גבעתיים מתעוררת

הבר החדש זוט אלורס
בר זוט אלורס מבפנים
צילום: יונתן קורפל

שנים רבות קוטלגה העיר גבעתיים, לגמרי בצדק, כעיר שינה מנומנמת לצידה של בירת המחוז תל-אביב. צעירי העיר נהגו לבלות בברים ובמועדונים של תל-אביב. והנה, בתהליך איטי ובהדרגה קמים ומתבססים מקומות בילוי בגבעתיים, כדי כך שהצעירים המקומיים יכולים לפעמים להזמין את חבריהם לבילוי לילי בעירם המתעוררת.

חיזוק חשוב למגמה חיובית זו היה פתיחתו של הבר זוט אלורס (Zoot Allures), השם החם בקרב בלייני העיר הצעירים. השם האניגמטי הוא בעצם ביטוי עגה אירוני בצרפתית של החבר'ה. המקום הפך חיש מהר ללהיט, ואך טבעי שמועצת חכמי האלכוהול הגיעה גם לכאן לבחון את המקום החדש. לפני הכול, מדובר בבר לכל דבר (ולא יצור כלאיים), שעונה לכל ארבעת המאפיינים של בר ישראלי שכיח.

מאפיין ראשון שמיושם כאן היטב – רוב האורחים יושבים מחוץ לבר. פעמים אין-ספור כבר הבעתי את דעתי כי לשבת ליד שולחן הניצב על מדרכה במרכזה של עיר, זה לא בדיוק בילוי בבר, אבל המציאות היא שקובעת. ככה מעדיפים הצעירים הישראלים. המאפיין השני – הגיל הצעיר של הלקוחות. אחוז הצעירים בבר הישראלי השכיח עולה בהרבה על חלקם באוכלוסייה. יותר מאשר מקובל בארצות אחרות. בזוט אלורס האוכלוסייה צעירה באופן ברור.

המאפיין השלישי נוגע לעוצמתה של מוזיקת הרקע בבר הישראלי – מוזיקה מחרישת אוזניים, ונדמה שעם הזמן היא רק הולכת ומתגברת. בואו נזכור שאנו עוסקים כאן בברים ולא במועדונים. חלק מחברי מועצת החכמים סבלו מהרעש. שימו לב לקשר הפרדוקסלי בין המאפיין הראשון לשלישי. הישראלים אוהבים מוזיקה רועשת, אולם רובם מעדיפים לשבת מחוץ למבנה, היכן שהמוזיקה איננה באה בעצם לידי ביטוי.

ואחרון חביב, המאפיין הרביעי – תפריט האוכל. אם בעולם הרחב גסטרונומיית ברים הינה בסיסית, מהסוג שנועד לרפד ספיגת אלכוהול, הרי אצלנו הולכת ומתגברת הנטייה לתפריטים מתחכמים – בשמות, בבישול, במרכיבים, בהגשה וכדומה. הביצוע ברוב המקרים לא מצדיק את ההתיימרות. זה נכון שבעתיים בברים באזור המרכז, וגם בזוט אלורס הנטייה הזאת מיושמת באדיקות.

התפריט כולל פחות מעשרים אופציות. מפוקאצ'ה אש תנור ועד פרוסות סינטה צרובות עם זרעי עגבניות, טחינה וצ'ילי. ובין שני הקצוות הללו תוכלו למצוא למשל: שיפודי מוצרלה, הרינג עם פלפלים חריפים, כבדי עוף עם תפוחי אדמה ובצלים, תפוצ'יפס, מנת עגבניות במגוון צבעים, וכן הלאה. הבר מגדיר עצמו כמתמחה ברקיחת קוקטיילים, אולם המבחר המוצע הינו של כשישה סוגים בלבד. תפריט האלכוהול הממשי מוגבל יחסית, פחות ממה שצפוי בבר. השירות סביר אך לא יותר מכך. הקהל חיובי וגם האווירה חיובית מאוד. המחירים תל-אביביים לא זולים. חנייה זמינה בחניון בית העירייה הסמוך. בשל הביקוש הרב מומלץ מאוד להזמין מקומות מראש.

לקראת חצות הגיע ראש העיר לביקור במקום. נראה שיש בגבעתיים כוונה רצינית להמשיך בהתנערות מהתרדמת ארוכת השנים וזה נהדר. לצד כל מוסדות הבילוי שכבר נפתחו, מתוכננים להיחנך עוד כמה נוספים, בהם גם סניף של טורי, המסעדה האסיאתית, ששייכת לאותה קבוצת בעלות המחזיקה בזוט אלורס ובנלסון, ובעתיד ייפתח מקום בילוי נוסף ממש בשכנות לזוט אלורס. אני תקווה כי יימצא פתרון טוב לבעיית הישיבה מחוץ למבנה, בימי החורף. אומנם בימים הקרים והגשומים רבים יותר מוכנים לשבת בתוך המבנה, אולם שם מספר המקומות מוגבל ולא יוכל לספק את הביקושים במגמת הפריחה הקיימת.

לא הצטערתי שביקרתי במקום, חרף הביקורת שפירטתי כאן – רובם ככולם הם דברים שניתן כמובן לשפר. כדאי לבוא ולהתרשם בעצמכם.

 

כתובת: כצנלסון 67, גבעתיים

טלפון: 03-6572322

ציון אישי: 84

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

11 תגובות

  1. כמה ברים שרובם בעצם בתי קפה עוד לא הופכים את חיי הלילה לסוערים אני ממשיך בתל אביב

  2. ובכל זאת מקבלת בדיוק את דעתך
    גם אני התרשמתי ככה מהמקום
    פשוט ארגנת את זה יפה בארבע נקודות

  3. כאחד מחברי מועצת האלכוהול אני מכים כמעט עם כל מה שכתוב למעט עם הציון. אני לא נותן יותר מציון 7

  4. בחייאת דינקום – אל תבואו לברים בגבעתיים המתעוררת. באמת התורה שנסתדר בלעדיכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך