הפתעה

מסעדת "נאיה", בית נקופה
מבט למטבח המסעדה
מסעדת נאיה צילום: יונתן קורפל

לראשונה הגענו לסעוד במסעדת "נאיה", שהוקמה כבר לפני כשלוש שנים. אם להודות על האמת, הציפיות היו ממש לא גבוהות. תרם לכך קודם כול השילוב הלא טבעי של מסעדה אסיאתית עם תעודת כשרות. נוסף לכך, המסעדה ממוקמת בפאתי מושב בית נקופה, שאיננו בירה קולינרית או מחוז של חיי לילה. לאלה נוסף הצורך להיטלטל מתל אביב למבואות ירושלים, שעה וחצי של נהיגה, בחלק גדול משעות היום. אך מיד כשהגענו למקום הופתענו לטובה, וקודם כול מגודל המסעדה, שהוא הרבה מעבר למקובל במקומותינו במרכז. ויותר מכך, המסעדה הייתה מלאה, ונראה שכך זה בדרך כלל. גם הקהל במקום התגלה כקהל דומה למדי לקהל המאכלס את המסעדות בערים התוססות. בסך הכול חיכתה לנו הפתעה חיובית בהחלט.

התפריט במקום כולל מבחר גדול למדי של מנות, בהיקף שמאפשר לכל לקוח למצוא את מבוקשו. תמצאו כאן מנות פתיחה, סלטים, כמה אופציות של מאכלי באן, בשרים בגריל ובאידוי, מאכלי אטריות ואורז, מרקים, סושי וקינוחים. גודל המנות בינוני. הבישול משלב את המסורת האסיאתית עם פרשנות ישראלית ניכרת, שאני דווקא פחות אוהב. רמת ההכנה במסעדת נאיה סבירה ומעלה, וכרגיל יש מנות מוצלחות יותר ויש פחות. מבין מה שטעמתי, ציון נמוך במיוחד הייתי נותן למנת הגיוזה, שמוגדרת בתפריט ככיסונים מאודים וצרובים ואני מצאתי אותם מטוגנים, מוצפים בשמן וחסרי טעם. הקטגוריה הבעייתית ביותר בעיניי הייתה המנות האחרונות. לכל פרט בקטגוריה זו מראה מקסים ומיוחד, אלא שהכשרות המחייבת, שמונעת שימוש בחלב, ועודף הסוכר – חלק מהפרשנות הישראלית – מובילים לעודפי מתיקות שגורעים מהתוצאה הסופית.

ההושבה במקום נוחה ומרווחת למדי. מספר המקומות לישיבה גדול מאוד. סידור השולחנות פשוט והשירות יעיל ואדיב, אם כי ליטוש היה משדרג אותו. ההגשה סבירה. המטבח חשוף לסועדים, מה שמוסיף לאווירה. אף שמדובר במיקום הררי מחוץ לעיר הגדולה, ואפילו מחוץ ללב היישוב, לא תמיד קל למצוא חניה – בין היתר בשל המספר הגדול של האורחים במקום – אבל בסופו של דבר כולם מסתדרים. השירותים במקום סבירים. המסעדה פתוחה חמישה ימים בשבוע מצהרי היום ועד חצות, ובמוצאי שבת מצאת השבת ועד חצות. אתר האינטרנט טעון שיפור, הוא איננו מספק את כל מה שלקוח פוטנציאלי שכיח היה רוצה לדעת. המחירים במסעדה זו תל אביביים לכל דבר ועניין, וזה בוודאי לא יתרון. הביקוש נותן פה את אותותיו. בימי חול בצהריים יש כאן אפשרות של ארוחות עסקיות, המקנות קצת תוספות חינמיות הנכללות במחיר המנות הראשיות.

טלפון: 02-990-0070

כתובת: בית נקופה

ציון אישי: 82

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

11 תגובות

  1. קורפל,
    את כל המסעדות בתל אביב כבר סקרת?
    עד מסילת ציון הרחקת נדוד?

  2. לא להגזים מסעדה עם רמזים אסיתיים ובעיקר פרשנות ישראלית ירושלמית

  3. למה אתם חושבים שכל מסעדה, על או בלי הצדקה לתואר: מסעדה, ראויה למאמר ביקורת?

  4. טוב שמתחילים כבר לעסוק בנושאים כאלה ולא רק במחלות ובחמאס.

  5. רוב הלקוחות שם יהיו צעירים והצעירים שלנו ממש לא מתמצאים ביין. זה יגרום לכך שהמקום לא יהיה בית יין ממש.

  6. המסעדה פתחה סניף גם במרכז המסחרי ברמת בית הכרם בירושלים. פחות אווירה ונוחות. אותו אוכל. מקום קרוב יותר ונגיש יותר לירושלמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך