דירה להשכיר: שישה טיפים למעבר דירה חלק וחסכוני

תוכן ממומן ע"י ישראכרט בע"מ
זוג אורז חפצים
תמונה: shutterstock.com

מעבר דירה הוא לרוב אירוע מרגש, אך כזה שמלווה בלא מעט פרוצדורות, לעיתים מתח, וכמובן – עלויות נלוות. איך תצלחו את מעבר הדירה באופן פשוט וקל, ומבלי להוציא על כך סכומי עתק? לפניכם שישה טיפים יעילים שיסייעו לכם במשימה

מעיין מליח

לפי סקר שנערך בשנת 2016, 7.6% מהישראלים עוברים דירה בכל שנה-שנתיים. כל מי שעבר דירה אי פעם בחייו, יודע כי מדובר במשימה מתישה במיוחד, שכרוכה לא פעם גם בהוצאות בלתי מבוטלות על הובלה, רכישת ריהוט לבית החדש ועוד. החדשות הטובות הן שיש לא מעט דרכים שבאמצעותן תוכלו להפוך את התהליך לנוח, פשוט וכמובן – חסכוני יותר, כך שתוכלו לצלוח את המעבר באופן קל יותר ובהוצאות מינימליות. כאן תמצאו שישה טיפים למעבר דירה חלק וחסכוני.

1.      החליטו על תקציב לדירה החדשה

עוד טרם המעבר, כאשר אתם רק בשלב חיפושי הדירה החדשה המתאימה עבורכם, חשוב שתגיעו עם תקציב מוגדר, שלוקח בחשבון את כל הפרטים, ורק אז תצאו לחפש. החליטו על תקציב ריאלי, כזה שאתם יודעים שתוכלו לעמוד בו מדי חודש (בין אם מדובר בשכר דירה או בהחזר משכנתא), גם אם תהיינה הוצאות בלתי צפויות באותו החודש. לצד התקציב, החליטו על מה תהיו מוכנים או לא מוכנים להתפשר לטובת התקציב. האם עבור מחיר נמוך יותר תהיו מוכנים לעבור לדירה שיש בה חדר אחד פחות ממה שרציתם? האם תהיו מוכנים לשקול שכונה שונה או אפילו עיר אחרת כדי להוזיל עלויות? שקלו את כל הפרמטרים הללו, ורק אז צאו למשימת הבחירה.

2.      בררו את הבדלי עלויות המחייה באזור החדש

מלבד המעבר עצמו, השינוי במקום המגורים גורר עמו לא מעט שינוי בהוצאות, שכן עלות המחייה משתנה מאזור לאזור בארץ. שכר הדירה כנראה משתנה (או עלות המשכנתא, אם רכשתם את הדירה), וכך גם חשבונות הגז, החשמל, המים, הארנונה ועוד. נסו להיערך לכך מבעוד מועד על ידי איסוף נתונים, ברגע שהחלטתם מהו אזור המגורים החדש – בדקו מראש עם הדיירים הקודמים מה הייתה עלות החשמל הממוצעת, מה ההוצאות הצפויות וגם מה יכולות להיות הוצאות בלתי צפויות בחודשים הבאים, כדי לתכנן עד כמה שניתן תקציב הוצאות חודשי על ענייני הדירה בצורה המדויקת ביותר.

3.      החליטו על תקציב לכלל המעבר

חשוב להבין כי מעבר דירה כרוך, כאמור, בלא מעט פרוצדורות ואלמנטים שיש לתת עליהם את הדעת, עניין אשר עלול להוביל להוצאות בלתי מצופות או לא מתוכננות. מסיבה זו, טרם מעבר הדירה, יש להחליט על תקציב לכלל המעבר ולחלק אותו בהתאם להוצאות הצפויות לכם, כגון ההובלה, רכישת פריטים ורהיטים לבית החדש ועוד. חשוב להבין כי התעלמות מנושא התקציב עלולה להוביל למינוס, אשר עלול בתורו לגרור ריביות גבוהות. תכנון טוב של התקציב יסייע לכם להימנע מהמצב הזה, או לחילופין – להיערך אליו בצורה נכונה. אחת מהאופציות היא לשקול לקחת הלוואה לכל מטרה *, למשל, שהריבית עליה עשויה להיות נמוכה מהריבית על המינוס. כמובן, זאת לאחר שבחנתם את כל הפרמטרים כמו הגוף המלווה, תנאי השירות והריביות ועוד.

4.      יד שנייה זו לא מילה גסה

מטבע הדברים, כשעוברים לדירה חדשה, לעיתים קרובות חלק מהריהוט בדירה הקודמת לא ישתלב באופן מתאים עם הדירה החדשה בשל הבדלים במבנה הדירות או בגודל שלהן. עם זאת, אין פירוש הדבר שעליכם לזרוק את הרהיטים הישנים ולרכוש חדשים. במקום זאת, הציעו את הרהיטים הישנים שלכם למכירה (ורצוי, כמובן, לפני ההובלה), ורכשו רהיטים אחרים מיד שנייה – כמובן לאחר שראיתם אותם ווידאתם את התקינות שלהם. פעולה זו תסייע לכם לחסוך בהוצאות באופן משמעותי ואף להתחשב באיכות הסבבה ולצמצם פסולת.

5.      ארזו את הדירה באופן מסודר

על מנת שתוכלו למצוא ולסדר את הפריטים שלכם באופן קל ונוח לאחר המעבר לדירה החדשה, חשוב מאוד להקפיד לארוז אותם באופן מסודר, בהתאם לחדר שבו הם מתעתדים להיות. כך, למשל, רצוי לארוז את כלי המטבח יחד ולא לפזר אותם בין ארגזים שמכילים בגדים. רצוי מאוד גם לכתוב על הארגזים לאיזה חדר הם שייכים – לדוגמא "מטבח", "חדר שינה", "חדר עבודה" וכדומה. בנוסף, השתדלו שלא להעמיס את הארגזים עד אפס מקום על מנת שלא ייקרעו בזמן המעבר. אם ברשותכם מחשבים ניידים, תכשיטים יקרים או כל דבר אחר שיקר לליבכם, בין אם בשל ערכו הכספי ובין אם בשל ערכו הסנטימנטלי, העבירו את הפריטים הללו בעצמכם על מנת להימנע מאובדן שלהם במהלך המעבר.

6.      סגרו מראש את מחיר ההובלה פלוס הטיפ

אחת ההוצאות הגדולות בעת מעבר דירה זו ההוצאה על הובלת ופריקת החפצים שלכם. למרבה הצער, לעיתים רבות כאשר כבר נסגר מחיר והמובילים מגיעים הם מגלים אקסטרה ארגזים או רהיט כבד שמצריך איש צוות נוסף או מנוף, וכך מתווסף למחיר המקורי סכום נוסף לא צפוי. כדי למנוע את התרחיש הזה, צלמו כל רהיט בבית ושלחו למובילים, ספרו מראש את הארגזים והתריעו מראש על רהיטים כבדים או כאלה שמצריכים פירוק והרכבה כדי לקבל את הצעת המחיר המדויקת ביותר, עוד לפני יום המעבר. בנוסף, בין אם אתם מסכימים עם כך ובין אם לא, טיפ למובילים, בנוסף לעלות ההובלה, הפך כבר מזמן לעניין טריוויאלי. על מנת להימנע מהוצאה נוספת שלא לקחתם בחשבון, מומלץ לסגור את נושא הטיפ עוד בשלב התמחור מול המובילים.

מעבר דירה – אפשר גם בקלות

על אף שמעבר דירה כרוך בלא מעט פרוצדורות והוצאות, תכנון נכון יסייע לכם לצלוח את המעבר בקלות ועם כמה שפחות בעיות בלתי צפויות. הקפדה על הטיפים הנ"ל תאפשר לכם לחסוך בזמן ובכסף, ולבצע את המעבר באופן פשוט ונוח יותר. בהצלחה!

*בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה או האשראי עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

***הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.

****מידע כללי בלבד. אין לראות באמור משום המלצה ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

צילום של גדעון

דילמת "המחיר"

הלכידות החברתית היא המפתח להישרדותנו בארץ הזאת

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

דילוג לתוכן