חברות נדלן בשוק הישראלי

חברות נדלן מצליחות יודעות לסנן עסקאות
צילום: דוד שי creative commons

מי שמתעניין בחברות נדלן, לרוב מתעניין בעסקים. עסקה טובה נמדדת לא רק בשורת הרווח שלה, את זה יגידו לכם אנשים בעלי ניסיון של שנים, שמכירים את התחום. הסיבה היא שמעבר לפוטנציאל הכלכלי התיאורתי של העסקה, ישנה בסופו של יום המציאות, שכוללת הרבה מעבר לצפי רווחי. המסע מבניית העסקה ועד לגריפת ההון כוללת ניהול מערכת יחסים, לעיתים מורכבת, עם שותפים, עורכי דין, בנקאים או גופים ממנים, מוכרים, קונים וכיו"ב, תלוי באיזה צד של המשחק אתם נמצאים. אז איך מזהים עסקה טובה?

חברות נדלן מצליחות בשוק הישראלי יודעות לסנן. סינון עסקאות הוא לא דבר פשוט. אתם לא רוצים להתבונן אחורה חמש שנים אחרי שסיננתם עסקה כדי לגלות שהיא הייתה סיפור הצלחה מסחרר ואתם פשוט לא תפסתם אותה בזמן. מן הצד השני, אתם לא רוצים לשים את ההון שלכם על עסקה מקרטעת, שלא לומר כושלת, ולגלות חמש שנים קדימה שלא יכולתם להיכנס לעסקאות מוצלחות הרבה יותר כי הייתם מושקעים בעסקה העצלה הזו. הסוד הגדול? ניסיון!

לעבוד עם חברות נדלן מנוסות בלבד

היתרון של חברות בחיתולים נחשב חיסרון אצל הכרישים הגדולים. חברות קטנות שרק עושות את צעדיהן הראשונים בתחום הנדלן רעבות לעסקאות. מערך הסינון של חברות צעירות, שהוא גם ככה אינו מנוסה דיו בשוק, מכוון נמוך יותר ממערך הסינון של חברה וותיקה ובוגרת. חברות נדלן וותיקות יחזיקו תיק נכסים מרשים, עם אפשרויות השקעה מגוונות:

  • תמ"א 38
  • השתתפות בקבוצות רכישה
  • פרויקטים של התחדשות עירונית
  • נדל"ן למגורים, למסחר ולתעשייה
  • משרדים בנויים או בבנייה להשקעה (השכרה ומכירה)

מגוון רחב של פרויקטים מסוגים אלו ואחרים מצביעים על חברה אמידה, יציבה, עם גב כלכלי ויכולת לבחון, לבחור ולהביא לידי מיצוי פרויקטים בכל סדר גודל, וזה סוג החברה שרצוי לעבוד איתה בכל הנוגע לעסקאות בסכומים מהסוג שדורש מאיתנו תחום הנדלן בישראל.

דוגמא לפרויקטים גדולים

בכדי להבין את הפרופורציות של עבודה בשוק הנדלן ועם חברות נדלן, או יותר נכון של עבודה עם חברות גדולות מול עסקים קטנים בתחום זה, אפשר להתבונן בדוגמא לפרויקט התחדשות עירונית. לא כל חברה יכולה להרשות לעצמה לנגוס בפרויקט בכזה סדר גודל. התכנון, האישורים, וההוצאה לפועל של פרויקט בכזה גודל דורשים מערך אנושי ופיננסי סולידי ואמין, ניסיון ואפילו קשרים.

הקמה של פרויקט שכזה יכול לכלול, לדוגמא, הקמה של 11 בניינים מרובי קומות בסביבה עירונית צפופה, כולל דירות, אזורי מסחר, משרדים וכיו"ב. פרויקט שכזה אינו מדומיין כלל, וסדר גודל שכזה מאפשר פוטנציאל רווחי שפשוט אינו נגיש לחברות נדלן קטנות ובינוניות שלא יצליחו לעמוד בנפח העבודה. פרויקטים שכאלו, ואף גדולים מאלו, כוללים עבודה מול גופים מרובים, מול עשרות אנשים, חברות שונות, מכרזים, והעסקה של מאות עובדים לאורך שנים עד לסיום הפרויקט. לא פלא אם כך שהרווח כה גדול.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן