מה הוויסקי שלך אומר עליך?

הבדלים בין הסוגים והמותגים השונים
מעמד בקבוקי וויסקי שונים
צילום: pixabay.com

חובבי וויסקי מנוסים יודעים שיש הרבה הבדלים בין הסוגים והמותגים השונים. אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בתחום, כדאי שתבדקו בעיקר מה הוויסקי המועדף אומר עליכם. הנה כמה רמזים.

וויסקי הוא בין המשקאות המוכרים והמפורסמים בעולם. לא רק חובבי אלכוהול מעריצים את הוויסקי ויש כאלה שמוכנים להישבע בשמו של סוג מסוים וספציפי בלבד. עם זאת, קשה להתעלם מהעובדה שכיום יש הרבה סוגים שונים ומשונים של וויסקי. המאפיין היחיד שמשותף להם הוא ציות לחוקי הייצור.

וויסקי קלאסי עשוי מלתת שעורה ואליו אפשר להוסיף דגנים כמו חיטה, שיבולת שועל ושיפון. את הוויסקי מזקקים בזיקוק כפול מינימום והתסיסה, הזיקוק והיישון של וויסקי סקוטי נעשים מטבע הדברים רק על אדמת סקוטלנד. כמו כן, יש שני סוגים של וויסקי סקוטי: מאלט ובלנדד.

איך משווים בין סוגי וויסקי?

אם אתה רוצה לדעת מה הוויסקי שלך אומר עליך, כדאי קודם כל שתכיר את ההבדלים בין הסוגים העיקריים. וויסקי סינגל מאלט מיוצר למשל על ידי מזקקה בודדת ורק מלתת שעורה, לעומת בלנדד מאלט שבו מערבבים מאלטים ממזקקות שונות. בלנדד סקוטש וויסקי מיוצר ממסך של מאלט וגריין וויסקי ממזקקות שונות, אך סינגל גריין מיוצר על ידי מזקקה בודדת מדגנים שונים. לבסוף, בלנדד גריין סקוטש וויסקי מיוצר ממסך של וויסקי דגנים ממזקקות שונות.

כדי לדעת איזה וויסקי יהפוך להיות מועדף עליכם תוכלו לבצע טעימות. התחילו את הטעימות בהתבוננות בוויסקי על רקע ניטראלי. כך תוכלו לקבל רמז על גיל המשקה ועל סוג או גיל החבית שבו השתמשו כדי ליישן אותו. המשיכו עם ערסול קל של המשקה, התבוננו בחלק התחתון של הכוס ובדקו האם הטיפות מחליקות במהירות או לאט. וויסקי צעיר יהיה בעל טיפות מהירות, לעומת וויסקי מבוגר או כבד שבו הטיפות יורדות בסבלנות ראויה להערכה.

הריחו את הוויסקו כדי לבדוק האם אתם מרגישים ניחוחות של פירות שוקולד, וניל, פירות יבשים או כל דבר אחר. הוסיפו מעט מים כדי להגיע לארומות חדשות ועברו לשלב האחרון – הטעימה. תנו לוויסקי לנוח קצת על הלשון ורק לאחר מכן חוו דעה עליו.

עם איזה מותגים כדאי להתחיל?

יש מותגי וויסקי שיגרמו לכם להתאהב במשקה הזה כבר מהרגע הראשון. הדוגמא המושלמת לכך היא למשל מקאלן 12 שנחשב לוויסקי הטוב בעולם. בקבוק כזה מיושן אך ורק בחביות שרי, הוא חלק ואלגנטי ואפשר להשיג אותו בשלושה סוגים: 12 שנה Fine Oak, 12 שנה Sherry wood או 18 שנה. הסוג הראשון הוא הזול ביותר, הסוג השני מומלץ למי שרוצה ליהנות מכל העולמות והסוג השלישי הוא גם הכי יקר וגם הכי אלגנטי.

בקיצור, לא צריך לחשוש מטעימות וויסקי. הניחו למשקה לדבר ותבינו לבד מה זה אומר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

תגובה אחת

  1. ממעט הניסיון שלי בגמיעת וויסקי,לעולם אין למהול אותו לא במים ואף לא בקרח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של קימל

אולי אנחנו טועים?

חמאס והג'יהאד האסלאמי מנהלים את המערכה מעל לראשינו