סגנון של פעם

מסעדת נוש בחיפה
מסעדת נוש

(הערה: המסעדה נסגרה)

מסעדה ותיקה הפועלת כבר 60 שנה שוכנת במרכז זיו, נווה שאנן בחיפה. המסעדה הוקמה באמצע המאה הקודמת כמסעדת סטודנטים צנועה וקטנה בסגנון רומני.

בני הגיל השלישי יזכרו בוודאי את הבעלים המיתולוגי ליאון לזר, את המאוורר על התקרה ואת הקינוח המיוחד של בעלת הבית, אשתו של ליאון. קרם הבאווריה של ליזה היה ידוע לכל ותיקי השכונה, והם התמידו להגיע גם לכבוד הקינוח. הזוג המייסד פעל במקום עד מעבר לגיל 80.

נוסטלגיה? נכון. 

אותה תקופה כמעט חלפה עברה. המסעדה התפתחה והשתלטה על שטחים במבנה ובאזור מקורה צמוד, ליאון נפטר וליזה כבר לא בענייני המטבח. אך בנם הבכור שבתאי עדיין כאן. שבתאי מסעדן ותיק, אולי מבטן ומלידה, והוא מנהל את המטבח ומספק שירות מהיר ויעיל, יחד עם מלצרים שהיו במקום כל השנים. ולמי שזוכר את הכיסא בצד הקופה – הוא עדיין כאן, אותו כיסא כבר עשרות בשנים.

הארוחה העסקית שבאתי לבחון טובה, מלאה ועתירת אפשרויות, כיד דמיונו של שבתאי. תמורת 49 ש"ח תקבלו מנת סלטים עשירה, לחם, מרק, מנה עיקרית בשרית ותוספות. הכול נתון לבחירה בין אפשרויות רבות וכל אחד יכול להתאים לעצמו את הארוחה. בסך הכול הרכב מספיק כדי למלא כרס ריקה בצהרי היום.

הטעם ביתי ועשוי היטב, ולא צריך להזדקק למליצות כמו בתחרויות השף על "נשמת העגבניה" ו"רוחו של הסלרי". כאן הטעם הוא העיקר. השירות טוב ומהיר, המלצרים אדיבים והמחיר צנוע בהחלט. בתיאום מראש אפשר לקיים אירועים קטנים.

באמצע השכונה, בין דוכני פלאפל ושווארמה קרובים, בין קיוסקים ובתי מאפה וקפה סמוכים, מסעדה אחת, עם טעם של פעם. היה טוב וטעים.

גילוי נאות: אני אוכל שם עשרות שנים.

פתוח כל השבוע, גם בשבת.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

16 תגובות

 1. המלצר הראשי המצולם בתמונה עובד במסעדה ובכעסקי המשפחה עשרות שנים, מנעוריו ועד עכשיו.

 2. מועצת השכונה ופרלמנט השכונה נפגשים במקום , בקרוב הודעה לצוות על מועדי כינוס. הםפעם הפרלמנט החליט – דיונים תוך ארוחת צהרים, עדיף מאשר קפה/מאפה, או אלכוהול בשניים.

  1. לזרוק מילה זה מעניין, להסביר- צריך גם לדעת ולנמק . אתה בודאי מכיר את המקום היטב…

 3. תם עידן. ריב יורשים סוגר גם מסעדות בנות עשרות שנים. בקרוב סניף של רשת בתי קפה/מסעדה, עוד אחד לאוסף הגדול בשכונה, בה כל סניף בנק מתפנה הופך לישיבה חרדית(בנק מזרחי), או בית מאפה / בורקסיה (לאומי), או בקרוב מי יודע מה יגיע , איזה בית אוכל במקום סניף דיסקונט. גם ותיקים לא שורדים, כמו במשפחות רבות, הכסף מעוור ומסגכסך, אין עסקים שעומדים בכך. זצ"ל ליאון לזר, ושאשתו תיבדל לחיים ארוכים ליזה, שתרמו לשכונה ולצומת שנות מסעדנות מרובות. המשך יבוא(שדרות הנשיא 45…)

  1. בשדרות הנשיא הם כן יצליחו?
   אם כבר היו לקוחות למסעדת נו"ש, אלו הותיקים שגרו בנווה שאנן…
   לדעתי אין טעם בכלל שיפתחו בכרמל.
   מה דעתך?

 4. אין ולא היתה מסעדת נו"ש ברחוב חניתה. אלא ברחוב גלבוע, 50 שנה ויותר. גרג נכנסת כנראה במקומה, כרגיל ברשתות שמעוניינות להיות במקום סואן ורב מתחרים(ללא חניה) והמסעדה על מפעילה – חשדאות הנשיא 45. סבלנות, זה עוד יקרה.

 5. גם התקוה לשדרות הנשיא נגוזה. השכנים רוצים משהו יותר "צפוני", אולי אדי אלכוהול יבשמו אותם טוב יותר מאשר מטבח ביתי. בכל מקרה – חיפוש מקום ממשיך, והסגנון יותאם למקום ולסביבה. פתוחים להצעות מיקום מעניין ואם יש משקיע נבון – נא ליצור קשר logitmp @gmail.com

 6. בית האוכל נוש נפתח מחדש- חניה צמודה(מה שהיה חסר בזיו)- אורן 25 מאחורי שופרסל. 04-8221926 , אפילו מספר הטלפון נשמר – והטעם? מי ידווח מה הטעם , האם נשמר? ד"ש לשבתאי וטובה, ממאיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן