דירות למכירה ללא תיווך

יתרונות ששווה לכם להכיר!
בית על מטבע
תמונה: pixabay.com

רכישת דירה מהווה, עבור הרוב המכריע של התושבים במדינת ישראל, את ההוצעה הכספית הגדולה ביותר שהם יעשו במהלך חייהם. יחד עם זאת, כדאי לדעת שאפשר לחסוך לכל הפחות במרכיב אחד – דמי התיווך על הרכישה. איך קרה שדמי התיווך הפכו להוצאה כמעט הכרחית? כיצד אפשר למצוא דירות למכירה ללא תיווך? להלן התשובות:

איך קרה שדמי התיווך הפכו להוצאה הכרחית ברכישת דירות

כל מי שלמד כלכלה בסיסי יודע שכל מוצר או שירות שהדרישה אליהם גדולה מההיצע, המחיר שלו נמצא בעלייה מתמדת. כיוון שהדרישה לדירות לא קטנה עם השנים, וכיוון שקיים קושי להשיג את דירת החלומות, החיפוש אחד הדירה המושלמת הפך לעניין לא פשוט. על מנת למצוא את הדירה המתאימה יש, לפיכך, צורך להשקיע זמן רב, תשומת לב ומחשבה. עבור אנשים עובדים, עצמאים ושכירים כאחד, מדובר במשימה קשה.

  • מחסור בזמן: הכסף לרכישת הדירה קיים, וגם רשימת ההעדפות של הלקוח הפוטנציאלי קיימת. עם זאת, מה שאין לרוכשים פוטנציאליים רבים הוא זמן, שנדרש לבדוק דירות שונות שלעיתים נמצאות במקומות מרוחקים יחסית. המתווך מהווה חלופה, ומוצא עבור הרוכש הפוטנציאלי מבחר דירות שתתאמנה למטרות ולצרכים שלו.
  • העדר היכרות עם הסביבה: רוכשים פוטנציאליים שרוצים לעבור דירה, לא תמיד מכירים את הסביבה. מתווך מקומי מכיר את הסביבה, וגם מכיר את טווחי המחירים הנהוגים. כיוון שכך, הסתייעות בו היא עניין הדיוני לחלוטין.
  • סיוע בהליכים לקראת הרכישה: כשרוכשים דירות בקריות ללא תיווך הרוכשים אמורים לבצע בעצמם הליכים שונים הנגזרים מהרכישה. ההליכים הם הן מול משרדי ממשלה ורשות מקומית, והן מול הגוף הפיננסי המעניק את המשכנתא. העדר היכרות אם הבירוקרטיה, גרם בעבר וגורם גם היום למרבית הרוכשים לפנות מלכתחילה למתווכים, שילוו אותו לאורך כל הדרך.

כיצד בכל זאת אפשר למצוא דירות למכירה ללא תיווך

למרות הנוהג שהשתרש לפנות מלכתחילה למתווך, אפשר עדיין למצוא בישראל דירות למכירה ללא תיווך.

  1. חיפוש במודעות בעיתונים וכן אתרים ייעודיים: חיפש שיטתי באתרי מודעות גרושים, יכול בסיכומו של עניין להניב עסקה שתהיה ללא דמי תיווך. לרוב, גם המוכרים לא מעוניינים במתווכים, שיגזרו עמלה על חשבונם, והם יכולים להעניק את ההנחה הנדרשת לקונים על חשבון דמי התיווך.
  2. רכישת דירות חדשות מהיזם / קבלן: לרוב, רכישת דירה חדשה מהיזם / הקבלן איננה כרוכה בתשלום דמי תיווך, מה שעשוי לחסוך סכום כסף ניכר. עם זאת, חשוב שלא לצאת מנקודת ההנחה הזאת, וצריך לברר מראש בכל עסקה מוצעת האם היא כוללת דמי תיווך או לא.

רכישת דירות למכירה ללא תיווך מוזילה את המחיר בסכומי כסף ניכרים. עם זאת, היא מחייבת את שני הצדדים, הרוכשים והקונים כאחד, לבצע באופן עצמאי את כלל הפעולות שהן בתחום האחריות של המתווך.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

תגובה אחת

  1. נדל"ן עושים עם הרגליים , עדיפות גדולה להסתובב בשטח , לראות דירות , להכיר מחירים של כל דירה ודירה באיזור שבו מעוניינים לקנות , כך יהיה אפשר לאתר דירות ללא תיווך ואפילו עוד לפני שעלו ללוח המודעות , כמו למשל איתור דירות נטושות , דירות ירושה ועוד…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן