פתיחה חיובית

הבר מרי וחואנה
בר מרי וחואנה, מבט מבפנים
בר מרי וחואנה

קצת יותר מחודש אחרי פתיחתו פסעה מועצת חכמי האלכוהול לבר מרי וחואנה, הממוקם בנחלת בנימין בתל אביב, אזור שאיננו בולט בחיי הלילה.

מרבית האנשים אינם קולטים מיד את משמעות שמו של המקום, אולם אם מחברים את שני חלקי השם מקבלים את המוטו שהציבה בעלת הבר. הבר מגדיר עצמו רשמית בתור קופי שופ, התואר שנושאים אותם מקומות בילוי באמסטרדם שהתפרסמו באספקה חופשית של מריחואנה/גראס/קנאביס. למען הסר ספק, כאן לא מוכרים מריחואנה. גם התפאורה הפנימית המושקעת מכוונת בדיוק לאותה המטרה. צורת חלק מכלי האוכל, שמות חלק נכבד מהמנות, עיצוב המנורות ותאורת הגג ואף הריחות הבוקעים מחדר העישון, כל אלו משלימים את האווירה.

מבחינת גסטרונומית מרי וחואנה מתכוון להיות טאפס בר. התפריט טרם עוצב סופית, והוא כולל מנות כגון קלמרי עם תפוח אדמה, טאטקי סינטה עם פטריות וביצה עלומה, דג פריך עם טבעות בצל. זהו החלק החלש ביותר בבר. המנות קטנות וברובן לא מרשימות מבחינת הטעם (הגם שהן לכאורה הורכבו בידי שף), והמרכיב העיקרי (בשר, דג, קלמרי) בטל ביותר משישים לעומת נפח התוספות (הקטן כשלעצמו). המחיר בהחלט גבוה עבור התמורה. הקינוחים המיוחדים מבוססים על עוגיות ספוגות אלכוהול.

מבחר היין, הבירה והאלכוהול הכבד קטן ממה שהייתי רוצה לפגוש בבר, אבל אפשר להסתדר. יש לזכור כי הבליין השכיח במקום צעיר בהרבה מחברי מועצת חכמי האלכוהול, ודרישות המגוון שלו נמוכות יחסית. יש כאן היצע של קוקטיילים מעבר למקובל ברוב הברים.

השירות במקום ידידותי ואדיב. מנהל המשמרת דאג שהחניון הסמוך יחזיר לאחד מחברי המועצה את הסכום שנגבה ממנו שלא בצדק, מחווה לא שגרתית שהפתיעה לטובה. המלצרים, הנחמדים מאוד, עדיין לא מנוסים ולא מכירים את ההיצע ואת האפשרויות.

המוזיקה במקום טובה. האווירה במקום חיובית. בבר יש חדר עישון, וזהו כמובן יתרון למי שטרם נגמלו. באותו חדר, המהווה חלק בלתי נפרד מהבר, ניצב שולחן ביליארד פעיל. חניה ללא תשלום יש במגרש הצמוד לבר. אפשר גם למצוא פה ושם חניה בסביבה, שאינה כה עמוסה בשעות הלילה. חדר השירותים סביר, ואביזרי התפאורה שבו מוסיפים לאווירה החופשית שמנסים ליצור כאן.

כמו כל בר חדש במקומותינו שבעליו השקיעו בו מחשבה וממון, מרי וחואנה זוכה לברכתה של מועצת חכמי האלכוהול. אנו מקווים שהבר יכה שורש בחיי הלילה של תל אביב, תוך שהוא מנצל את תקופת ההרצה כדי לפתור את הבעיות הקיימות, שמחייבות בעיקר פתיחות והקשבה. ראוי לבקר במקום ולתרום מדעתכם. ועד שנושא האוכל לא ייפתר, מומלץ להגיע לא רעבים במיוחד.

טלפון: 03-924-8668

כתובת: נחלת יצחק 1, תל אביב

ציון: 82

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. הגיע הזמן לחשוף את שמות ורשימת חכמי מועצת האלכוכהול והנסיון/וותק מקצועי בתחום האלכוהול, כולל הנסיון בביקורת מקצועית בתחום. שיסבירו עניינים של עפיצות וכו'….

  2. מי באים?
    כמה באים?
    בואו נראה כמה צעירים איכותיים יגיעו לכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר