אימאם, בגרמניה תטיף בגרמנית

האם גרמניה מתעוררת מול גל האסלאם השוטף אותה?
מסגד בעיר קלן צילום:Raimond Spekking commons.wikimedia.org

ראש המפלגה הנוצרית-דמוקרטית קרא להעביר באופן דחוף חוק שייקרא "חוק האסלאם", אשר יחייב את אנשי הדת המוסלמית ואת הנהגות המסגדים לשנות את התנהגותם ואת דרכי ניהול הדת המוסלמית בגרמניה. חוק דומה כבר התקבל באוסטריה בפברואר 2015. ההצעה כוללת צעדים מרחיקי לכת בעניין סדרי התפילה במסגדים, הניהול הכספי של המסגדים, ובעיקר – הקשר של מנהיגי המסגדים עם מדינות כמו טורקיה וערב הסעודית.

אנדריאס שועאר, המזכיר הכללי של המפלגה הנוצרית-סוציאליסטית, מגלה עובדות מדהימות בנוגע להתנהלות מנהיגי הקהילות המוסלמיות בגרמניה. שועאר טוען שכאלף אימאמים (מנהיגי מסגדים) מקבלים משכורת קבועה מממשלת טורקיה, ולמעשה משמשים סוכנים של ממשלת טורקיה בגרמניה. בנוסף על כך, ערב הסעודית התחייבה לממן הקמת 200 מסגדים חדשים בגרמניה כדי למלא את הצרכים הדתיים של מיליוני המהגרים המוסלמים המציפים את גרמניה בימים אלו.

שועאר טוען שגרמניה חייבת להפסיק לאלתר את המימון שניתן לאנשי דת בגרמניה על ידי ממשלת טורקיה. לדבריו, התמיכה במסגדים ובהכשרת אנשי דת מוסלמים אסור שתעשה על ידי ממשלות זרות. ממשלת גרמניה צריכה להיות אחראית ולפקח על הכשרת אנשי דת מוסלמים בגרמניה. כמו כן החוק החדש יאסור על קבלת מימון ממדינות זרות לצורך בניית מסגדים בגרמניה. מתברר שכמאה אנשי דת שנשלחו לגרמניה על ידי ממשלת טורקיה וממומנים על ידה אינם דוברי גרמנית והם כפופים ישירות לממשלת טורקיה. בעת ביקורו בגרמניה בנובמבר 2011 קיים ארדואן בברלין אסיפה גדולה בהשתתפות יוצאי טורקיה, ובה הצהיר שליוצאי טורקיה החיים בגרמניה אסור להיטמע בחברה הגרמנית, כי זה "פשע נגד האנושות".

החוק המוצע ימנע העברות כספים מטורקיה ומערב הסעודית למסגדים באופן בלתי מבוקר וכן ידרוש מכל מנהיגי המסגדים לנהל את התפילות בשפה הגרמנית. אנשי הדת יוכשרו בגרמניה ולא על ידי נציגי זרמים קיצוניים באסלאם מטורקיה, והם יחויבו לשלוט בשפה הגרמנית. ערב הסעודית לא תוכל, לפי החוק המוצע, להקים למעלה מ-200 מסגדים חדשים בגרמניה, כפי שתוכנן.

האם החוק יעבור? ספק רב.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

10 תגובות

 1. בדרך דמוקרטית אבל הם יפתרו
  יש להם מנהיגים רציניים
  הם גם נזהרים בנושאי דת וגזע מסיבות ידועות
  אבל יפתרו

 2. אחד מרשה לעצמו הכל והשני שם לעצמו הרבה מגבלות, המשתולל והפרוע חסר המעצורים ינצח

 3. למעשה כבר פרצה מלחמת עולם רביעית. האסלאם נגד כולם. אירופה מתעוררת לאט. אפילו צומחת תופעה של צדק פואטי – כי מציון תצא תורה – חומרים ושיטות למלחמה בטרור. מי בסוף ינצח? – בסוף הטובים והדמוקרטים מנצחים. ראה תוצאות שלוש מלחמות העולם הקודמות.

 4. צריך לזכור שזוהי רק הצעת חוק- החוק עוד ךא עבר, אבל יש באירופה תנועה חזקה להגבלת חופש המסגדים להטפות דתיות-מוסלמיות קיצוניות. אם הם יצליחו- ימים יגידו-
  בנתיים חייבים להגביל את בניית המסגדים באירופה- יש היום באירופה יותר מסגדים מכנסיות!!!

  1. יש בעיה מוסרית עם הדרישה להתפלל בגרמנית, זה כמו להגיד ליהודים בארצות הברית להתפלל באנגלית- אבל לאסור הסתה לגזענות, לטרור, ולרצח "כופרים" אלו תופעות שצריך להפוך אותןן לבלתי חוקיות – הבעיה- צריך לחדור למסגדים- למצוא משתפי פעולה מוסלמים שידווחו על הנעשה במסגדים- וזה לא תמיד חוקי-

  1. יש בשווייץ מסגדים.
   קשה ביותר לקבל שם אזרחות.
   המשטרה בשווייץ חזקה מאד והפיקוח על זרים הדוק ביותר.
   גם השיטור הקנטונלי מאפשרת פיקוח הדוק על זרים במקומות מגוריהם והמשטרה הפדרלית מפקחת על הכניסות למדינה.
   השווייצרים נעזרים בישראלים במאבקם נגד טרוריסטים.
   לשווייצרים אין כול בעיה בפיקוח על המסגדים ובגירוש מי שמסיתים לטרור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

פרס ישראל לאן?

בעקבות המחלוקת בעניין הענקת פרס ישראל

צילום של אבי רוזנטל

לא הקלף מלוכלך

על הסרט "קלף מלוכלך" ועל רמאויות בברידג'