היתרונות של מנגל דרום אמריקאי

גריל פחמים
סטייק ב-175 ש"ח צילום: יונתן קורפל

לא תמיד אנחנו מכינים את האוכל שלנו במטבח. יש מקרים רבים אשר בהם אחנו רוצים או נאלצים להכין את האוכל שלנו בתנאי שטח בלי שיהיה לנו מטבח צמוד ומאובזר. זה יכול להיות בטיולי שטח וזה גם יכול להיות ארוחה הנערכת בגינה או אפילו במרפסת כאשר חשוב לצייד את המקום בכל מה שיחליף את הציוד המטבחי על מנת שההכנה וגם ההנאה יהיו מושלמים.

הגריל הוא אחד מכלי הבישול השימושיים ביותר בכל מה שקשור לבישול בשטח.

בגלל שמדובר בכלי כל כך יעיל, הוא קיים בדגמים רבים ושונים המציעים כל אחד מהם טכניקות בישול שונות וצורות הכנה ייחודיות.

איך מבשלים בגריל?

בישול בגריל הוא בישול המבוסס על חום גבוה מאוד. מקור החום הוא משריפת פחמים. הגחלים שהופכות להיות לוהטות מאוד, פולטות עשן ומכאן למעשה נולד הביטוי השימושי כל כך בשפה היומיומית – לעשות 'על האש'…

אך בניגוד לגריל אשר מבוסס על אש חיה, יש גם את הגריל החשמלי, או הגריל הפועל על בסיס גז, כמו גם גריל דרום אמריקאי. השימוש באלו חוסך את העשן הנספג בתוך האוכל. עם זאת, חשוב לדעת כי כאשר מדובר בבישול בשר כמו גם סוגים ספציפיים של אוכל, תהיה עדיפות לשימוש בגריל פחמים דווקא.

נמנה להלן את היתרונות של גריל פחמים:

  1. ניידות – גריל פחמים מבוסס רק על פחמים והוא לא תלוי בצנרת או תשתיות של חשמל או גז. ברור שהרבה יותר פשוט וקל לעשות שימוש בכלי כזה כאשר יוצאים מהבית לטיולים ארוכים או במקומות מרוחקים.
  2. מידות מגוונות – הגריל מגיע במגוון רחב של מידות וגדלים. יש כאלה שהם קטנים מאוד והם מתאימים להכנת ארוחה למשפחה קטנה. אלו גם קלים מאוד לנשיאה וניוד ממקום למקום.
  3. יש גם את הדגמים המוארכים אותם אפשר להעמיד על רגליים מברזל וזה מקל על כל תהליך ההכנה של האוכל.
  4. טעמים מקוריים וייחודיים – אז נכון שלא כולם מתלהבים מהעשן הנבלע באוכל ולו מהסיבה הבריאותית. אך אם נניח את נושא הבריאות ונתייחס לטעם, ברור שאין טעים וממכר יותר מהטעמים העשנים ומהחריכה של האש בבשר או במאכלים האחרים. אי אפשר להשוות את התוצאה של גריל הפחמים לזה של גריל הגז או החשמל.
  5. עלויות – בגריל הפחמים אין הרבה עלויות והגריל הוא קל ונוח לתפעול. אין בו מנגנון בעירה מתוחכם או צנרת מורכבת והשימוש בו קל ונוח.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן