בר בקושי

"לאגר אנד אייל" במרינה הרצליה
הבר מבחוץ
לאגר אנד אייל צילום: יונתן קורפל

רשת "לאגר אנד אייל" (LAGER & ALE) הבריטית תקעה יתד בארץ הקודש ומתחילה להעמיק אחיזתה. אחרי הסניף בשרונה נפתח מקבילו בהרצליה, והבא בתור מתוכנן לפתוח את שעריו בפתח תקווה. מדובר ברשת שמנסה לגייס זכיינים בפריסה ארצית מרבית. מועצת חכמי האלכוהול הקדישה ערב לביקור בסניף הרצליה, הממוקם במרינה, כדי לבחון את הקונספט המיוחד של הרשת ואת דרך יישומו הלכה למעשה. חשוב רק להבהיר כי מאמר ביקורת זה מתייחס לסניף האמור ורק אליו. מעולם לא ביקרנו בסניף האחר.

לא ברור לי מדוע הבעלים מדגישים שהמקום הוא בר. אם כבר, הכינוי "פאב" היה אמור להלום אותו הרבה יותר, משום שמוכרים פה קודם כול ובעיקר בירה. אולם לדעתי גם כותרת זו איננה הולמת אותו, ואנסה להסביר בהמשך מדוע לדעתי הוא אינו מגשים את ההבטחה.

הסניף הנדון ממוקם כאמור במרינה. אזור המכירה של הבר ממוקם בתוך מבנה, ואילו מקומות הישיבה רובם ככולם נמצאים בחוץ, תחת כיפת השמיים, במרחב שבו מתנועעים העוברים והשבים בין הקניון, בנייני המשרדים, בתי הקפה והמרינה. האורחים ישובים סביב שולחנות עץ סטנדרטיים המחוברים לספסלים. אין כאן אינטימיות, אין גם שום אפשרות שתיווצר אווירה של ממש. כמו כן ברור שישיבה במקומות לא מקורים שכאלה נתונה לחסדיהם של מזג האוויר ועונות השנה.

לא זו בלבד, אלא שברשת אימצו את הנהוג בחלק מהפאבים באנגליה, ואין כלל שירות לשולחנות. מי שרוצה משקה או אוכל צריך להיכנס לבר שבתוך המבנה, לעמוד בתור, להזמין ולשלם. משקאות יימסרו לידיו בהקדם, אולם לגבי מנות האוכל – עליו להשאיר מספר טלפון לאיש שבקופה, וכאשר מנה זו או אחרת תהיה מוכנה, הוא יקבל מסרון ואז ייאלץ לחזור לדלפק מצויד בקבלה. אין ספק שהשיטה מנתקת בין אנשי הצוות לקהל הלקוחות, מה שמפחית עוד יותר את הסיכוי לאווירת בילוי.

מבחר הבירות מעניין, אבל מוגבל לשבעה סוגים במזיגה, ומספר דומה של בירות בבקבוקים. יש מבחר מצומצם של אלכוהול מסוגים אחרים. האוכל הינו מקטגוריית אוכל הרחוב. יש כיום 11 אופציות בתפריט, כולן מנות קטנות, צנועות ולא מתיימרות. מנות שמטרתן ללוות שתיית אלכוהול, ולא יותר מכך. בין היתר תוכלו למצוא שם טוסט עם גבינת גאודה, זיתים, קוביות תפוחי אדמה במיונז, נקניקייה בלחמנייה וקורנביף בלחם. הרמה הקולינרית בסיסית ביותר.

היתרון הבולט של רשת "לאגר אנד אייל" הוא המחירים. בשום מקום עוד לא נתקלנו במחירים זולים כל כך של אוכל ואלכוהול. אין צורך להרבות במילים בנושא זה הברור מאליו. זהו כנראה המוטו המרכזי שהרשת חותרת אליו. יתרון נוסף שמציע הסניף בהרצליה הוא ההושבה מול הסירות העוגנות במרינה ואדוות הגלים.

חניה בתשלום זמינה בסביבה הקרובה, הן בקניון ארנה והן במגרשים נוספים. השירות, שכאמור מתקיים מאחורי הדלפק בלבד, איננו יעיל דיו ויש לשפר גם את האדיבות. חדרי השירותים סבירים. אין צורך להתקשר ולהזמין מקום, לפחות כיום. הבר איננו משריין מקומות ישיבה, הואיל ואין צורך בכך. יש די והותר ורבים מהם זמינים.

אם אתם נמצאים בקרבת האתר ומחפשים משהו פשוט, לזמן לא ממושך, ומגיעים ללא ציפיות, אפשר לעבור במקום.

כתובת: הצדף 1, מרינה הרצליה

טלפון: 050-358-5358

ציון אישי: 6.5

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. מותר שיהיה גם מקום עממי לבירה במחיר אנושי ולא במחירי תופת הנהוגים בארצנו בכל דמוי פאב בר. מי שחפץ בשתיה ובמשב הרוח הימי מקום ראוי בהחלט. לא מקום "לאווירה" אלא לאוויר הים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אפרים כהנא

מנהיגים והחלטות

כיצד התקבלה ההחלטה על המלחמה נגד עיראק בשנת 2003?