מפגן של פשטות

"טוני ואסתר" בשוק לוינסקי בתל אביב
צילום מחוץ לבר
טוני ואסתר צילום: יונתן קורפל

סמטת שוק לוינסקי היא מעין מדרחוב מעוקל שמשני צדדיו יש לא מעט ברים ובתי קפה, וביניהם גם כמה בתי עסק ללא קשר לענף המזון, שתריסי המתכת שלהם מוגפים בלילה. בשעות הבוקר מקומות הבילוי הפתוחים לובשים אופי של בתי קפה, ובערב האווירה נוטה לכיוון של ברים. כך גם בקרב המקומות שמושיבים את לקוחותיהם בחוץ.

הפעם החליטה מועצת חכמי האלכוהול להתמקד ב"טוני ואסתר". הביקור נערך כמובן בלילה. השם המוזר של המקום מיוחס לסבתות של שני היזמים. מדובר בעסק שממוקם בשתי חנויות – אחת מהן מאכלסת את המטבח והשנייה שוכנת ממולה ושם ממוקם הבר. המבלים רובם ככולם יושבים בסמטה ומפוזרים בין שתי גדותיה.

המקום מגדיר עצמו כבית קפה. בשעות הבוקר הוא אכן עונה להגדרה זו, ויש בו ארוחות בוקר מכמה סוגים. בצהריים יש כאן מנות בשריות, כמו קבב וקציצות, וכמובן כמה סוגי סלטים. טוסטים, כריכים, בורקיטו ודומיהם מוצעים כאן לאורך היממה. גם טבעונים ימצאו פה במה להשביע רעבונם. בערב יש כאן דגש גדול יותר על אלכוהול. בירות, קוקטיילים ומנות אלכוהול נוספות. מבחר האלכוהול איננו גדול.

המקום הינו מפגן של פשטות. יושבים בצפיפות על וסביב ריהוט פשוט. ההגשה פשוטה גם היא ובתפריט אין תחכום. השירות לא משתדל, לא מקפיד ונוטה לגישה שכונתית. הבישול וההכנה רחוקים מתחכום והחומרים פשוטים. במבט ראשון המחירים כאן, של כל פריט בפני עצמו, לכאורה אינם גבוהים במיוחד. אבל כאשר מגיע החשבון, הוא מסתכם בסכום שאיננו נמוך כלל, בוודאי בהתייחסות לכמויות, לחומרים ולאיכויות.

המקום פתוח שבעה ימים בשבוע מבוקר עד חצות, פרט לימי שישי בלילה. מוזיקת רקע מתנגנת לה בחלק זה של הסמטה. חדרי השירותים סבירים. זמינות החניה באזור תלויה כמובן ביום בשבוע ועוד יותר בשעת היממה.

עובדה שאין עליה מחלוקת הינה הביקוש הגדול יחסית. צעירים תל אביביים טיפוסיים אוהבים את המקום הבלתי מחייב שמתנהל באווירה אנטי-פורמאלית. אפשר לחוש באנרגיות החיוביות. בימים ובשעות מבוקשים אין כאן מקומות פנויים. זה נכון בלילות הקיץ וכן בחלקים מהאביב ומהסתיו. בימי הקיץ החמים ובימים ולילות של גשמים וקרה, מספר המבקרים מצטמצם מאוד, שהרי אי אפשר לשבת בחוץ בסמטה.

כתובת: רחוב לוינסקי 39, תל אביב

טלפון: 03-5281843

ציון אישי: 66

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן