שמאי מקרקעין בירושלים

והערכת שווי נכס לחלוקה בין יורשים
שרטוט סמלי בית
תמונה: Felipe Menegaz he.wikipedia.org

אנשים רבים צוברים רכוש לאורך חייהם, בפרט נכסי נדל"ן, ואלה הם הנכסים שעוברים לבני המשפחה לאחר מותם. אלא שבמקרים רבים, השלב שבו נקבעת חלוקת הנכסים בין בני המשפחה הוא גם השלב שבו מתעוררים חיכוכים וסכסוכים בין היורשים. אלא שיש גם דרך אחרת, פשוטה ויעילה הרבה יותר. על ידי ביצוע הערכת שווי נכס לחלוקה בין היורשים, על ידי שמאי מקרקעין מוסמך ומקצועי, ניתן לקבל את כל ההחלטות הנכונות והטובות ביותר. זאת בזכות המידע המקיף הניתן באופן מסודר, במסגרת דו"ח מקצועי של השמאי.

 

איך מתבצעת הערכת שווי נכס לחלוקה?

כדי להבטיח חלוקה נכונה בין היורשים מומלץ לבחור בקפידה שמאי מתחום שמאות מקרקעין שיש לו את ההכשרה, את הניסיון ואת היכולת לבצע בחינה מעמיקה ויסודית מאוד. במסגרת עבודתו יבצע השמאי בדיקה שמטרתה לקבוע האם ישנן זכויות בנייה שטרם נוצלו, האם ישנן חריגות ומנגד, האם הנכס נבנה בכפוף להיתר ועל פי הדין. בנוסף ייבחנו נושאים נוספים, כדוגמת מצבו המשפטי של הנכס, הזכויות הקנייניות הקיימות ותיקי פיקוח, אם קיימים. בנוסף, כדי שיוכל לקבוע את שווי הנכס, שמאי המקרקעין אוסף את כל הנתונים הנדרשים, לרבות נתונים על עסקאות אחרות אשר הושלמו בסביבתו של הנכס, מבקר בו כדי לבחון את מצבו ולבצע מדידות, ובנוסף מבקר גם בוועדה המקומית לבחינת הרישוי והפיקוח על הבנייה.

 

שמאי מקרקעין בירושלים – שירות אישי

תהליך איסוף המידע הוא בוודאי תהליך מורכב שעשוי להימשך זמן, אך מעל לכל חשוב כי שמאי המקרקעין המלווה יפגין לא רק מקצועיות ומיומנות, אלא גם רגישות ואנושיות. זאת מתוך ההבנה כי הפרטים הטכניים והמספרים אמנם ניצבים בחזית, אבל מאחוריהם ניצבת משפחה שאיבדה אדם אהוב, וכעת מבקשת לחלק את העזבון באופן ראוי והוגן. אם כן, בבחירת שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ לוודא כי איש המקצוע מכיר ברגישותה ובחשיבותה של הסיטואציה, וכי הוא פועל באופן מקצועי כדי להעניק שירות אישי ואיכותי באמת.

 

שמאי מקרקעין בירושלים – הערכת שווי מקצועית

לצד הליווי המקצועי ליורשים בתהליך חלוקת העזבון, שמאי מקרקעין בירושלים מבצע הערכת שווי לנכסים לקראת רכישה ומכירה, מייעץ לגופים מסחריים ובוחן כדאיות כלכליות של פרויקטים ועסקאות תמ"א 38 או פינוי-בינוי, ומעניק ליווי מקצועי במגוון רחב של מצבים אחרים, בהתאם לצרכיו הייחודיים של כל לקוח. בתהליך עבודה אישי ומקצועי יכול כל אחד לקבל את המענה הדרוש עבורו, כדי להבטיח קבלת החלטות נכונה וחכמה יותר, להימנע מטעויות יקרות ולחסוך לא מעט כסף בטווח הארוך.

 

כך תבחרו שמאי מקרקעין בירושלים

שמאי המקרקעין הוא גורם מקצועי משמעותי מאוד, ואין ספק שגם הבחירה בו חייבת להתבצע בקפידה ובזהירות רבה. זאת משום שהשמאי נדרש להתמצא בעולמות תוכן רבים, לרבות הנדסה, כלכלה, מיסוי וחקיקה. הוא חייב להשלים לימודים אקדמיים, לימודי שמאות והתמחות, וכן לעבור בהצלחה את בחינות ההסמכה בדרך לקבלת הרישיון. אם כן, רגע לפני שאתם בוחרים שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ לוודא כי הוא אכן מוסמך ומורשה לעסוק בתחום, לבחון את הניסיון שלו בשטח ובפרט בסוגיה הרלוונטית עבורכם, ובמידת האפשר לקבל גם המלצות של לקוחות שיוכלו לסייע הן בהערכת המקצועיות והניסיון – והן בהערכת איכות השירות שתקבלו. כך תוכלו לצעוד קדימה בראש שקט, בידיעה שאתם בידיים המקצועיות והטובות ביותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך