מחפשים דירות למכירה בירושלים?

מה חשוב לקחת בחשבון
מיטה
צילום: Architecturist commons.wikimedia.org

ירושלים היא עיר מיוחדת מאוד, ובמקביל גם מורכבת להפליא. בהתאם החיים בעיר הבירה של מדינת ישראל מרתקים אבל גם מאתגרים. למורכבות הזו יש השפעה גם על שוק הנדל"ן בעיר, ולכן כשמחפשים דירה למכירה בירושלים, כדאי מאוד להתייחס לכל השיקולים הבאים.

מיקום

בכל עיר גדולה יש כמובן הבדלים בין שכונות שונות, ובירושלים הפערים משמעותיים במיוחד. הסיבה לכך היא הרכב האוכלוסייה בעיר הגדולה ביותר בארץ (קרוב למיליון בני אדם נכון לסוף 2021), כשבאופן טבעי חילונים ירצו לגור בשכונות חילוניות שגם יישארו כאלה בטווח הנראה לעין (כפי שקרה למשל בחלקים של שכונת רמות בצפון העיר). בהתאם חיפוש דירות למכירה בירושלים מחייב היכרות טובה מאוד עם המאפיינים של כל שכונה ושכונה, כדי שאפשר יהיה לחיות במקום עם צביון שמתאים לאופי שלכם.

קרבה למקורות תעסוקה

ירושלים היא עיר גדולה גם מבחינת השטח שלה – 125 קמ"ר (פי 2.5 מתל אביב, למשל). העיר שחוברה לה יחדיו היא גם עיר צפופה ופקוקה במשך חלקים ניכרים משעות היום, ולכן כשבוחרים מקום לחפש בו דירה למכירה בירושלים כדאי מאוד לקחת בחשבון גם את הקרבה למקורות התעסוקה האפשריים, כך שלא תצטרכו "לבלות" מדי יום שעות רבות ומתישות בכבישים.

מיזמי התחדשות עירוניים

כשמחפשים דירות למכירה בירושלים נתקלים בלא מעט פרויקטים של התחדשות עירונית, או בשם המוכר יותר – תמ"א 38 (על שם תוכנית המתאר הארצית שמאפשרת הוספת קומות למבנים קיימים וכן תוכניות פינוי בינוי).

בפרט מתבצעים פרויקטים מרשימים בשכונות ארמון הנציב, הקטמונים וגם בנחלאות שמשכילה לשמר אופי ייחודי גם כשיש בה בנייה חדשה בשפע ובהתאם מושכת אליה אוכלוסייה חדשה וחזקה.

קרבה לצירי הרכבת הקלה

הקו האדום שכבר פועל והקווים הנוספים שצפויים להתחיל לפעול בשנים הקרובות (הקו הכחול והקו הירוק) מעלים את ערך הנדל"ן בשכונות שהנגישות אליהן טובה יותר ושניתן להגיע מהן ואליהן תוך זמן קצר יותר מבעבר. בפרט מומלץ להתייחס לשיקול זה כשמחפשים דירה להשקעה בירושלים ורוצים לדעת באילו אזורים צפוי זינוק בערך הנכסים.

קרבה לקמפוסים של האוניברסיטה העברית

דרך נוספת למצוא דירה למכירה בירושלים למטרת השקעה היא לחפש בשכונות הסמוכות לקמפוסים של האוניברסיטה העברית – למשל רמת אשכול והגבעה הצרפתית. באזורים אלה ישנו תמיד ביקוש ער לדירות להשכרה בגלל הסטודנטים הרבים שמגיעים לעיר מדי שנה, ומאחר שהם מהווים שוכרים אמינים ונוחים מאוד, התשואה הצפויה גבוהה.

איך למצוא דירות למכירה בירושלים בקלות ובמהירות?

חיפוש דירות למכירה בירושלים עלול להיות תהליך ממושך ומתסכל – אלא אם כן נעזרים במשרד תיווך מקצועי. נשות ואנשי מקצוע שחיים את העיר ואת שוק הנדל"ן בה יודעים לכוון אתכם אל הלוקיישן האופטימלי בהתאם למאפיינים הספציפיים שלכם ולמטרות הרכישה, ובנוסף להציע מבחר דירות למכירה בירושלים, ובפרט כאלה שמציעות תמורה אמיתית לכסף שלכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן