בסדר

מועצת חכמי האלכוהול בבר lenny's
צילום הכניסה לבר
בר לניס בשכונת פלורנטין צילום: יונתן קורפל

לפני כ-17 שנים נפתח בשכונת פלורנטין הבר לניס, שהפך עם הזמן לאחד מעמודי התווך של מרכז תל אביבי זה של חיי הלילה. סביבו קמו ונדמו ברים רבים, לניס ממשיך להשקות ולהאכיל את מבקריו. כעת הוא זכה גם לביקור של מועצת חכמי האלכוהול.

מבחינת אווירה זהו לכאורה בר תוסס. הוא מקוטלג בדרך כלל כבר שכונתי, ואכן לדעתי זו ההגדרה ההולמת את אופיו. בימים ובשעות של שיא, חלק ניכר מ"אורחיו" ניצבים על המדרכה, עסוקים בהיכרויות ובשיחות קטנות או בקיצור רואים ונראים. מדובר במבלים שהקשר שלהם לבר איננו מספיק עמוק, ולא מותיר אחריו מספיק משקעים כלכליים.

הרכב המזון המוצע במקום שונה מהמקובל. יש בו מנות פתיחה ומתאבנים, יש גם מנות בשריות, כגון המבורגר (שבו מתגאים פה עד כדי כך שהוא נושא את שם המקום), קרפצ'יו סינטה, קלאב סנדוויץ'. קיימות גם מנות של פירות ים. לצד כל אלה יש כאן מגוון לא קטן של מנות צמחוניות וטבעוניות ושני קינוחים. שילוב מעניין שיכול לכאורה לענות על צורכיהם של מבקרים רבים ושונים בהעדפותיהם הקולינריות. לעומת המגוון הטוב, רמת האוכל היא במקרה הטוב בינונית.

המחירים נעים סביב השכיח בשכונה ובעיר. השירות ידידותי אם כי לא מהוקצע, כמקובל במקומותינו. מבחר האלכוהול הכבד במקום סביר, מעט מעל הממוצע במוסדות מקבילים. מבחר הבירה טעון שיפור. רק ארבעה ברזים שונים, ומבחר של שישה סוגים בבקבוקים.

מעבר לישיבה או לעמידה בחוץ על המדרכה (כשמזג האוויר מאפשר זאת), יש בתוך הבר שני חללים לאירוח. סמוך לדלפק הברמנים העישון מותר. הדקורציה הפנימית מושקעת למדיי, על בסיס קירות לבנים, מה שבהחלט מוסיף לאווירה ומעלה את הרמה. רוב הכיסאות מוגבהים, עם או בלי משענת, כמו שאינני אוהב. אנחנו ישבנו על הספה הממוקמת בערך במרכז בין שני החלקים האמורים. אני סבור שספה בבר איננה רעיון טוב, בעיקר בשל אי הנוחות באכילה.

במקום מקרינים כל העת אירועי ספורט. זהו רעיון טוב שמוסיף בהחלט לבר, אף שאין זה בדיוק תחום התעניינות שלי. שולחן ביליארד ניצב במרכז החלל הפנימי, חיזיון פחות ופחות נפוץ בברים שלנו. זהו בהחלט גורם חיובי התורם ליצירת אווירת בר נאותה.

בשכונה שבה מדובר יש כבר כמה שנים בעיות חנייה. מאז התחלת עבודות התשתית לרכבת התחתית, הבעיות רק החמירו. אבל מי שמוכן ללכת ברגל כמה מאות מטרים, ימצא חנייה.

לסיכום: כדאי לבקר בבר לניס, אולם מי שאינו גר ממש בשכונה, כנראה שזה לא יהפוך להיות מקום שבו יבקר בתדירות גבוהה.

כתובת: חיים ויטל 7, תל אביב

טלפון: 053-7933514

ציון: 78

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

פשיטת רגל

נתון מחריד ומבשר רע בנוגע לילדינו