הרב אריה שיינברג, סמל לשלום ורעות בין עמים

לזכר הרב שיינברג, שהלך לעולמו
הרב אריה שיינברג (מימין) עם פסטור הייגי (שני משמאל) וד"ר דוד אלטמן (משמאל)

עם ישראל נרדף במשך מאות בשנים על ידי פורעים נוצרים, במסעי הצלב, בעלילות הדם, גירוש ספרד ופורטוגל, האינקוויזיציה, הפרעות ברחבי תבל, מקישינב ועד דמשק, ואף השואה הנוראה ושתיקת הוותיקן ורוב אומות העולם.

הרב אריה שיינברג שינה את הפרק הזה שינוי מדהים וגרם למהפכה. בתמיכתו ובפועלו הפכה קבוצה של נוצרים לתומכת ישראל, מכירה ומוקירה את התרבות והדת בישראל. הרב שיינברג הוכיח כי אפשר גם אחרת.

אלה דברים לזכרו של הרב אריה שיינברג זצ"ל, רב קהילת רודפי שלום בסאן אנטוניו, טקסס. הרב שיינברג נפטר בארצות הברית ביום חמישי ז' בתמוז והובא למנוחות בישראל ביום שני, י"א בתמוז התשפ"א.

רב אורתודוקסי אוהב אדם, דמות מופת, הקדיש את חייו למען עם ישראל, ארץ ישראל והחברה כמו למען האנושות כולה, כאשר חבר לידידי האומה ברחבי העולם, יהודים ושאינם יהודים, והביא בפניהם את דברי הנצח של העם היהודי השב לארצו מולדתו.

בכאבו על שואת היהדות בימי מלחמת העולם השנייה ועל שתיקת העולם הקדיש עצמו הרב שיינברג להיות בת הקול אשר תביא את השאגה הגדולה של אומה נכספת לחירות ולכבוד.

הרב אריה שיינברג הצליח להיות הראשון שנתן יד להקמת כנסים וערבי הזדהות למען ישראל מטעם קהילות של אוונגליסטים בארצות הברית, בשיתוף הקהילות היהודיות. הוא היה חבר וידיד של הפסטור ג'ון הייגי, ועמו הקים רשת של עשרה מיליון אוהדי ישראל בארצות הברית, המסייעים לחזק את מעמדה של ישראל בתפוצות.

בישראל נהנו מהשתדלותו עשרות מפעלים שסייעו למדע, לבתי חולים, לתורה, לעזרה, למלחמה באנטישמיות. הרב שיינברג פעל להשגת האמצעים שעזרו להם להביא את תרומתם לחברה הישראלית.

הרב הקדיש את עצמו ואת חייו לאהבת הזולת ולחינוך ילדים ומבוגרים. הוא אסף אל ליבו את כל הבאים אליו לשמוע ולהאזין לשיעוריו. הוא הקדיש את עצמו ביום ובלילה במשך שבעה ימים בשבוע בעשייה למען הכלל. דאגתו לישראל בעידן מלחמה כמו בעידן שלום הייתה כדאגת אב לילדיו. הוא היה חרד לכל מילה היוצאת מישראל, הוא האזין לכל פירור מידע עליה ודאג לומר את הדברים החשובים ביותר באוזניהם של שועי ארץ.

עם ישראל והעולם התייתמו מאישיות גדולה, איש רוח ואיש מעשה. תלמיד חכם וצדיק בכל דרכיו.

איש שזקף את קומתה של האומה ודיבר על כבודה ועל חשיבותה. איש שחינך להעריך ולכבד את מורשת ישראל, תורת ישראל ואהבת ישראל, איש שאהב אדם באשר הוא אדם.

איש שהושיט יד לזולת ונתן את ליבו לכל דורש, ואין גבול לעשייתו.

לא היה בדור האחרון אדם שהטביע חותם כה גדול בעשייה למען עם ישראל וארץ ישראל.

מי ייתן והוא יהיה מליץ יושר על העם היושב בציון ועל עם ישראל כולו.

יהי זכרו ברוך.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. טוב שיש מישהו שיתפנה לכתוב על נושאים כאלה. ולא רק על יורו 2021 ועל דיוני הכנסת המביישים.

  2. אז מסתבר שבין כל החמדנים והדואגים לעצמם יש גם מי שחושבים עלינו ועל ערכים ועל עתידנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך