ממציאת המעורב הירושלמי

מסעדת "חצות" בירושלים
בתוך המסעדה
מסעדת "חצות"

מסעדת "חצות" בירושלים היא אחת המסעדות המפורסמות בעיר בירתנו. זוהי מסעדה המגדירה עצמה כמזרחית ולא פחות כירושלמית. היא מפורסמת דיה וותיקה עד כדי כך שסלבריטאים רבים ביקרו בה ותמונותיהם מתנוססות על אחד מקירותיה.

למעלה מחמישים שנה קיימת ופועלת מסעדת "חצות", הממוקמת בפאתי שוק מחנה יהודה המפורסם, ליד שכונת נחלאות. כאן לפי המסורת הומצא המאכל המפורסם ביותר בעיר דוד – המעורב הירושלמי. מדובר בשילוב של כמה מרכיבים בשריים, כגון חזה הודו, שישליק הודו, טחול, לבבות עוף ופרגיות. כולם יחדיו צרובים על הפלאנצ'ה. זוהי כמובן המנה המפורסמת והמוזמנת ביותר במסעדה.

אחרי יובל שנות קיום נתגלגלה לידי ההזדמנות לבקר במסעדה, וכמובן אני מבקש לשתף אתכם בחוויה כפי שאני מסכם אותה מנקודת מבטי. מדובר כאמור במסעדה מפורסמת בקרב תושבי העיר. הם זורמים אליה יחד עם קבוצות מבקרים מערים אחרות ואפילו מארצות אחרות, שמתקבצים כאן בשל המוניטין שנבנה. הביקוש גדול. בעונות השיא ובימי ושעות השיא אי אפשר להזמין מקומות מראש, וההושבה על בסיס מקומות פנויים. אנחנו המתנו כעשרים דקות.

המנות המוצעות במסעדה מקובצות בשלוש קטגוריות עיקריות. מנות פתיחה, ובהן למשל חומוס גרגירים, חציל בלאדי, נקניקיות מרגז ומרק עדשים; מנות עיקריות, שמעבר למעורב הירושלמי כוללות פרגיות בגריל, קבב עגל, שיפודי כבד אווז, פילה דניס צלוי ודומיהן; וסלטים חמים, ובהם שלוש אפשרויות: סלט רצועות עוף, סלט פטריות וסלט אנטריקוט. יש גם אפשרויות צמחוניות ואף טבעוניות. כמו כן אפשר להזמין ארוחה המשלבת מנות עיקריות ומנות נלוות במחיר כולל ונקוב. בהכנה ובתיבול של חלק מהמנות ניכרת גישה מקורית, המקנה למנות מיוחדוּת. בדרך כלל גודל המנות סביר ומעלה. מכאן יוצאים שבעים.

ההושבה סבירה, אם כי מעט צפופה, ובוודאי שאיננה מהודרת. השירות יעיל וזריז כמתחייב מלחץ הביקוש למקומות במסעדה, אף שאיננו מלוטש. עיצוב הפנים מוסיף לאווירה. ההגשה פשוטה. אפשרויות האלכוהול סבירות בהחלט, המבחר כולו על בסיס יקבים מארצנו. המחירים פחות או יותר תל אביביים, כלומר לא זולים, בהתאם למסעדות מהקטגוריה הנדונה. המסעדה כשרה. המסעדה פעילה גם בשעות המאוחרות של הלילה.

הגענו למסעדה כחלק מביקור קבוצתי-משפחתי, והיא השתלבה יפה בכוונה לחוות את המיוחד והאופייני בירושלים.

כתובת: אגריפס 121, ירושלים

טלפון: 02-6244014

ציון אישי: 75

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

10 תגובות

  1. אני, כסטודנט ירושלמי, אכלתי מעורב ירושלמי אצל סימה כבר לפני 55 שנים.

  2. אני מצטרף לעדותו של שמיר. מעורב ירושלמי הגישו לפני 55 שנים ואף קודם בעוד מסעדות בירושלים . למשל במסעדה פלמחי ברחוב שמאי, במסעדה ברחוב מרדכי בן הלל הכהן שאני לא זוכר את שמה, ובעוד מקומות.

  3. המסעדה אחת עוד דוגמא להבדל הגסטרונומי בין תל אביב לירושלים

  4. בגסטרונומיה נכון מידי פעם לגוון בכדי לקבל פרספקטיבה ופרופורציות.

  5. התפלאתי לגלות כמה מאמרים על מסעדה כזאת באינטרנט. כנראה שהיא באמת מפורסמת

  6. אהבתי את הכתבה מנקודת המבט האישית ומרגישים לדעתי שאין כאן אינטרסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך