יחס לא מספק של עלות מול תמורה

מסעדת סרפינה
מסעדת סרפינה בתל-אביב צילום: יונתן קורפל

המסעדה המדוברת ביותר בתקשורת בעצם הימים האלה היא "סרפינה" (Serafina) התל-אביבית, כנראה לא מעט בעזרת מסע מוצלח של יחסי ציבור. מדובר במסעדה חדשה שהיא חלק מרשת זכיינות עולמית. מסעדת האם ממוקמת בניו-יורק, ומתארחים בה "סלבס-על" רבים. עד כה כבר הוקמו קרוב לארבעים סניפים ברחבי העולם, רובם ככולם מנסים להתקרב לזוהר של המודל לחיקוי, וכעת גם במדינת תל-אביב.

אחת הביקורות המפורטות הראשונות על המסעדה נכתבה בעיתון "הארץ". הייתה זו הביקורת המנומקת הקשה והשלילית ביותר שנתקלתי בה עד כה על מסעדה במקומותינו, והכול בשפה גבוהה מתובלת בציניות. עם הזמן נוספו עוד ביקורות. באחת מהן נכתב כי מדובר במסעדה האיטלקית הטובה בארצנו. אחרי שני ביקורים במסעדה, בהרכבים שונים, אני מרשה לעצמי לצרף גם את דעתי המנומקת.

למסעדה יש אם כן אוריינטציה איטלקית. התפריט כולל כמה קטגוריות: ראשונות, ביניים, פיצות, פסטות, עיקריות וקינוחים. בכל קטגוריה יש מבחר לא גדול, אולם מי שמכיר את דעתי האישית, יודע שבוודאי אינני מתייחס לכך כאל חיסרון. מבחר היינות והאלכוהול סביר בהחלט. המנות עשויות מחומרים טובים, ההגשה נכונה ויפה, התוצאה הסופית – הטעם, פחות. מבלי להעמיק ולהתפלסף אפשר לקבוע כי חלק מהמנות טובות, חלקן בינוניות, ויש מנות שבצדק ידורגו אף פחות מכך. בביקורנו השני, שניים מתוך ארבעת הסועדים החזירו כל אחד מנה אחרת שלא הסכימו להמשיך ולאכול. הקינוח שהזמנו נראה מדהים, אך בה בעת היה חסר טעם ממשי (ראו תמונה כאן מתחת לפסקה). זוהי בעצם ליבת הביקורת המוצגת בפניכם כבר בשלב זה של המאמר.

סרפינה מושקעת והדקורציה שלה היא מעבר למקובל במקומותינו. ההושבה נוחה למדי. לכל סועד מפית בד. אלה יחדיו יוצרים אווירה מהודרת יחסית לממוצע הנהוג במסעדות בישראל. השירות סביר, המלצרים אומנם מתודרכים, אך לא יזיקו להם תרגול והתנסות נוספים לשיפור תפקודם, שכן הוא איננו מתאים למסעדה שמתיימרת להיות יוקרתית. תלבושתם האחידה של המלצרים היא בהחלט סממן אלגנטיות חיובי, שאיננו מספיק שכיח במסעדות שלנו.

סרפינה ממוקמת בחלקו המערבי של רחוב איינשטיין לכיוון הים, אזור רמת אביב החדשה, בשכונת מגורים חדשה יחסית שבה עסקים רבים ממלאים את קומות הקרקע של הבניינים הגבוהים, או של המבנים הסמוכים. אפשר בהחלט למצוא חניה בסביבה הקרובה.

המחירים במסעדה גבוהים, גם יחסית לתל-אביב, ובוודאי אם מתייחסים לתמורה. למרות זאת התל-אביבים נוהרים בהמוניהם למקום. גם במועדים פחות מבוקשים המסעדה מלאה. בשעות ובימי העומס משתרך תור ממתינים לפני פתח המסעדה. לכן מומלץ מאוד להזמין מקומות מבעוד מועד.

אני תקווה שמנהלי המסעדה יתגברו על מחלות הילדות של המקום. קיימים, לדעתי, שני תסריטים אפשריים שסיכויי ההיתכנות שלהם פחות או יותר שווים. ייתכן שהמסעדה תמשיך בדרכה הנוכחית, מה שידרדר את המצב וידחק אותה לקרן זווית. חלק מהסועדים הנוכחיים הגיעו חרף העובדה ששמעו ביקורות שליליות. אבל אם גם הם יתאכזבו בעצמם, הם לא יתנו עוד הרבה הזדמנויות, אם בכלל, למסעדה. האפשרות האופטימית תתממש אם המנהלים יפיקו לקחים, יתקנו את הטעון שיפור, ויביאו להתעצמות גלי הביקוש שיגאו לשיאים בלתי מוכרים. בתוך זמן קצר יחסית נדע אנה מובילה המציאות. מומלץ למנהלים להתייחס ביתר רצינות לאתר האינטרנט של המסעדה. הוא היה מראש לא מוצלח דיו, וגם קרטע. בזמן כתיבת מאמר זה הוא אפילו נעלם.

הכתובת: איינשטיין 10, רמת אביב

הטלפון: 03-657-9080

ציון אישי: 8.6

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. הבישול, החומרים, השירות, המקום, והמחירים הכל היה בסדר גמור.

  2. נגמר עידן הפרגיות והלאפה והעמבה. העולם הקולינארי זלנו השתפר.

    1. כנראה שהתפתחת רק במישול של מרכיבי האוכל, ואין לך התייחסות לבישול, לשירות וליחס בין העלות והתועלת. או שלא הבנת את המאמר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן