הוצאת רישיון עסק למסעדות, בתי קפה ומקומות של מזון

בישראל יש צורך להבטיח כי כל עסק חייב לעמוד בכללים
תמונה: freepik.com

כל מקום בישראל בו מכינים ומגישים מזון לצרכנים ולקוחות, חייב להשיג רישיון עסק מזון על מנת שיוכל לפעול באופן חוקי ולהמשיך ולספק שירות. רישיון עסק מזון דומה באופן מסוים להוצאה של רישיון לעסק – כל עסק – על מנת שהוא יעמוד בכל הסטנדרטים, הכללים והתקנות המחויבות מטעם מדינת ישראל.

החובה להחזיק ברישיון עסק למזון

כמו בכל מדינה נורמלית, המחייבת רגולציה תקינה ופיקוח בנושא של עסקים ומזון, גם בישראל יש צורך להבטיח כי כל עסק שקם חייב לעמוד בכללים על מנת שיוכל לתפקד כשורה. ללא ההגבלות והסייגים מטעם הרשות לעסקים בישראל כל אחד היה יכול לעשות מה שבראש שלו, עם או בלי לקחת בחשבון דברים שעלולים לסכן את שלום הציבור, הלקוחות והעובדים במקום.

עסק שאינו מחזיק ברשותו רישיון המעניק לו את ההיתר לפעול במקום, עלול להיסגר ולגרור את בעליו לקנסות גדולים ואף כתבי אישום חמורים.

החשיבות של מתן רישיון למקומות של וכל

כאשר מתעסקים עם אוכל, זה מקבל משנה חשיבות – כל מקום בו מכינים ומגישים אוכל לצרכנים, חייב שיהיה פיקוח בנושא בריאות, תברואה וניקיון על מנת להבטיח כי העסק בטוח מבחינה בריאותית ותברואתית, וכי הוא לא מסכן את שלום הציבור.

בית אוכל שחייב ברישיון עסק מזון הוא למעשה כל עסק בו מכינים ומגישים את המזון בצורתו המוגמרת לצרכן בו במקום או מחוצה לו, וזה כולל בית היתר מסעדות, רשתות מזון, בתי קפה, חנויות לממכר בשרים ועוד. בצו ישנן  הגדרות ספציפיות הנוגעות לכל בית אוכל לפי סוג, הסתייגויות והתייחסויות רלוונטיות.

הליך קבלת רישיון עסק מזון למי פונים?

ההליך של קבלת רישיון עסק מזון כולל בין היתר קבלה של אישור האומר כי המתחם בו העסק מתפקד הינו מקום בטיחותי לשהייה של לקוחות וצרכים, וכן נכלל בהקשר זה אישור מטעם משרד הבריאות.

כל רשות מקומית ועייריה בישראל מנהלות את כלל העסקים השונים הפועלים בה, ובין היתר מקומות לממכר והגשה של מזון, מקומות בילוי וכדומה. על כן, בתחילת הליך הגשת הבקשה יש לפנות אל מחלקת רישוי העסקים הנמצאת תחת אותה רשות מקומית. יש להגיש את הטפסים המתאימים לסוג הספציפי של העסק, העוברים ביקורת על ידי כמה גורמים רלוונטיים האמונים על הפיקוח ומתן האישורים בהקשר לאותו סוג העסק. כאן מתערב משרד הבריאות המעניק אישור לכך שהעסק רשאי להכין ולהגיש מזון לציבור הרחב בצורה תקנית, מבוקרת ומפוקחת.

זה הזמן לפנות לעזרה של המומחים

במידה ואתם מעוניינים לפתוח בישראל עסק העוסק בהכנה והגשה של מזון – בית קפה, מסעדה, פיצרייה וכדומה – חשוב מאוד לפנות אל חברה העוסקת בייעוץ וליווי מקצועי בכל הנושא של נדל"ן ומתן רישויים. לא פשוט להגיש את כל הבקשות והטפסים לבדכם. מדובר בפרוצדורה שעלולה להמיט עליכם קשיים לא קלים, ורק דרך חברה מקצועית ומנוסה בתחום מתן הרישוי וההיתרים ניתן לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

צילום של גדעון

דילמת "המחיר"

הלכידות החברתית היא המפתח להישרדותנו בארץ הזאת

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

דילוג לתוכן