תמא 38 עם ארץ עיר

התכנית המשתלמת ביותר לדירה שלכם
מגדלים
צילום: freepik

תמ"א 38 זו התכנית המשתלמת ביותר לדירה שלכם, היא תאפשר לכם לחיות באיכות חיים הרבה יותר גבוהה מבלי להוציא שקל. תמ"א 38 עם ארץ עיר זהו חלום בר השגה שמסדר לכם בית גדול ומרווח, בניין חדש ומעוצב ולא פחות חשוב – מחזק את יסודות הבניין שלכם בפני רעידת אדמה

 

רקע בקטנה על תמ"א 38

לפני כמעט עשרים שנה (אפריל 2005) הבינה ממשלת ישראל, כי הגיע הזמן לחזק את המבנים הישנים יותר בפני רעידות אדמה. נכון, עד היום לא הייתה בישראל רעידת אדמה משמעותית אך ישראל כן נחשבת כמדינה בסיכון גבוה לרעידת אדמה חזקה.

לפי חוק 'תמ"א 38' (תמ"א 38 = תכנית מתאר ארצית, סעיף 38) כל בניין או מבנה שנבנה לפני תחילת 1980 ואינו עומד בתקן הישראלי העדכני לעמידות בפני רעידות אדמה – זכאי להטבות ייחודיות במסגרת 'תמ"א 38'

מהם ההטבות?

בתמ"א 38, כולם מרוויחים – גם בעלי הדירות, וגם היזמים / הקבלנים. איך זה קורה?

כדי לעודד את בעלי הדירות לחזק את המבנה ומנגד את הקבלנים להירתם למשימה, בנתה הממשלה מנגנון כלכלי לחוק תמ"א 38 שבסיסו קובע כי בעלי הדירות יוכלו להתקשר עם יזם או עם קבלן. אחד מבעלי המקצוע האלה יחזק את יסודות הבניין ובתמורה יוכל לבנות עוד כמה דירות בתוספת קומות על הבניין הקיים ולמכור אותן בשוק החופשי.

איך תעשו תמ"א 38  בבניין שלכם?

כיום, בניין ישן זו בשורה ולא חסרון… בעלי דירות רבים שרכשו דירה בבניין ישן מרוויחים בגדול ע"י תוכנית תמ"א 38 שמשביחה את ערך הדירה שלהם באופן משמעותי, בלי הוצאות בכלל.

אם הבניין שלכם הוקם לפני 1980, כדאי שתתחילו לחפש חברה מנוסה, שכבר התנסתה בפרויקטים של תמ"א 38 (חשוב לשים לב לנסיון בתמ"א 38 בפרט ולא רק בהתחדשות עירונית או בגודל החברה). הנסיון של החברה היזמית יחסוך לכם דרך ארוכה, יקצר הליכים ויעזור לכם לחזק את הבניין ולהגדיל את הדירה שלכם בפרק הזמן הקצר ביותר ובמינימום טרדה.

הבירוקרטיה והסיכונים בתמ"א 38

כדי לקבל היתרי בניה ופטור ממס, צריך שהעירייה תגדיר את הבניין כזכאי לתמ"א 38 עפ"י קריטריונים מסוימים. ההליך הבירוקרטי עלול לקחת זמן. אך חברה מנוסה כמו 'ארץ עיר' מכירה את כל הנהלים ומתנהלת ביעילות מירבית כדי שתוכלו לעשות 'תמא 38' בבניין שלכם בקלות ובמהירות.

דייר סרבן – לעיתים, לא כל הדיירים בבניין נכונים לשינויים, יש תמיד את השכנים שמסתפקים במועט ולא רוצים ליהנות מההשבחה המשמעותית לדירה, או שכנים מבוגרים שמתקשים בביצוע שינוים.

חברת 'ארץ עיר' מנוסה בכל ההליך, ומנגישה את היתרונות והפתרונות לכל צורך ולכל דייר באופן שמגדיל את אחוזי ההסכמה של הדיירים בבניין ולא מעכב את התקדמות הפרויקט.

תשאלו את מי שכבר התקדם עם תמ"א 38

אם תשאלו סביבכם, בקרב דיירים בבניינים שכבר עברו תהליך של תמ"א 38 והגדילו את דירתם באופן משמעותי, תלמדו הרבה מאד על הדברים החשובים בתמ"א 38.

איכות הבניה – בחרו יזם אמין, שלא מתפשר על הגימורים ומביא לדיירים הקיימים והדיירים החדשים את רמת הבניה המתקדמת ביותר. 'ארץ עיר' כבר סיימה בהצלחה פרויקטים בתמ"א 38 ומנהלת עוד פרויקטים בבניה. הדיירים שכבר עברו את התהליך יוכלו לספר לכם על החוויה לאורך כל התהליך עד לקבלת התוצאה המשודרגת לשביעות רצונם.

איכות החיים – אין ספק שכולם יספרו לכם באושר כמה כיף זה להתגורר בדירה רחבת ידיים, לחיות בבניין חדשני עם לובי יוקרתי ומעליות.

 

אז אל תסתפקו במועט, גם למשפחה שלכם מגיע להרוויח בגדול!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך