אלכוהול בחתונה

האם להרחיב את הבר הבסיסי?
לחיים

תפריט האלכוהול הבסיסי של אולמות וגני אירועים לא תמיד מספיק עבור אירוע חשוב ויוקרתי כמו חתונה. הפתרון הוא להביא חלק מהאלכוהול באופן עצמאי, ובכל מקרה לבדוק היטב איזה סוג של משקאות מומלץ עבור קהל היעד. הנה המדריך שיעזור לכם:

שתייה שנמצאת בתפריט אלכוהול בסיסי של אולמות וגני אירועים ניתנת ללא הגבלה לכל אורך הערב. היתרון הוא שעלות השתייה מגולמת במחיר המנה, ולכן בעלי האירוע יכולים לדעת מראש בדיוק כמה הם ישלמו. החיסרון הוא שהתפריט עצמו מוגבל למדי ולעיתים קרובות הוא פשוט לא מספיק.

חשוב לציין שהרחבה של הבר הבסיסי לא מתבצעת מחשש שמא בקבוקי האלכוהול ייגמרו ולאורחים לא יהיה מה לשתות. התפריט הבסיסי מוגש כאמור ללא הגבלה, אך הבעיה היא שכלולים בו רק מותגי אלכוהול פשוטים. הוא כולל בדרך כלל בירה מקומית מהחבית, יין לבן ויין אדום ובגני אירועים מסוימים מציעים גם סוג מסוים של וודקה, סוג של וויסקי ומרטיני.

מתי משתלם להרחיב את הבר?

משתלם להרחיב את הבר הבסיסי של האולם אם רוצים לפנק את האורחים והתקציב מאפשר זאת. מומלץ להרחיב את החבילה גם אם קהל היעד של החתונה מבין קצת באלכוהול ולא יהיה מוכן להתפשר על פחות מהטוב ביותר. כמו כן, משתלם לבצע הרחבה כאשר רוכשים לפחות חלק ממותגי האלכוהול באופן עצמאי.

אפשר להשוות בין עלות חבילת אלכוהול לחתונה לבין רכישה בנפרד של הבקבוקים הנבחרים. חבילת שדרוג בסיסית כוללת למשל בקבוק ג'ין גורדון, בקבוק בקרדי, לפחות 2 בקבוקים של ג'וני ווקר בלאק לייבל ובקבוק בושמילס או ג'יימסון. בחבילה כזו גם נהוג לצרף 3-4 בקבוקי פיג'לינג ו-4 ארגזים של משקאות אנרגיה.

לצורך השוואה, בחבילת פרימיום יש גם וודקה ואן גוך וגרייגוס, שיבארס ריגאל וטקילה מסוג קוארבו גולד. בקטגוריה של היין נהוג להוסיף לחבילה הזו קאווה גודפרדו וכמה בקבוקים של גוורצטרמינר. אלו מותגים מאוד פופולאריים שבעלי חתונות אוהבים להוסיף לבר והם זוכים להצלחה גם בקרב האורחים.

כך תדעו כמה אלכוהול להוסיף לבר

מלבד השאלה איזה סוגי אלכוהול להוסיף לבר הבסיסי של האולם, יש גם חשיבות לכמויות שתרכשו בנפרד. ברוב המקומות לא יאפשרו לכם להחזיר בקבוקים סגורים ותצטרכו לנסות לדייק כמה שאפשר עוד לפני שהאירוע מתחיל.

את החישוב עושים לפי שיעור השתיינים באירוע והגיל הממוצע של האורחים. קחו בחשבון שלפחות 40% מכלל האורחים ישתו לפחות כוס אחת, ושכוס ממוצעת שווה ל-150 מ"ל. מכאן כבר הכל תלוי בכמות המוזמנים שאישרו הגעה ובכמה אתם רוצים לפרגן להם.

לסיכום, ברוב המקרים תצטרכו להרחיב את בר האלכוהול הבסיסי של האולם. עשו זאת בחוכמה ותנו עדיפות למותגים מוכרים שכולם אוהבים. חשבו את הכמויות לפי מספר המוזמנים ולא תתאכזבו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך