מסעדה משובחת ובית קפה עם שטרודל וינאי בשבת אחת

B-12 מסעדה בשרית
מסעדת B 12 בנתניה

שעת צהריים בשבת קודש, בעיקר בימי חורף קרים של חודש ינואר, היא זמן מתאים להתענג על ארוחת צהריים במרומי הקולינריה של ק"ק תל אביב. בחוגי הבלייניות שבהם מסתופפת לעיתים רעייתי שתחיה, חלפה השמועה כי מצויה בתל אביב מסעדה בשרית שאין שנייה לה בכל העיר היקרה ביותר (על פי מחקר חובבני) בעולם – מסעדת B-12.

שם המסעדה כשלעצמו כבר עורר את ענייני המקצועי. בין שאר עיסוקי הנני גם ויטמינולוג, דהיינו מבין משהו בתורת הוויטמינים. כפי שידוע לרבים, ויטמין B-12, המוכר ליודעי ח"ן בשם "ציאנוקובלאמין" אינו מצוי כלל וכלל בעולם הצומח. על כן כל מי שבוחר להיות צמחוני או טבעוני עלול למצוא את עצמו בחסר אדיר של ויטמין זה ולסבול, חלילה וחס, משורת מחלות חסר שלא כאן המקום לפרטן.

על כן, כזוג קרניבורים ותיק, החלטנו לפקוד את המסעדה בעלת השם "התזונאי" המבטיח בשבת הרביעית של שנת 2022 הבעל"ט. לקראת צוהרי היום יצאנו מביתנו במגמה לסעוד את ליבנו כדת וכדין. אבל, אוי ואבוי לבושה, התברר לנו שהמסעדה בק"ק תל אביב ננעלה בשבתות מפחד שומרי רוח הקודש. חיטוט קל במעיו של כבוד הרב גוגל גילה לנו כי אחותה התאומה של מסעדת הוויטמין המפורסם נמצאת באזור התעשייה המזרחי של עיר הריוויירה הים תיכונית נתניה. כעבור כחצי שעת נסיעה רגועה מצאנו את עצמנו מול המסעדה הנתנייתית שאכן הייתה פתוחה לכל דכפין בשבת.

מלצרית חביבה קיבלה את פנינו בכניסה למסעדה והושיבה אותנו בשולחן צנוע לא רחוק מהכבשן שבו צולים את הבשר. עליי לציין שהמקום קטן ואינטימי. פנים המסעדה ספון עץ ומזכיר את מסעדות הקרניבורים בדאון טאון אטלנטה או ניו אורלינס. כשהמלצרית הביאה את התפריט ושאלה מה נרצה להזמין החלטנו לקחת סיכון. החזרנו לה את התפריט וביקשנו שתזמין לנו את המנה הכי טעימה במסעדה, על פי ניסיונה ודעתה. הנערה חייכה ואמרה: "אוקי, סמכו עליי, לא תתאכזבו". כעבור כעשר דקות הביאה העלמה אל שולחננו מנה זוגית של פלטת בשרים פרוסים על מגש עץ, עשויים בסגנון דרום אמריקני, שכללה נתחי סינטה, אסאדו, ספייר ריבס וביצי פר, שאליה צורפו מטבלים אחדים (שאינני יודע את שמם). אל החגיגה הזו צורפו תפוחי אדמה מעושנים מלווים בקוביות חמאה ועוד צלחת פטריות פורטובלו עשויות ברוטב שום ובצל בסגנון צרפתי.

אני חייב לציין שמעולם לא אכלתי בישראל מנת בשרים כה טעימה ובכמויות שהתקשינו לסיימן עד סופן. על פי מיטב זכרוני זכיתי לאכול ארוחה בטיב ובכמות מסוג זה, לפני שנים רבות במסעדת קרניבורים בדאון טאון אטלנטה, לא רחוק מהאולפן הראשי של CNN. כשהובאה המנה אל שולחננו רעייתי ואני הסתכלנו האחד על השנייה ואמרנו: אכלנו אותה. בוודאי נצטרך לקחת משכנתא כדי לשלם את מחיר הארוחה. מכל מקום זה לא גרע מהנאתנו מקולקציית הבשרים המצוינת. סיימנו את הארוחה וביקשנו חשבון.

המלצרית החביבה הביאה חשבון הפוך על צלחת קטנה, הניחה אותה על שולחננו והלכה לדרכה. חששנו קמעה לראות כמה עלינו לשלם. לבסוף רעייתי, שבדרך כלל היא האמיצה מבין שנינו, הפכה את החשבונית ועיניה התרחבו בהפתעה. "כמה?" שאלתי, "205 שקלים" השיבה רעייתי. "לא מאמין, תראי לי". ואכן החשבונית הסתכמה ב-205 שקלים. שמנו 250 ש"ח על הצלחת. המלצרית נטלה את הכסף ואמרה: "תיכף אביא לכם עודף". "לא צריך", אמרנו, "שמרי את העודף לעצמך". המלצרית המופתעת הודתה לנו בשמחה מופגנת. יצאנו שמחים וטובי לב מהמסעדה.

מצדו השני של הכביש הבחנו בבית קפה מואר ופתוח, "קפה קרמל". החלטנו לחצות את הכביש ולשתות קפה. בדלפק התצוגה ראינו שיש להם שטרודל תפוחי עץ ועוגה שנקראת שטרודל גבינה. התיישבנו בשולחן זוגי וביקשנו מהמלצרית שני הפוכים גדולים, שטרודל תפוחים ושטרודל גבינה. המלצרית רשמה את ההזמנה וכעבור דקות אחדות הביאה את הדברים. הקפה היה מצוין. נדמה לי שהוא הוכן מבלנד של קפה ברזילאי אמיתי. אבל ההפתעה הייתה טמונה בשטרודלים. גם תפוחי העץ וגם הגבינה היו שטרודלים מעולים. כדוגמתם אכלנו רק בווינה.

אם לסכם את ארוחת הצהריים בשבת הרביעית של שנת 2022, הרי שההפתעה הייתה אדירה. קודם כול יצא לנו לבקר פעם ראשונה בחיינו באזור התעשייה המזרחי של נתניה. והעיקר, מצאנו מסעדה ובית קפה שלבטח נבקר בהם עוד פעמים רבות וגם נמליץ עליהם בפה מלא (אסאדו וסינטה) לכל מכרינו וידידינו.

כתובת המסעדה: שדרות גיבורי ישראל 22, נתניה

טלפון: 09-978-0763

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

3 תגובות

  1. סוף סוף נפתחתם גם למסעדות מחוץ לתל אביב. הגיע הזמן. בכל אופן גם אני ממליץ על המסעדה בנתניה.

  2. שטרודל טוב ואמיתי ובמיוחד בארץ קשה למצוא. לבוא מרחובות לנתניה, לא מעשי.

  3. מה שיותר כתבות על מה שיותר מסעדות וברים ומקומות בילוי. מגיע לנו גם להנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן