מנות קטנות

מסעדת "מאריס" בתל אביב
החלל הפנימי במסעדה
מסעדת מאריס

בשלהי עידן הקורונה, בערך לפני חודשיים, נפתחה ברמת אביב, לא הרחק מן הים, מסעדה חדשה עם מטבח טורקי. "מאריס" שייכת לבעלים שמחזיק כמה מסעדות, ובראשן "סרפינה" האיטלקית, הממוקמת במדרכה ממול. הנה לפניכם התרשמותי מביקור הבכורה במקום.

נתחיל בחלק החיובי. בראש ובראשונה מדובר באמת במסעדה שמשתדלת לכוון לכיוון קולינרי מסוים, ולא רק בשמה. המנות, הרכבן, שמות המאכלים המוצעים, הבישול, התיבול וההגשה כולם מסייעים ליצור אוכל בעל מאפיינים המצדיקים את דגל הגסטרונומיה הטורקית שהניפה מאריס.

התפריט בתקופת ההרצה כולל מגוון סביר בהחלט של מתאבנים, סלטים, מאפים, דגים, בשרים, תוספות וקינוחים. אני חוסך מכם את הרשימה הארוכה, שכל אחד מפריטיה נושא כמובן את השם הטורקי המקורי. הבישול טוב, הטעמים בהחלט מיוחדים.

תפריט היין סביר יחסית למסעדות בסדר הגודל של מאריס.

בתוך המסעדה עיצוב סביר.

השירות מהיר ויעיל.

אולם יש עמי גם כמה הערות פחות מחמיאות. ראשית, ההושבה במקום בעייתית. בתוך המבנה יש ארבעה שולחנות בלבד, ועוד כיסאות מוגבהים הניצבים בבר. גם בעת ביקוש לא גבוה במיוחד, לעיתים מזומנות אי אפשר למצוא מקום פנוי בתוך המסעדה, אפילו בהזמנה מראש. יתר המקומות, וגם הם לא רבים, נמצאים מחוץ למסעדה, מתחת לשמשיות. ברור כי הישיבה בחוץ תלויה במזג האוויר. בל נשכח כי המקום שוכן בקרבה לחוף הים. נוסף לכך, האווירה בחוץ סתמית למדי, והסועדים יושבים בסמיכות ליושבי בתי קפה אחרים.

בעיה שהפריעה לי במיוחד הייתה גודל המנות העיקריות. אני מתכוון בעיקר למרכיבי הבשר והדגים. פחות מחצי ממה שהייתי מצפה ממנה סבירה. המחירים במסעדה הם תל אביביים, אולם אם נתייחס לתמורה שמקבל הסועד, מסתבר שהעלות גבוהה.

נוסף לכך, במסעדה פנימה מושמעת מוזיקה טורקית שבאמת מוסיפה לאווירה הממוקדת, אלא שעוצמת ההשמעה גבוהה מדי ופוגעת במידת מה בהנאת השהייה.

לבסוף, בסביבה מקומות חניה לא מעטים, אבל רובם המכריע תפוסים בשעות העומס. אל תתפתו לחנות במקביל לכביש על מה שנחשב לכאורה למדרכה סלולה. הפקחים פעילים, והקנסות גבוהים ממה שאתם משערים.

טלפון: 03-500-7040

כתובת: אינשטיין 7, תל אביב

ציון אישי: 79

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

10 תגובות

  1. זה מה שיש כעת לאנשים בראש?
    לפתוח מסעות חדשות?
    ודווקא טורקית?

  2. הסתכלתי הביקורות שיש באינטרנט מאמרים ועוקבים. הרבה מתלוננים על מנות קטנות.

  3. לא אוכלת כמעט במסעדות. אבל אהבתי ביקורת שיש בה גם פלוסים וגם מינוסים.

  4. בר אחד בטוח. לא ביקורת ממומנת. אפשר להסכים אפשר להתנגד, אבל זו דעה אוביקטיבית כנראה.

  5. ובסך הכל אתה מתבטא בעדינות וגם מביא נקודות חיוביות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך