מערכת תחבורת נופש בשבת

פתרונות ייחודיים לתחבורה בשבת (5)
תמונה של אלטמן
ד"ר דוד אלטמן

כפי שהסברתי במאמרי הקודם, תרבות הנופש והבידור של לאס וגאס מציעה מגוון שלם של פתרונות לשינוע יעיל נוח וזול. במעט מחשבה ומאמץ אפשר להתאים אותם לישראל ולהסדיר את בעיית התחבורה בשבת במדינת ישראל בעזרת פתרונות הלכתיים, כמקובל בעם ישראל מדורי דורות.

בעולם הדתי והחרדי בארץ ובעולם יש מעליות שבת, ויש גם שימוש במעליות בשבת באמצעות הצטרפות לאנשים שאינם יהודים – והם המפעילים את המעלית. במלונות ברחבי העולם נוהגים היהודים החרדים לבקש מאנשי האחזקה של המלון להפעיל עבורם את המעליות, וגם בארץ היה מקובל להעמיד עובד שאיננו יהודי לשרת באותן מעליות.

במקביל לכל הנושאים שהועלו בסקירה זו יש לזכור כי אחת הבעיות המטרידות את המשק הישראלי היא שילובם של בני מיעוטים בכלכלה הישראלית. 20% הם ערבים, דרוזים ונוצרים, ורק חלק קטן מהם מעורב בכלכלה הישראלית הכללית. חוסר השילוב מפריע לשילובם בכלכלה הישראלית, ועל כך מתריעים דו"חות שונים, גם של ה-OECD וגם של בנק ישראל. העובדה ששבת היא יום האסור במלאכה במדינת ישראל לציבור היהודי לפי ההלכה היהודית נותנת אפשרות יוצאת מן הכלל להנגיש את הכלכלה הישראלית דווקא לציבור המיעוטים. כך נקיים דו-קיום מופלא ונייסד עבודות ייחודיות ומכובדות לציבור הלא יהודי, דווקא בימים שבהם הציבור היהודי מצוּוה לאי העבודה, מחמת שמירת שבת וחג.

תחבורת נופש שתופעל אך ורק על ידי לא יהודים בשבתות ובחגים תפתור קודם כול את נושא מראית העין, נושא חשוב מאוד, שכן אסור ליהודי דתי להיראות כמי שאינו שומר שבת ומשתמש בתחבורה ייעודית בשבת. יצירת תחבורה שמופעלת בידי אנשים שאינם כפופים לחוקי היהדות תאפשר יתר פתיחות בנושא זה. תחבורת הנופש עשויה להתבסס על אוטובוסים מיוחדים בעלי חזות מיוחדת, וכדאי אף לבסס אותה על אוטובוסים ירוקים, כדי למנוע את הגדלת הזיהום. תחבורה זו תהיה מבוססת על תחנות קבועות ועצירות קבועות ללא צורך בתשלום במקום. לנוסעים יונפקו תעודות או כרטיסי מינוי, שיוטענו בתשלום במשך ימי השבוע.

כמו כן יופעלו שירותי דיילות, גם הם בידי בני המיעוטים, שיספקו אמצעי הסברה ופרסום למוקדי בידור שונים בעיר ויאפשרו לצעירים להשתלב בחברה הישראלית עם מקצועות נרכשים ונחשקים. תחבורה כזאת תוכל גם לשמש כתחבורת המשך, שתביא לביקור של הציבור היהודי בערי הלווין הערביות. גם הן תתאמנה את עצמן לצורכי הבידור ולצרכים האחרים של החברה הישראלית, מבלי שתיפרץ גדר שמירת השבת היהודית בערים היהודיות.

למעשה, תחבורה זו תהיה מבוססת על העיקרון של הפעלת מעליות שבת בידי לא יהודים למשך כל ימי השבתון הדתיים. כך תתקיים פעילות כלכלית חשובה, מבטיחה, ייחודית וטובה לכלל האוכלוסייה המבקשת פתרון מבלי לבוא לידי עימות עם הציבור הדתי במדינה. זה האחרון יוכל אף הוא, לפחות בחלקו, להשתמש בחלק מפתרונות אלה. היות שתחבורה מאופיינת תמנע את נושא מראית העין, היא תוכל להיכלל במסגרת תפיסת עולם פתוחה, המשתמשת בהלכה לקידום נושאים של הידברות והבנה בין יחידים, קבוצות, אמונות ועמים.

מובן כי הרעיון מחייב מחשבה מעמיקה ממומחי הלכה, מומחי כלכלה, פרסום, תחבורה וכדומה, אך אין ספק כי יש ברעיון זה משום פריצת דרך, ומי שבאמת רוצה לפתור את הבעיה ולא רק להשתמש בה ליצירת הון פוליטי ולהפרדה חברתית יוכל להשתמש ברעיונות אלה כדי לקדם פתרון יצירתי ומקובל על הכול או לפחות על רוב הנוגעים בדבר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

תגובה אחת

  1. גוי של שבת זה הדבר הכי מעליב שקורה לאנשים המשרתים אותנו בשבת לאחר שהם מבינים את המושג "גוי של שבת" שהוא…. אנשים שעובדים ביום שאני נח או מבלה.
    בדרך כלל לאנשים אילו אין בכלל יום מנוחה.
    לא צריך לחפש פתרונות יצירתיים כי בדת שלנו אין כאלה פתרונות. מי שקרת חוזה עם אלוהים כשהחליט לאמץ את הכתוב בתורה מבין מהר מאוד שבהסכם הזה אין אותיות קטנות. הפתרון היצירתי הנראה לעיין שלא יצריך גיוס גדודים של גויים שישרתו אותנו בשבת זה הפרדת הדת מהמדינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מהי שחיתות?

הגיגים על מה שמתרחש אצלנו בצמרת ההנהגה

מדביר מועך חרק

הדברת נמלים

למה כדאי לעשות את זה בצורה מקצועית?