פתיחה בצל הקורונה

נונו מיני בנווה אביבים
מדגם מנות
נונו מיני צילום: יונתן קורפל

מסעדת "נונו" (NONO) הוקמה לפני כמה שנים בהוד השרון והיא בעלת אוריינטציה איטלקית. שמה הלך והתפרסם, וכבר מזמן ביקרנו בה, ביקור שבעקבותיו כתבתי על נונו מאמר ביקורת, לא נלהב במיוחד. אחרי שהמסעדה האמורה היכתה שורש ויצרה תהודה גדולה באזור, נפתחו עוד שתי שלוחות שלה בשרון, בהרצליה ובכפר-סבא. הפעילות גם התנהלה בשני מישורים צמודים, מסעדה (נונו) ובית מאפה (מימי).

והנה, ימים ספורים טרם פרוץ מגפת הקורונה נפתחה בנווה אביבים בתל אביב שלוחה נוספת בגרסה חדשה. לפחות בתקופת ההרצה היה מדובר בבית אוכל שמבוסס על שירות עצמי ו-Take away. ללא מלצרים, ללא הגשה. לקוחות ניגשו לקופה או הזמינו מהבית ובאו לאסוף את האוכל. כאשר נחתה הקורונה, כמה יממות אחרי פתיחת המקום, הוא נסגר. עם חלוף ההלם הוא עבר לספק אוכל במשלוחים ובליקוט, ועם התרת הרצועה ועד להודעה חדשה הוא פתח את שעריו. כעת אפשר גם לשבת במקום, אם יש מקומות פנויים. כלי הקיבול חלקם חד-פעמיים, חלקם כלי הגשה, תלוי במנה המוזמנת. אין הזמנת שולחנות מראש, כל המקדים מתיישב. המקום מגיש מאכלים נבחרים של נונו ושל מימי, וכל זה מתמצה היטב בשמו – נונו מיני. בינתיים הוא משדר הצלחה – רבים באים לאכול במקום, רבים אחרים מזמינים משלוחים או מזמינים מהבית ובאים ללקט את מנות האוכל הארוז.

מדובר במטבח פתוח שבו שני תנורי בעירה, שמוסיפים לנופך של מזון איטלקי. במסעדה פנימה יש בעיקר שולחן משותף אחד ולא הרבה מעבר לכך. בחוץ מפוזרים הרבה שולחנות וכיסאות, בחופשיות רבה, שכנראה מנצלת את עידן הקורונה. לעניות דעתי המסעדה תצטרך להסתפק בריבונות מצומצמת מחוץ למבנה כאשר הקורונה תהיה מאחורינו ותחזור ההקפדה על התיחום העסקי. אז גם תתגבש כנראה סופית חלוקת ההדגשים בין הלקוחות הסועדים במקום לבין אלה שמעדיפים לאכול במעונם, ויתייצב בהתאם גם התפריט.

התפריט, לפחות בינתיים, מבוסס על מנות לא רבות שנבחרו מהתפריטים של נונו ומימי וחוברו להן יחדיו. קטגוריית הפיצות מגוונת יחסית. יש כמה מנות פסטה, כמה סלטים. כמה מאפים ועוגות. בכמה ביקורים הספקתי לטעום מכמה וכמה מנות. חלקן הייתי מסווג כבינוניות. חלקן טובות. שום דבר יוצא מן הכלל או טוב במיוחד. בית אוכל שכונתי.

על פניו נראה שבשלוחה החדשה החליטו בעלי העסק להמר על הקונספציה החדשה של בתי אוכל ללא שירות, שפושה לאחרונה באזור תל אביב. למתחם בנווה אביבים, מקום משכנה של נונו, הכניסה אותה רות ברודו, הכוכבת העכשווית של תכניות האוכל הטלוויזיוניות. כמה חודשים טרם המתקפה הנגיפית היא פתחה כאן סניף של "דליקטסן", שפועל בדיוק בדרך זו. אוכל מיוחצן, ללא הגשה או שירות, שנאכל מתוך כלים חד-פעמיים על שולחנות ערומים, או לחלופין שמגיע הביתה או נלקח אליו. אני אישית מעדיף את המסעדות המסורתיות יותר על גינוניהן, אולם ימים יגידו אם לא מדובר כאן בשינוי כיוון כללי ומשמעותי בהרגלי הבילוי במוסדות ההזנה הציבוריים.

כתובת: רב אש"י 16, נווה אביבים, רמת אביב

ציון אישי: 75 (בנסיבות הקיימות)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יהודה

חופשה נעימה

היעדים של הישראלים היוצאים לחו"ל בפסח ובקיץ

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן