בהשפעת המעדנייה

קפה, מסעדה, בר Par Derriere

מועצת חכמי האלכוהול התכנסה הפעם בהרכב מלא במקום שנושא את השם הצרפתי "פר דרייר" (Par Derriere),  שבעליו מכתירים אותו משום מה בר יין. זה שלוש שנים הבר ממוקם במתחם נוגה ביפו, לאחר גלגולו הראשון והנחבא אל הכלים, אז שכן בחצר ברחוב קינג ג'ורג'.

המוסד מחולק לכמה מתחמי משנה, שבכל אחד מהם עמדת בר. בחצר הפנימית ניצבים רוב מקומות הישיבה. זהו האזור המבוקש ביותר, בעיקר בשעות הלילה, כאשר החשכה ומעט התאורה הופכים את המקום לרומנטי. כך הם פני הדברים ככל שמדובר בתקופות המעבר בשנה, שהרי ככל שהטמפרטורות הולכות ויורדות, או לחלופין מעפילות, ובמיוחד בעת ממטרים, התענוג עלול להפוך למפוקפק, למרות סוככי הבד או אמצעי החימום והאוורור.

ב-Par Derriere מוצע מבחר של כמה עשרות סוגי יין מכמה מדינות, המצדיקים לכאורה את התואר בר יין. לא שיא עולמי, אבל בהחלט מעל לסף בתחום זה, ומעל ומעבר למקובל במסעדות ובתי קפה במקומותינו. מבחר האלכוהול הכבד יותר ראוי בעיניי לחיזוק. יש כאן גם היצע מסוים של קוקטיילים.

צמודה אל הבר מעדנייה, שהיא חלק בלתי נפרד ממנו. לפני שהולכים הביתה אפשר להצטייד כאן בכמה מטעמים שינעימו לחיך בימים שאחרי הביקור. למעדנייה ובעיקר למוצרים הנמכרים בה יש השפעה מובהקת על תפריט המקום.

התפריט בפר דרייר מחולק לארבע קטגוריות. "בקר ומעדנייה", שתקף בימי השבוע אך לא בשישי-שבת; "עסקיות", שרלוונטי באותם ימים בשעות מאוחרות יותר ואפשרי עד שעה 16:00. בתפריט זה יש אפשרויות מסוימות שמחייבות תוספת מחיר; "בראנץ'", שמוצע רק בימי שישי-שבת עד לפנות ערב; ו"ערב", התפריט הרחב, הכבד, ומטבע הדברים גם היקר מכולם. בכל אחד מן התפריטים הללו עשרות מנות מסוגים שונים. יש כאן כמובן גם בשרים, דגים ופירות ים. המגוון גדול מאוד ומבטיח שכל אחד ימצא כאן ייצוג למאכלים המועדפים עליו. כאמור, בתפריטים משובצים לא מעט מאכלים אופייניים מהמעדנייה.

איכות האוכל בממוצע סבירה, עם לא מעט מקרים מעל ומתחת להערכה כללית זו. המחירים גבוהים מעט מאלה של מוסדות מקבילים. השירות סביר. האווירה, וזה כידוע הפרמטר החשוב ביותר בעיניי, חיובית ונעימה. אשר על כן קהל מעורב מכל הסוגים והגילים מאכלס את המקום, ובזמנים ומועדים מבוקשים מומלץ כרגיל להזמין מקום מראש. החניה הרגילה באזור דורשת בדרך כלל סבלנות וחיפושים, כמובן בכפוף למועד המסוים. אני ממליץ להיכנס לחניה המסודרת ב"חצרות יפו", לא הרחק מן המקום.

לסיכום, מקום נחמד ומבוקש, גם אם לא יותיר בכם חוויות על. מתאים למפגשים שוטפים.

כתובת: בת עמי 7, יפו

טלפון: 03-6292111

ציון אישי: 80

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

הקרב על הדמוקרטיה

כיצד נתנגד למהלכים האנטי-דמוקרטיים שמתגבשים בישראל