פוטנציאל לא ממומש

סיכום של חמישה ביקורים ב"טורי"
בר-מסעדה טורי. צילום: יונתן קורפל

בקרבת מקום מגוריי נפתח לפני כשנה וחצי בית אוכל ושמו טורי, שמותג כבר יין אסייתי. המקום זכה לסקירה נרחבת יחסית בנישה הרלוונטית במדיה. בהיותי שכן, ולכן גם בעל עניין, תליתי במקום תקווה, אחרי כל שנות הבצורת הקולינרית בשכונה. יתרה מכך, אני אוהב אוכל אסייתי ואהבתי ליין גדולה אף יותר. ובכן, הייתי במקום כמה פעמים, ואחרי שבימים האחרונים השלמתי ביקור חמישי במסעדה הרגשתי בשל להביע את דעתי. חשוב לציין כי בכל אחד מן הביקורים הייתי בחברה של אוהבי מזון ואלכוהול, אבל בהרכב אחר, והדעה שתובא כאן משקפת במידה רבה גם את דעתם. ולמה הפתיחה הפעם ארוכה מהרגיל? כנראה בשל אי-נוחות הנובעת מהביקורת שאני עומד להשמיע על מוסד שאני באמת רוצה בהצלחתו.

התפריט עשיר ומגוון. הוא כולל רשימות ארוכות, משפחות ופריטים שונים של סושי. אבל המנות אינן רק מנות שמקורן מארץ השמש העולה. יש כאן מנות מתאילנד, מפיליפינים, מסין, מקמבודיה ואפילו מאפגניסטן. תמצאו כאן קטגוריות של מנות ראשונות, מאכלי אטריות, מרקים, מנות עיקריות וכאמור סושי. המלצרים ידידותיים. מיד כאשר מתיישבים הם ניגשים ומגישים שתי טעימות: משקה וסלט קטנטן חמוץ, על בסיס כרוב. זה האחרון בהחלט מצא חן בעיניי, כדי כך שתמיד הזמנו אותו עוד כמה פעמים ונענינו מיד ובחיוב. המשקה, לעומת זאת, סתמי.

החלק הביקורתי מתחיל, ולא במקרה, במצאי היין. באחד האתרים הבולטים בארץ הכתירו בזמנו את טורי לאחד מבתי היין הטובים בעיר. לעניות דעתי, התפריט האלכוהולי של המקום קטן מהראוי לתואר כל כך נכבד. והבעיה האמתית נעוצה בכך שכיום גם חלק מהיינות המופיעים בתפריט כלל אינם זמינים בפועל. בביקור האחרון, אחרי שהתופעה חזרה ונשנתה בנוגע לכמה סוגים שבהם חפצנו, הגיע לשולחננו הנציג הבכיר במקום באותה עת, והסביר לנו כי תפריט היין נמצא בדיוק כעת בהיערכות מחדש. לי זה נשמע הסבר דיפלומטי שאין לו מקום בבר יין שכזה.

לגבי המזון, אהבתי בעיקר את מנות האטריות השונות וחלק מן המרקים. דווקא הסושי היה תמיד פחות טוב. אמנם עיגולי הסושי מוכנים במקום, לנגד עיני הסועדים, אולם טעמם של הסוגים השונים שהגיעו לשולחן הותיר תמיד בחכי הרגשה של חוסר טריות. דווקא הסשימי, הרגיש יותר לטריות חומר הגלם, היה בעיניי טוב יותר.

האווירה שכונתית, לא מוקפדת. המלצרים מגלים ידע כמעט סביר במאכלים, ומעט מידי ידע ביינות. המקום הקטן ממוקם בצמוד לבית הקפה נלסון, העולה כפורח ומתרחב בשכונה כמקום מפגש נעים של צעירים. חלק מבעלי בית הקפה הם גם חלק מבעלי טורי. במקום כמה עשרות בודדות של מקומות ישיבה. בחלק הפנימי יש אפילו דקורציה מסוימת, אך החלק החיצוני, הסגור בקירות זכוכית, סתמי. השירותים סבירים. המחירים בינוניים, לעתים נוטים לגבוהים. החניה בסביבה לא מסובכת ולא עולה כסף. לסיכום: מקום עם פוטנציאל שחלקו לא ממומש.

כתובת: אופנהיימר 13, ת"א

הציון שלי: 7

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של צבי

דמוקרטיה רעועה

הפתרון למשבר שאליו נקלעה ישראל: הפרדה בין דת למדינה

פורטרט של נח

שיטיון

על חלום קפקאי וההתעוררות ממנו