אנטי טרופי

תוספת הפיצה השנואה על נשיא איסלנד
צילום של נשיא איסלנד
נשיא איסלנד Gudni Thorlacius Johannesson צילום: Scarletharlot69 commons.wikimedia.org

בביקור בתיכון בארצו, נשיא איסלנד נשאל מהן תוספות הפיצה האהובות עליו. הנשיא הדגיש כי הוא מתנגד באופן מובהק לשילוב של אננס בפיצה. הנשיא אף הפריז ואמר כי אם היה ביכולתו – היה מונע בחוק תוספת של אננס לפיצה. למרבה צערו של הנשיא, מילותיו נתפסו על-ידי המדיה העולמית וכלל הרשתות החברתיות כמושא ללעג ולביקורות.

משמעות דבריו

דבריו גרמו להד כה נרחב, עד כי הנשיא נאלץ לפרסם הבהרה בעמוד הפייסבוק שלו. הנשיא הדגיש כי אמנם הוא אינו מחבב שילוב של אננס עם פיצה, אולם אין ביכולתו למנוע מאחרים לאכול את הפיצה שלהם באופן הזה. הנשיא הרחיב על כך שאין ברשותו כוח בלתי מוגבל, וגם אם היה כזה כוח ברשותו – הוא לא היה מעוניין לכפות את כלל רצונותיו על אנשים שמתנגדים לו. הנשיא האיסלנדי נחשב לפופולארי במיוחד בארצו, ויישם חוקים רבים שהטיבו עם בני ארצו – אולם אמרתו גרמה לאיסלנד להיראות בצורה מגוחכת מעט בעיני העולם.

הייחוד בפיצה הפשוטה ביותר

במדינות אירופה ישנן תוספות פופולאריות לפיצות שהתקבעו בתודעה של האנשים. הפיצה הפשוטה ביותר היא זו ללא תוספות – פיצה מרגריטה (האגדה מספרת שמדובר באצילה שביקשה לקבל פיצה בצבעי דגל איטליה – ולכן היא מורכבת מרוטב עגבניות בצבע האדום, גבינת מוצרלה בצבע הלבן ומעלי בזיליקום בצבע הירוק). חובבי פיצה רבים טוענים כי אין צורך בכל התוספות לפיצה, ועל מנת להרגיש בטעמה האמיתי של הפיצה – יש צורך אך ורק במרכיבים הפשוטים של הפיצה הקלאסית.

YouTube

תוספות פיצה שאהובות בקרב האירופאים

מדינות רבות באירופה ידועות בכך שאנשיהם חובבי בשר ידועים. לכן, ניכר כי במדינות אלה פיצות משולבות לרוב עם בשר. הפיצה שממנה נשיא איסלנד סלד, קרויה בשם "פיצה הוואי" – והיא כוללת בדרך כלל רוטב עגבניות בסיסי, גבינת מוצרלה, בשר ואננס. נהוג לשלב בפיצות רבות בשרים מסוגים שונים, כשהנפוצים שביניהם הם: בייקון, חזה עוף ובשר בקר. בנוסף, ניכר בארצות אירופה אשר שוכנות לחופו של הים התיכון (איטליה, ספרד ויוון) נעשה שימוש בירקות ובשמן זית כתוספות לפיצות השונות. כמו כן, במדינות רבות נעשה שימוש בחלב מקומי ליצירת הגבינות, כך שטעמה של הפיצה עם אותם המרכיבים עשוי להיות שונה ממדינה למדינה.

מדוע נהוג לשלב תוספות בפיצה?

הוספת התוספות השונות מאפשרת לחובב הפיצה ליהנות משילוב טעמים ייחודי. בנוסף, התוספות מביאות לרמת שובע גבוהה יותר בקרב חובב הפיצה. אם כך, לתוספות יש תפקיד הן בפן הקולינרי והן בחשיבות השובע. מדינות שונות מתהדרות בתוספות שונות לפיצה, תוך שימוש בייחודיות מטבחם ובשילוב חומרי גלם מקומיים. מגוון האפשרויות בתחום הנו בלתי מוגבל, וניכר כי נעשים כל העת שילובים חדשים ומוזרים. אופייה של הפיצה, כבצק פשוט המשלב רוטב עגבניות וגבינה, מאפשר לה לתפקד כמצע קולינרי שניתן "להלביש" עליו כל תוספת שחושקים בה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עדו

מי המלך?

על יחסי רוב, מיעוט ודילול מניות