גזלנים ברשות הדת

החזון היהודי המעוות של המתנחלים
סימו קריאה - שרטוט
תמונה: Orikrin1998ikimedia commons

כאדם חרדי, אני כותב את הדברים בצער רב. כלפי העולם, חלון הראווה של היהדות הדתית הוא המתנחלים. הם המופיעים על מסכי הטלוויזיה בעולם, הם המדוברים כמעט מדי יום בתקשורת ובפוליטיקה העולמית. והם המגזר השנוא והמושמץ ביותר. זו הטרגדיה, וזה חילול השם בהתגלמותו.

כי בשם הדת, הם גוזלים קרקעות. הם אפילו לא מתביישים להודות בכך. הם מודים ברבים שמאות בתים בהיאחזויות ובהתנחלויות בנויים על קרקע גזולה. הם אפילו לא מצטערים. כי מי הם בכלל הערבים. המתנחלים ממשיכים ומנסים להמשיך בגזל בכל מיני מניפולציות חוקיות, כאילו כל העולם טיפש. גזלנים ברשות התורה.

בשם הדת, הם מסכנים חיים של אנשים. בשם הדת, הם מאדירים את ערך האדמה על פני האדם. מוכנים להקריב אלפים ומאות אלפים, יהודים וערבים, למען ארץ ישראל השלמה. הם מוכנים שהמזרח התיכון יבער, שצעירים יהרגו צעירים, ובלבד שיוכלו להתפלל בהר הבית. חלק ניכר מהם התנגד לשלום עם מצרים ועם ירדן.

הם רוצים מדינה אחת בין הירדן לים התיכון, השתלטות בכוח הזרוע על מיליוני ערבים, שאותם יהפכו לחוטבי עצים ושואבי מים. זהו החזון היהודי, הדתי, של אותם מאות אלפי מתנחלים הקובעים היום את סדר היום הלאומי. כי הרי אנחנו נשלטים על ידי ממשלת המתנחלים.

מוסר יהודי לא מדבר אליהם בכלל. רק הכוח. מן שיכרון ניטשיאני של האדם העליון. בשם הדת, המשיח ורוח הקודש הם ינציחו את שפיכות הדמים לדורות. הקיצונים משני הצדדים מתנגדים בכל מחיר לשלום באמצעות פשרה. ויהא מחיר הדמים כבד ככל שיהא.

אין יום בפוליטיקה הישראלית שבו עניין המתנחלים אינו עומד על הפרק. זהו המכשול הגדול ביותר לשלום, וקטליזטור השנאה הגדול ביותר כלפינו מצד הערבים ואומות העולם. הם מגורמי סיכון החיים הגדול ביותר במדינה. המתנחלים הם בלמי השלום העיקריים במציאות הישראלית. הם, עם הקיצוניים המוסלמים, ינציחו את הסכסוך.

לכן הגיע הזמן שהציבור החרדי יתנער ויאמר – די.

הגיע הזמן לומר די לפרשנות המעוותת וחסרת האחריות של המתנחלים למקורות ההלכה. הם הופכים דת שוחרת שלום ושוחרת חיי אדם לדת אימפריאליסטית ולדת הכוח.

הגיע הזמן לומר די לחלון הראווה היהודי הזה, המבזה את המוסר היהודי ואת בשורת חמלתה של היהדות כלפי כל הנברא בצלם אלוקים. הגיע העת לומר די לקנאותו של מגזר דתי זה, שוחר המלחמות המוכן לשלם מחיר כבד של חיי אדם על תפיסתו המשיחית.

עבור מיליארדי הלא יהודים בחוץ לארץ המתנחלים הם הדת היהודית כולה. זה כל מה שהם רואים. זו הסיבה שדווקא על הציבור החרדי לקחת אחריות על חילול השם הנגרם, ולומר לתופעת המתנחלים המסוכנת הזאת – הרף.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

 1. כבוד הרב, אין מתנחלים..יש ישראלים שמתגוררים שם , המדיניות היא של ממשלת ישראל מפרס ורבין בשנות ה 70 ועד היום…אז אנא אל תקרא להם גזלנים ובשמות גנאי אחרים. הם יהודים וישראלים שומרי חוק כמו כל ישראלי בקרית שמונה או תלאביב.

 2. כיהודי חרדי, כפי שאתה מכנה את עצמך, אתה בוודאי יודע ששתי המפלגות החרדיות,ש"ס ויהדות התורה, מיוצגות בכנסת ישראל על ידי 13 ח"כים. דהיינו, בלי האצבעות שלכם אין לימין הקיצוני קואליציה. אתם בפירוש מאפשרים למיעוט קטן של קיצונים ימניים להכתיב את רצונותיו לממשלת נתניהו. אז על מה תלין? הרי בידך וביד מפלגתך יש יכולת להפסיק את ההשתוללות של החוליגנים שכה היטבת לתאר במאמרך. אני, ועוד רבים אחרים רואים את פני הדברים די בדומה למה שאתה מבטא במאמרך, אם כי אולי לא באותה רמת חומרה כפי שאתה מציין. אבל, אתם מעדיפים את סיר הבשר של נתניהו ולא אכפת לכם מכל היתר. אז אנא ממך טול קורה מבין עיניך.

 3. כנראה שהמשיח כבר הגיע אם אנשים כמותי יכולים להסכים ולהזדהות עם מה שהרב הלברטל ויצחק דגני כותבים. וליהודה זפרני – סמנטיקה אינה משנה את המציאות…….

 4. הכותב ממחיש לנו את הפתגם: טובל ושרץ בידו:
  1. כמה מטובי חבריו החרדים גרים בהתנחלויות עמנואל, ביתר עילית ועוד?!
  2. כמה גזלו נציגיו בכנסת מקופת המדינה?!
  3. כמה שיטנה יהודית ניתן לשפוך בעיצומם של הימים הנוראים?!
  4. עד כמה הוא מצליח להשניא את היהדות עם כאלה מריבות מכוערות?!
  5. מהו גודלה של הקורה שהוא אמור ליטול מבין עיניו?!

 5. עם חלק מהעמדות של הרב הלברטל. לכן אני מכבדת את עמדותיו האחרות גם אם אינני מסכימה להן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גבי

מעשה שהיה

איש מכירות טוב צריך ניסיון ויכולת לזהות סכנות