7 גורמים המשפיעים על איכות האוכל שלכם

רשימה שתפתיע גם את חובבי האוכל המנוסים
תמונה של מחבת

תזונה נכונה משפרת את איכות החיים ומונעת מחלות. עם זאת, רשימת הגורמים שמשפיעים על איכות האוכל שלכם עשויה להפתיע גם את חובבי המזון המושבעים והמנוסים ביותר. החל מהמיקרוגל ועד למקרר – הנה כל הפרטים

כולנו יודעים שחשוב לאכול נכון, אבל רק מעטים עושים זאת. שאלת המפתח היא מה באמת משפיע על איכות האוכל ובמה אנחנו יכולים לשלוט. הדרך לשפר את איכות המזון היא להתחיל בסימון הגורמים החשובים:

  1. מיקרוגל

חימום במיקרוגל מפחית במעט את הערך התזונתי של החלבונים, כמו למשל בארוחות שמבוססות על עוף. למרות שמדובר בהפחתה זניחה, עדיין עדיף לוותר על השימוש במיקרוגל. בנוסף, אם מחממים ירקות במיקרו ניתן להשתמש בהם לאחר מכן כבסיס לרוטב או למרק.

  1. מחבת

מחבת היא כלי פונקציונאלי שאמור לשמש לטיגון, הקפצה והכנה של כל סוגי המזון מבלי שיאבדו את הערך התזונתי שלהם. מחבתות מצופות טפלון גם מונעות הידבקות ומאפשרות בישול וניקיון קלים. אלו דברים חשובים שכדאי להתייחס אליהם בבחירת מחבת חדשה.

  1. מים

המים משפיעים על טעם ואיכות האוכל. אך בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים להשתמש במים מינרליים או במים מזוקקים ואפשר לנצל את מי הברז. כל מה שצריך לעשות הוא לוודא שמי הברז תקינים ולהזמין את רשות המים העירונית לבדיקות תקופתיות.

  1. שיטת בישול

כדאי לדעת איך לבחור שיטת בישול לפי חומרי הגלם שבהם עומדים להשתמש. בחירה של שיטת בישול נכונה תשפר את טעם המזון ואת העמידות שלו. השיטות הנפוצות כוללות בישול בסיר, טיגון, אידוי ואפייה.

  1. הקפאה

הגורם העיקרי שמשפיע על איכות האוכל שלכם הוא הטריות. יש פער משמעותי בין הערך התזונתי של מזון טרי ולא טרי, בלי קשר לשאלה האם הוא היה בהקפאה. האיכות התזונתית של מוצרים ששהו בהקפאה מתדרדרת והדרך למנוע זאת היא לרכוש מוצרים עונתיים. אפשרות אחרת היא לרכוש מוצרים טריים ולהקפיא אותם באופן עצמאי, כדי לחסוך את השימוש בהקפאה מתועשת ועמוקה.

  1. ייבוש

עוד שיטה לשימור מזון שיכולה להשפיע על איכות האוכל שלכם היא ייבוש. יש תהליכים שמאפשרים שימור פירות באמצעות גופרית דו חמצנית, אך התהליך הזה גם גורם לאובדן של ויטמינים. מכאן שהייבוש מתאים בעיקר לפירות שעברו הרתחה. ייבוש טבעי כזה שומר על הויטמינים והמינרלים של הפירות בדיוק כמו בפירות טריים.

  1. חומרי גלם

אי אפשר לבדוק מה משפיע על איכות האוכל מבלי לציין את חומרי הגלם. כל שף יודע כמה חשוב להשקיע בחומרי גלם ואיזו השפעה יש להם על הטעם. מבחינתכם, השאיפה צריכה להיות שימוש בחומרי גלם איכותיים וטריים בלבד. חומרי גלם מן הסוג הזה יאפשרו לכם ליהנות מכל השפע של המזון ולשמר אותו לאורך זמן רב יותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמה על הבית

מלחמת הקיום של היום דורשת חשיבה מחודשת

כף רגל

פטריות ברגליים

כף רגל אתלט היא מצב עור שכיח המשפיע על כפות הרגליים. זה נגרם על ידי זיהום של העור עם פטריות. רגל אתלט היא זיהום עור