היו זמנים

פאב "עמירם" בצפון הישן של תל אביב
מסביב לבר

לפני עשרות שנים, כאשר שבוע העבודה היה בן שישה ימים, הייתה חבורת הגברים שלנו מתכנסת מדי צהרי שישי בפאב של עמירם. מסכמים את השבוע, פותרים את בעיות העולם, ובעיקר מנשנשים קצת אוכל ושותים הרבה אלכוהול.

מאז זרמו מים רבים, אפילו בירקון הדלוח הסמוך לפאב. העיר תל אביב השתנתה, כמו גם הרגלי וסגנון הבילוי. אולם פאב "עמירם" נותר במידה רבה כמות שהיה. המקום, שהיה מפורסם בתל אביב של פעם, ידע פריחה, בשיאה אפילו נפתח סניף תאום שלו באילת, אך זה נסגר כעבור זמן קצר יחסית. היו עליות ומורדות, אולם לכל אורך הדרך הובילו אותו במו ידיהם עמירם ואשתו.

בתקופה האחרונה נערכו חילופי משמרות וכעת, אחרי ארבעים וכמה שנות פעילות, המושכות בידיה של בעלת בית חדשה. זו החדשה שמה דגש על יחסי ציבור, יותר מקודמיה הוותיקים, וכך מתחילה התעוררות מסוימת במקום. גם אנחנו, נציגי מועצת חכמי האלכוהול, הגענו לביקור מחודש.

"עמירם" היה ונותר פאב, מוסד שהופך לנדיר לעומת גל הברים שמכתיב את המיינסטרים היום. מה הופך אותו לפאב? קודם כול האינטימיות שהוא מספק, בתוספת הדגש על הבירה לעומת יתר המשקאות האלכוהוליים. תורם לכך גם אופיין של מנות המזון, שמלוות את האלכוהול ואינן העיקר, וכן העיצוב המושתת על ריהוט עץ ועל אצטבאות עם קישוטים מסורתיים ישנים. אני אישית מעדיף פאבים כאלה על הגלגולים העכשוויים של מקומות לשיח רווי אלכוהול. כמו פאב אמיתי, המקום פתוח כבר משעות הצהריים, מה שמקנה אפשרויות לגימה נוספות.

הפאב קטן. אין בו הרבה מקומות ישיבה. רובם המכריע מצויים בתוך הפאב, מיעוטם על המדרכה הצמודה (שנעשתה דקיקה לעומת מה שהייתה פעם) אם וכאשר מזג האוויר מאפשר זאת. בימי ובשעות הביקוש המקום גדוש ומעט צפוף, אבל יש בכך יתרון מבחינת האווירה. מומלץ להזמין מקומות מראש כדי לא להיתקע.

האווירה אם כך טובה. לא התפלאתי לראות במקום בליינים ותיקים של ממש, אבל שמחתי לראות גם צעירים שבוחרים לבלות בו. במקום מבלה אוכלוסייה נעימה ונוחה. מוזיקת הרקע מותאמת לאווירה. השירות וההגשה מהירים ויעילים, אך נטולי סגנון.

מבחר הבירות כולל טובורג, ויינשטפן, גינס, קרלסברג וג'מס. כמו כן יש כמה וכמה אופציות אלכוהוליות אחרות. התפריט כולל מבחר נאה ולא סכמתי מדי של מנות, בהן סלט עדשים, חמוצים, איקרה, דג מלוח, קורנדביף, פלטת מטוגנים, נקניקיות, גבינות, ירקות, שרימפס מטוגנים. החומרים וההכנה סבירים, המחירים תל אביביים לא זולים.

השירותים שוכנים בכניסה לבניין הסמוך והם בהחלט ברמה נאותה. מקומות חניה בתשלום קיימים בעיקר בכניסה לנמל תל אביב, הנמצאת ממש מול הפאב. השעה, מזג האוויר והאירועים בסביבה יכתיבו את הזמן שיידרש למציאת מקום חניה ואת העומק שאליו תיאלצו להגיע בחיפושיכם.

יש לי הרגשה שהמקום ילך ויהפוך למבוקש יותר. אני אישית מתכוון לחדש ביקורי בו, בתדירות כזו או אחרת. ממליץ לחובבי פאבים, לפחות להתרשם. מבחינתי היתרון הגדול טמון בנוסטלגיה שהוא מעורר בי ובחבריי. היו זמנים, והנה אנחנו עדיין כאן, משיקים כוסות משקה ומחייכים.

כתובת: התערוכה 8, תל אביב

טלפון: 03-5441634

ציון אישי: 85

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. אני דוקא אוהב מקומות קטנים ולא מפונפנים עם מסורת. נבוא לבקר בהזדמנות.

  2. לא אוהב את המקומות הפלצניים והרועשים שאנשים באים כדי לבוא ולספר שהיו שם ולא כי יש שם משהוראוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך