מקום רגוע

בר מסעדה "ארנולד"
צילום של פינת הבר
הבר ב"ארנולד"

בפאתי שכונת הדר יוסף בתל אביב, בקומה התחתונה של בניין הוועד האולימפי ובקרבה מיידית לאצטדיון האתלטיקה, שוכן זה שנים רבות מוסד ותיק שלא כולם מכירים: ארנולד. אם מביאים בחשבון את הגלגול הקודם של ארנולד, שהיה ממוקם בשדרות רוקח כבר מתחילת שנות ה-60 של המאה הקודמת, הרי שזהו כנראה הבר הוותיק ביותר כיום במדינת תל אביב.

הייתי בארנולד בשני גלגוליו, ובעיקר בזה הנוכחי, פעמים רבות. אחרי ביקור גם בשעות הצהריים, ואחרי שבימים האחרונים בחרה מועצת חכמי האלכוהול בהרכב מלא לבלות שם פעם נוספת, מוגשת לכם בזאת חוות דעת על המקום.

ארנולד נמנה עם אותם מוסדות בילוי שמשלבים בר עם מסעדה. הדבר בא לידי ביטוי בכך שהמקום פותח שעריו כבר בצהרי היום. אין ספק כי לשילוב שכזה יתרונות משלו, אולם בצדם מונחים חסרונות, ובין היתר פגיעה בצביון הייחודי של בר. בשעות הצהריים מגיעים לכאן לקוחות בעיקר משום שיש מנות עסקיות.

אפשרויות ההתרווחות במקום נחלקות לשניים. החלל הפנימי, שכולל גם את הבר, הנו בעל אופי והולם אווירת בילוי בעיקר בשעות הלילה. הריהוט והעיצוב הביתי בהחלט מוסיפים לאווירה. החלק השני, החיצוני המקורה, הנו סתמי יותר וחסר צביון. בחלק הפנימי מתנגנת מוזיקה, בעיקר נוסטלגית, בערבים. עוצמת הקול מתונה ומאפשרת שיח רעים. שהרי מועצת חכמי האלכוהול לוגמת ובולסת תוך כדי חילופי דעות בנושאים ברומו של עולם, מסוגיית עדי המדינה, דרך הפגנות החרדים ועד משמעויות המבנה הדמוגרפי של מדינת ישראל. מוזיקה נכונה היא מרגיעה, אינה מפריעה לדיון ואפילו תורמת לבידוד הדי השיחה בגבולות השולחן מבלי לשאת הדיו לשולחנות האחרים.

התפריט מתחלק לכמה קטגוריות: מנות ראשונות – סלט, חציל עם טחינה, קרפצ'יו וכן הלאה; מנות עיקריות – קבבים, נקניקיות בנוסח גרמני, פילה סלמון, צלע לבן ועוד; סלטים – ירקות, רוקפור, מוצרלה וכו'; מנות נוסלגיות, שנוסדו עוד בגלגול הקודם – נקניקיות קנקר, סיגרים במילוי בשר, פסטלים במילוי תפוחי אדמה ודומיהם; וקינוחים – עוגת גבינה, פאי תפוחים, גלידה ועוד כמה. בדרך כלל איכות המנות סבירה עד טובה. יש כמובן חריגים לשני הקטבים.

יש כאן שישה ברזי בירה שונים ועוד כמה סוגים בבקבוקים. סביר לבר תל אביבי רגיל. אני הייתי מצפה כי מקום שמכתיר עצמו כפאב, יציע מבחר רחב אף יותר. לעומת זאת, בתחום היין והאלכוהול הכבד יותר, המבחר רחב ומגוון מעל ומעבר למקובל במקומותינו.

הישיבה נוחה יחסית. השירות סביר. ההגשה סבירה. חדר השירותים בסדר. חניה יש בשפע ובחינם. בתל אביב זוהי נקודה שחשיבותה הולכת ומתעצמת. אתר האינטרנט בינוני לכל היותר. הזמנות בטלפון, החל משעות הפתיחה. במועדי לחץ כדאי להזמין מראש בטלפון.

לא מדובר בבר שהוא מוקד עלייה אופנתית לרגל. מדובר קודם כול בציבור לקוחות ותיקים ונאמנים, ובהחלט אפשר לראות בכך מחמאה למקום. למרבים לבלות מומלץ לבקר ולו לצורך הגיוון. להתמקד במנות המומלצות בטוקבקים היותר רציניים. לשבת בפנים. לשתות ולהירגע. זוגות נוהגים לשבת מסביב לבר, שם מתקיימת בדרך כלל אווירה אינטימית רומנטית יותר.

 

כתובת: בכור שטרית 6, תל אביב

טלפון: 03-648-4911

ציון אישי: 83

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. אחד מהמאפיינים של בר ותיק זה הוא יחסו ה״אבהי״ חברי של יואב המוסיף את הנופח ה״ביתי״ למקום ועניין זה הייתי מוסיף לציונך 7 נקודות ומגיע לציון 90..

  2. כחבר מועצת האלכוהול הזדהיתי עם ההערכה והבקורת. האווירה והתפריט בשילוב עם נוחות החניה מעלים את הציון האישי ל 88

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

סרט טורקי

מידה כנגד מידה, מסורת עתיקת יומין, היום יותר מתמיד