התחדשות עירונית

מה זה פינוי בינוי?
תמונה של בתים
תמונה: freepik

אם אתם גרים בבניין ישן, לא מן הנמנע כי יצא לכם כבר לשמוע על האפשרות של פינוי בינוי. אך עדיין למרות שהביטוי הזה נזרק לאוויר לא פעם, רוב האנשים אינם מבינים את המשמעות שלו. במאמר הבא אנו ננסה להסביר לכם את המשמעות של פינוי בינוי כחלק מהתחדשות עירונית. אחרי שתדעו מה זה פינוי בינוי, אתם תוכלו לדעת גם האם הוא עדיף על פני שאר האפשרויות. כי בכל מה שקשור לנושא של התחדשות עירונית תוכלו למצוא לא מעט אפשרויות שנמצאות על הפרק. אתם רק צריכים לבחור את האפשרות שתאפשר לכם להרגיש שאתם צועדים בכיוון הנכון.

 

מה זה פינוי בינוי?

פינוי בינוי הוא פרויקט שנכלל כחלק מהתחדשות עירונית, והוא נועד על מנת לפתור מצוקת דיור בשטחים עירוניים. כחלק מהפרויקט הזה הדיירים שגרים בבניין הנמצא תחת פרויקט פינוי בינוי מועברים לדירות שכורות. הבניין עצמו נהרס לחלוטין, ובמקומו בונים בניין חדש עם דירות חדשות. כך שכל דייר בבניין הישן מקבל דירה חדשה, וביחד עם הדיירים החדשים ישנם עוד דיירים חדשים. דיירים חדשים שרוכשים דירה בבניין הקיים.

 

קבלת דירה חדשה מהקבלן

אחד מהיתרונות הבולטים ביותר של פינוי בינוי זה כמובן החלפת הדירה הישנה בדירה חדשה. זוהי הסיבה שלא מעט אנשים שמבינים מה זה פינוי בינוי בוחרים באפשרות הזאת. אומנם יש לא מעט חוסר נעימות במעלה הדרך, אך המטרה במקרה הזה מקדשת את האמצעים. כל דייר שהייתה לו דירה בבניין הישן מקבל שדרוג עם דירה חדשה ומרווחת, לרוב יותר מרווחת מהדירה הישנה. נדיר מאוד למצוא אנשים שלא מסכימים לחתום על הסכם שכזה.

 

מימון מלא של דמי השכירות

הדיירים שעוזבים את הדירות הישנות ימצאו את עצמם בשכירות למשך מספר חודשים. חשוב להדגיש כי הדיירים אינם צריכים לשלם את דמי השכירות, הקבלן הוא זה שמשלם את דמי השכירות. הדיירים סך הכל צריכים להתרגל למציאות החדשה עד אשר הבנייה של הבניין החדש תסתיים. לרוב מדובר על תהליך של 12-24 חודשים שבסופו תקבלו את המפתח לדירה החדשה. דירה שהיא אולי הייתה הדירה שתמיד חלמתם עליה ותמיד שאפתם שתוכלו להשיג.

 

למה עדיף ללכת על פרויקט פינוי בינוי?

אחרי שאתם מבינים מה זה פינוי בינוי, ככל הנראה אתם כבר משתכנעים כי מדובר על הבחירה הנכונה. הדירה הישנה והרעועה שלכם תוחלף בדירה חדשה ישירות מהקבלן. הערך של הדירה כמובן יעלה בהתאם, ואתם תוכלו להרוויח מכך לא מעט כסף. ברוב המקרים הדירה הקטנה תוחלף בדירה גדולה, שמתאימה למשפחות או לזוגות צעירים. כך שכמעט מכל כיוון שתסתכלו תמצאו את עצמכם מרוויחים לא מעט. העניין היחיד הוא שתצטרכו לעזוב את הדירה הקיימת ולהתרגל לשכירות של כמה חודשים טובים עד שתקבלו את המפתח.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

היום שלמחרת

מה ההסדר הרצוי והראוי לישראל אחרי המלחמה