מדידת מצב קיים לצורך הסכם מכר של נכס

מדידות פנים וסריקת מבנים ב-3D
דירה חדשה
תמונה: pixabay

הסכם מכר הוא אחד החוזים המורכבים ביותר שיש. מעבר לעובדה שמדובר בעסקה שמעורבים בה סכומי כסף גבוהים מאוד, ובמיוחד עבור אנשים פרטיים, ישנו עוד אלמנט קריטי: ברוב המקרים העברת הנכס בפועל לא מתבצעת ביום חתימת ההסכם, אלא רק כעבור פרק זמן מסוים – שיכול להגיע גם למספר חודשים ואפילו יותר משנה – עד להשלמת כל התשלומים וביצוע כל הפעולות הבירוקרטיות.

הקונים מעוניינים באופן טבעי לקבל את הנכס לידיהם בדיוק באותו מצב שבו היה במועד חתימת ההסכם. בפרט מבקשים הרוכשים למנוע שינויים כלשהם בנכס, בין אם מדובר על דירה, משרד, חנות או כל סוג אחר של נדל"ן. מדידות פנים מדויקות ומפורטות בשיטה חדשנית מסייעות לעגן את האינטרס המהותי הנ"ל בהסכם המכר, וכדאי להכיר את האופציה הזו.

מה כוללות מדידות פנים וסריקת מבנים ב-3D?

אחד הסעיפים המרכזיים בכל הסכם מכר ראוי – וכמובן שמומלץ בחום לא לרכוש נדל"ן, וגם לא למכור נכס, ללא ליווי צמוד של עורך דין מומחה בתחום ספציפי זה – הוא שימור המצב הקיים במועד החתימה על ההסכם.

בהתאם יש צורך להבהיר באופן חד וברור, שלא ניתן לפרשנות, מהו בעצם "המצב הקיים". אמנם ניתן לעשות זאת גם במילים, אבל דרך אפקטיבית הרבה יותר היא סריקה מקיפה של כל חלקי הנכס, בתלת מימד – כך שמתקבלים שני תוצרים משמעותיים: מדידות פנים מלאות ומדויקות וסיור וירטואלי שמציג את כל החללים באופן מפורט.

הסריקה מספקת תמונת מצב חד-משמעית, ולכן בכל מקרה של מחלוקת עתידית היא מהווה הוכחה משכנעת למצבו של הנכס ביום חתימת הסכם המכר.

רמת דיוק גבוהה במיוחד

הגישה החדשנית לתיעוד נכסים לצורך הסכם מכר מבוססת על טכנולוגיית הלייזר – טכנולוגיה שאנחנו נעזרים בה גם למגוון מטרות אחרות: הסרת שיער מיותר מהגוף, השתלות שיער במקומות שבהם הוא חסר, הצרת היקפים, תיקון בעיות ראייה כך שלא יהיה צורך במשקפיים ועוד ועוד. כל השימושים האחרים מדגישים את היתרון המשמעותי של קרני הלייזר והוא רמת הדיוק הגבוהה. במקרה של מדידות לדירה בדירות מגורים, משרדים, חנויות וכו', הסטייה המרבית היא 0.2% בלבד, כך שניתן לסמוך על הממצאים ללא כל חשש.

סריקה מקיפה גם לצורך מכירת נכסים

חשוב לציין כי מדידות פנים לצורך הסכם מכר הן אינטרס גם של הרוכשים וגם של המוכרים, כשעבור הצד של הבעלים בהווה המדידות הן תעודת ביטוח מפני האשמות שווא. למעשה ניתן להיעזר במדידות, שכוללות כאמור גם סיור וירטואלי ידידותי למשתמשים ומאיר עיניים, עוד בשלב חיפוש הקונים הפוטנציאליים: במקום עוד מודעה שמנסה לתאר את הנכס, וכוללת תמונות סטילס מוגבלות מטבען, ניתן להעניק גישה לסיור הווירטואלי – כך שכל מי שמתעניין בנכס יכול להתרשם ממנו באופן מיטבי, ואפילו ממש להרגיש שהוא נמצא בתוך הדירה או המשרד. בדרך זו נמנעות הסחות דעת ואין בזבוזי זמן עקב פניות של קונים שהנכס לא באמת מתאים להם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן