תפריט לא עמוס

המסעדה האיטלקית "רוסטיקו" ברחוב באזל בתל אביב
רוסטיקו
הבר במסעדת רוסטיקו

לרשת המסעדות בסגנון איטלקי רוסטיקו (Rustico), הפועלת בתל אביב, יש שלושה סניפים. הראשון הוקם בשדרות רוטשילד, האחרון הוקם בשרונה. מאמר זה מתייחס אל הסניף ברחוב באזל – המסעדה השנייה בסדרה, שפתחה דלתותיה לסועדים לפני עשרים שנים. מהנאמר כאן אין להקיש דבר על השלוחות האחרות. סעדתי בעבר הרחוק מאוד במסעדה זו, אולם שבתי אליה בשבועיים האחרונים פעמיים. עובדה זו כשלעצמה מלמדת כי דעתי על המקום חיובית בהחלט.

נתחיל ביתרון הבולט של המקום: האוכל במסעדה הנו בהחלט בסגנון איטלקי. ההרכבים, הדגשים והטעמים מגיעים ללא ספק מארץ המגף. גם ההשפעות המקומיות לא מצליחות לקלקל את הרגשת האותנטיות, שבמסעדות רבות המתעקשות לכנות עצמן איטלקיות אבדה זה מכבר. יתרון נוסף ומשמעותי בעיניי הוא שהתפריט איננו כולל אפשרויות רבות מדי. נהיר לי שסועדים רבים מעדיפים רשימת מנות ארוכה ככל האפשר, אך ניסיוני לימד אותי כי כאשר המסעדה מתמחה ברשימה מדודה מאוד של מנות, אפשר לשמור על רמה גבוהה של ביצוע, להגיע להתמחות ולהשיג עקביות מדוקדקת וביצוע אחיד של כל מנה בפני עצמה. וזה הרי בעצם מה שמחפשים הלקוחות, במיוחד אלה החוזרים ומבקרים במסעדה שבה הם מרגישים כמו בבית. עקרון זה חשוב בעיני, גם אם פה ושם אתה חש בחסרונו של פריט זה או אחר בתפריט.

רוסטיקו באזל מחולק היום לשני תפריטים שונים בתכלית. בבוקר מגישים ארוחות בוקר בסגנון איטלקי, בכמה אפשרויות הכוללות ביצים, ירקות טריים, סוגי לחם, קפה, מיץ וכדומה. החל משעות הצהריים המוקדמות ועד הלילה מוצע התפריט המרכזי. בצהריים מוצעות למעוניינים גם ארוחות עסקיות המורכבות ממנה ראשונה, מנה עיקרית ושתייה, הכול במחיר של המנה העיקרית.

התפריט המרכזי, זה המכונה "תפריט ערב", כולל כעשרה סוגי אנטי-פסטי – שרימפס בלימון, ברוסקטה, קרפצ'יו, סלט קפרזה וכדומה; שני סלטים – אנדיב ואמריקנו; וכשמונה סוגי פיצות, שלפי המסעדה מושתתות על הרכב סודי של בצק. כמו כן יש כאן שבעה סוגי פסטות וריזוטו, רובם בשתיים או שלוש גרסאות של חומרים מלווים. יש סוג אחד של דג מפולט, בשתי גרסאות אפשריות. גם המנות הבשריות הן שתיים: פילה בקר או תבשיל בקר. לנעילת הארוחה אפשר לבחור בין חמישה קינוחים, ביניהם טירמיסו, עוגת שקדים ופיסטוק וקרמבל תפוחים. הרכב התפריט דוחף את הסועדים לשים דגש על מנות פתיחה, פיצות ופסטות.

האוכל מוכן במטבח פתוח לנוכח האורחים. החומרים טובים, ההכנה נכונה, ההגשה בסדר. השירות חיובי, נענה ולא מטריד. המחירים תל אביביים – לא זולים. מקומות הישיבה מתחלקים בין החלל הפנימי לבין המרחב החיצוני על המדרכה, שהנו מוצל. במרחב הפנימי יש אווירה ותפאורה שיחד עם המוזיקה האיטלקית משרתות היטב את המסר של המקום, ואילו המרחב החיצוני סתמי וחסר כל אופי. מעולם לא הצלחתי להבין את אלה המעדיפים לשבת בחוץ כאשר עוברי אורח ומכוניות חולפים סמוך מאוד אליהם. ההושבה והשולחנות סבירים. יש מקום לרענן קצת את המסעדה מבפנים. חדרי השירותים סבירים. חניה אפשרית בחניון התת-קרקעי המצוי ממש מול המסעדה. אם החניון מלא, החלופות מסובכות יחסית.

כתובת: באזל 42, תל אביב

טלפון: 03-6026969

ציון אישי: 84

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן