוי מנהיגיהם, חטפו ילדים ומכרו אותם לאשכנזים לבנים אחרים בארץ ובחו"ל.

חטיפת ילדים, בחוק הבין-לאומי וגם בישראל, נחשבת לפשע שמשתווה בחומרתו לרצח. כשמוסיפים לזה סיפורים על ניסויים רפואיים נוסח מנגלה, כבר הולכת ונרקמת עלילת דם שמשתווה ברמתה לעלילות הדם הנוצריות ולפרוטוקולים של זקני ציון. פעם היו הגויים מעלילים על יהודים שהם הורגים ילדים כדי להשתמש בדמם לאפיית מצות. עכשיו יהודים מעלילים על אחיהם, בני עמם, ומאשימים אותם בחטיפה ובהתעללות. הם עושים את זה בגלוי – בקבוצות בפייסבוק, בסרטוני יוטיוב, בהרצאות וחוגי בית, בטוקבקים ובאתרי אינטרנט. הם קוראים לזה שואה והשמדת עם ומשווים את אנשי "הממסד" לנאצים.

טוקבק

מאז החל המאבק לחשיפת הפרשה היה "הממסד" שם קוד למפלגת השלטון מפא"י ולשליחיה בסוכנות היהודית ובהסתדרות. כאשר חלפו השנים והתעלומה לא נפתרה השתחלו אל המאבק פעילים מזרחיים, הרחיבו את מעגל הנאשמים והכניסו את ילדי תימן לחבילה העדתית של השיח הציבורי בישראל. את החבילה הם לוקחים איתם לכל במה פנויה שעליה הם יכולים למכור את סחורתם הגזענית, להשמיץ דמויות מופת היסטוריות, להדביק ליוצאי אירופה תכונות שטניות ולחדש את עלילות הדם במתכונת מקומית ומודרנית.

פרשת ילדי תימן התחוללה בתקופה שבה היה הממסד אשכנזי ברובו. ערב הקמת המדינה היו האשכנזים 80% מהאוכלוסייה, ומתוכם צמחה מנהיגות שהובילה את כל הדרך עד להכרזת העצמאות. בראש עמד דוד בן-גוריון, שדעותיו הפוליטיות, כמו דעותיהם של כלל המנהיגים, נטו אל המרכז ושמאלה ממנו. מתוך אותה השקפת עולם קמה מדינת ישראל. בן-גוריון וחבריו הגשימו את החזון הציוני וניהלו את מבצע קיבוץ הגלויות – פרויקט ייחודי, הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית. במסגרתו הובאו מאות אלפי יהודים מקהילות שהיו רגע לפני פוגרומים וחיסול של ממש. הממסד הזה הפעיל את צה"ל ואת השב"כ והמוסד, נציגיו שלחו שליחים ומטוסים ואניות ועשו כל מה שרק אפשר כדי להציל יהודים ולהביאם לארץ מולדתם החדשה.

פועלם של אנשי הממסד ההוא חקוקים בהיסטוריה של עם ישראל, ואיש לא יצליח לקעקע אותו. גם לא המסיתים התורנים שמנסים לשכתב את ההיסטוריה ולהמציא עובדות חדשות שלא היו ולא נבראו. הכל מתועד, ממוסמך ומעיד על תעוזתם של המנהיגים ההם לקחת על עצמם משימה בלתי אפשרית ולמלא אותה בדרך הטובה ביותר בהתחשב ברקע של אותם ימים.

תיאור הרקע נמסר תמיד בכמה מילים מובלעות, כאילו בדרך אגב, על "אותה תקופה לא פשוטה". אבל העובדה הזאת מכרעת כדי להבין טוב יותר את העניין כולו: בשנים הראשונות להקמת המדינה הוכפלה האוכלוסייה שלה – משש מאות אלף נפש למיליון ומאתיים אלף. וכדי להמחיש במה מדובר צריך לדמיין שממחר בבוקר ובתוך שנים ספורות יגיעו למדינת ישראל שישה מיליון יהודים בבת אחת וינחתו בלוד ובנמל חיפה. מישהו יכול לתאר לעצמו את המציאות הדמיונית הזאת? מישהו יכול לתאר לעצמו מה יתחולל כאן? ברור שיהיה כאוס מוחלט ושלא ישתלטו על הבלגן, וברור שיהיו מושחתים שינצלו את המצב ויספקו את תאוותם ברמות הפליליות ביותר.

הכפלת האוכלוסייה במדינה שמלאו לה שלוש שנים בלבד הציבה לממסד אתגרים לא פשוטים: איך להביא ארצה את הכמות העצומה של העולים, איפה לשכן אותם, איך לדאוג להם לאוכל, לטיפול רפואי, לשיכוני קבע, לתעסוקה. וכל זה אחרי מלחמה עקובה מדם שגבתה קורבנות רבים, במשטר של צנע כלכלי ובמשק מקרטע ועם מאות אלפי עולים שבאו עוד קודם לכן וגם הם עוד לא מצאו קורת גג להם ולמשפחותיהם. ובכל זאת, בן-גוריון וחבריו לא נרתעו. הם פעלו ימים ולילות כדי להביא כל יהודי מתימן, מפולין, מרומניה ומעירק. לנגד עיניהם עמדו אך ורק טובת העם היהודי והגשמת הציונות במובן המלא ביותר שלה. לא היה דבר כזה בהיסטוריה של עמי העולם.

כשמבינים את המציאות הזאת, אפשר להניח כי גם אז היו עוולות שנעלמו ולא נתפסו בתוך הבלגן הכללי שהשתרר כאן. בלי ועדות חקירה אפשר להיות בטוח כי היו כאלה שניצלו את הבלגן ואת הפיקוח הרופף – פושעים חטפו ילדים וחמדנים תיווכו בין הורים חשוכי ילדים לאחות בבית חולים. והיו ביניהם תימנים ובולגרים ופולנים ורומנים והונגרים… לך תדע. לא היה אפשרי לקיים פיקוח מלא על כל נקודה ונקודה ולוודא שכולם מקיימים את הנהלים. אפשר גם להניח שהיו עוולות אחרות, כמו גניבת כספים ורכוש, רצח, התעללות ועוד.

ראשי הממסד ההוא שמעו את הטענות ובדקו אותן. הם הקימו ועדה לבדיקת היעלמותם של ילדי תימן, והוועדה לא מצאה שום הוכחה לקשר מאורגן שהפעילו גורמים ממלכתיים לחטוף ילדים. חלפו שני עשורים, הממסד התחלף, הימין עלה לשלטון וראש הממשלה הימני יצחק שמיר הקים עוד ועדה. גם זו לא הצליחה לפתור את התעלומה. חלף עוד עשור, הקימו ועדה שלישית – ושוב לא נמצא אקדח מעשן לפעולות ממלכתיות מאורגנות. שלוש הוועדות הורכבו מאנשים בני כל העדות והזרמים, הם הפעילו חוקרים ממוצא מזרחי וממוצא אשכנזי, אבל המסקנות שלהן לא תאמו את ציפיות המשפחות. פעם אחר פעם דחו הפעילים את הממצאים, והפכו את הפרשה לקונספירציה מאורגנת תוך כדי הוקעה של אנשי ציבור וחוקרים, ביניהם יוצאי תימן, שכביכול שיתפו פעולה עם הממסד.

הקונספירציה הזאת מתאימה מאוד לממסד הנוכחי. הממסד הזה, הימני ביותר והמזרחי ביותר שהיה אי פעם במדינת ישראל, לא מצליח לספק תשובות טובות יותר מאלה שנתנו קודמיו. אז הוא מקים מאגר דנ"א ופותח את הפרוטוקולים החסויים – שלא מגלים שום דבר חדש שלא ידענו – ובינתיים מניח למדורה החברתית לבעור, ושותק. מה אכפת לו? מנהיגיו התמחו בשיסוי ובהסתה – ימין בשמאל, יהודים בערבים, דתיים בחילונים, אשכנזים במזרחים. "הפרד ומשול" עובד יופי לטובתם, ומשם צומח שלטונם. רק אצלם יכול מאבק חברתי להוביל לעלילת דם ולהוציא את האספסוף אל המרחב האינטרנטי. במרחב הזה מנסים שוב ושוב לשכתב את ההיסטוריה ולספר סיפור חדש על הקמת מדינת ישראל וקיבוץ הגלויות של העם היהודי, סיפור שעיקרו: זה לא מה שחשבתם, ואולי חבל שזה קרה בכלל.

טוקבק

זוהי הטרגדיה האמתית של משפחות ילדי תימן.

כנראה לעולם לא נדע מה קרה עם הילדים ומי היו הפושעים שהעלימו אותם, כי המשפחות הפקידו את המאבק בידי אנשים שרוצים לערוף ראשי מנהיגים במקום לחפש את הפושעים הקטנים – החמדנים והשודדים, המאכערים והמתווכים.

דמעת האמהות שילדיהן נעלמו קורעת את הלב. ודמעה מצטרפת לדמעה, והלבבות נפתחים והשערים נפתחים ומבעד לכל הפתחים האלה מסתנן אספסוף צמא דם שמחפש כל הזדמנות להשאיר בתודעה את השיח הבין-עדתי, את המחלוקת בין אשכנזים למזרחים ואת השנאה הרובצת בין ימין ושמאל. הטרמפיסטים האלה מחללים את המאבק ופוגעים בטוהר שלו. הם קוראים את הפרוטוקולים שנפתחו לעיון הציבור, וכשהם מבינים כי אין בהם סנסציות וכי הנשק הזה לא יורה, הם מייצרים את הפרוטוקולים של ילדי תימן וזקני ציון.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

  1. לפעמים אני לא מאמינה עד כמה גדולה השנאה של חלק מיוצאי המזרח לאשכנזים בארץ שעשו כל כך הרבה בשביל המדינה

  2. לשם שופכים כל הבלי תרבותיים את ניבולי הפה שלהם ללא כל בקרה

  3. קנאת אלה שבמקום לדרוש מעצמם מסתכלים תמיד מה יש לאחרים

  4. הסבר מלומד שאינו מביא תשובה אחת פשוטה: איפה הילדים ?
    משפחות רוצות לדעת תשובה כבר חמישים שנה, והממסד מסתיר. הממסד מסתיר. זה החטא של הממסד גם אם הוא לא אשם במעשה הוא אשם בהסתרה.

  5. למעשים גזעניים של הממסד בפרשה הזאת. וכל הטענות הקשות תלויות באויר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שרטוט סמלי בית

מהי חברת ניהול נכסים?

שירותים נרחבים לבניינים על מנת שהמבנה יישאר מטופח וישמור על ערכו

שאול אייזנברג

שכונה

פיטורי המאמן במכבי תל אביב

פיצוץ אטומי

על הסף

חידוש הסכם הגרעין עם איראן – תרחישים אפשריים