בירה מתוצרת עצמית

סניף הדגל החדש של מבשלת הבירה "ג'מס"
פאב ג'מס
ג'מס תמונה: יונתן קורפל

מבשלת הבירה "ג'מס" (JEM'S) שוכנת בפתח-תקווה מאז הוקמה לפני כ-15 שנים, ומייצרת כיום כעשרה סוגי בירות. את תוצרת המבשלה מוכרים קודם כול בפאבים המסונפים לרשת, ויש כיום כבר מעל לתריסר מקומות שכאלה המפוזרים בישובים עירוניים ברחבי הארץ. לאחרונה נפתח סניף הדגל של המבשלה באזור משרדי ההייטק ברחוב אפעל בפתח תקווה. לסניף זה שמנו פעמינו הפעם, וכל הכתוב כאן בחוות הדעת מתייחס אך ורק אליו. שימו לב, לא להתבלבל. בעיר פתח תקווה יש עוד סניף של הרשת, ברחוב לשם 7. זה איננו המקום החדש שבו מדובר כאן.

במקום יש ארבעה תפריטים שונים בהתאם לאופי ומועד הארוחה: ערב, עסקית (בצהרי היום), מוצאי שבת ומועדי הופעות (מוזיקה חיה במועדים מסוימים). האופי זהה, ההבדל העיקרי הוא מגוון המנות, שמשתנה בהתאם לתפריט. מנות טיפוסיות כאן: כבד קצוץ, קרפצ'יו סינטה, סלט סלקים, חזה עוף, שניצל, המבורגר, קציצות עדשים ומנגולד, סלט שוק, עראיס, פרגיות, נקניקיות דיאבלו (המוכנות במקום) וכדומה. חלק מהמנות, הגם שמדובר במזון בסיסי, בנויות ביצירתיות. הבישול וההכנה ברמה בינונית. תפריט האלכוהול נשען ברובו על הבירות של המבשלה, וזה אך טבעי. יחד עם זאת במקום שכזה צפוי היה למצוא יותר מאשר סוג אחד של יין אדום וסוג אחד של יין לבן. למי שהדבר חשוב, מדובר במקום כשר. רמת המחירים כמקובל במקומות שכאלה באזור המרכז.

ההושבה נוחה. ההגשה והשירות בסדר. החלל גדול ומרווח. הוקדשה מחשבה לעיצוב הפנימי. העובדה שהפאב ממוקם באזור משרדים, השומם בלילה, והעובדה שהוא ממוקם בבניין משרדים בקומת הכניסה שתקרתה גבוהה, מתאימה למסיבות של ארגונים ומקומות עבודה, ואלה אכן יעד כלכלי של בעלי המקום. לדעתי, כשמדובר בבילוי אישי מאפייני המבנה הללו פוגעים באווירה האינטימית. המוזיקה בסדר. השירותים – טעוני שיפור. בשעות הערב והלילה אין בעיות חניה בסביבה ויש אפילו מגרש חניה תת-קרקעי בבניין עצמו שבו אורחי הפאב יכולים לחנות.

בסך הכול מדובר בפאב סביר. אין סיבה להגיע אליו ממרחקים. יחד עם זאת, למתגוררים באזור המרכז, ובמיוחד לאלה מהם המתעניינים בבירה, כדאי לעבור בו פעם. ביקורים כאלה תורמים לגיוון וכן מקנים יכולות פרופורציה בין שלל הברים והפאבים. ובסופו של דבר הרי לא כולנו מעריכים בצורה זהה מקום בילוי זה או אחר.

הכתובת: אפעל 15, פ"ת

טלפון: 03-9195366

ציון אישי: 76

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

  1. באותה מדינה יש גם מלחמה וגם הולכים לבארים. זה טוב או לא?

  2. אני כל הזמן מתלבטת אם זה הזמן לבילויים
    יש טיעונים טובים וחזקים לשני הצדדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן