הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס
תמונה של יורם
יורם דורי

63 חברי כנסת מקואליציית "הידד למשתמט" הרימו ידיהם, בלי בושה, בעיצומה של לחימה ובערב שבו נפלו ברפיח ארבעה לוחמי צה"ל, והצביעו בעד החלת דין הרציפות על חוק הגיוס. החוק מנציח את השתמטותו משירות צבאי של חלק גדול מחייבי הגיוס מסיבה אחת פשוטה: המשך קיום קואליציית "חליבת הקופה הציבורית" למען סקטור שבלעדי תמיכתו אין לממשלה רוב בכנסת.

למרבה הפליאה, האכזבה והדאגה, גם נפילתם של ארבעת הלוחמים וגם אמירתו הברורה של צה"ל על חוסר בכוח אדם בסדר גודל של 15 גדודים – לא שינתה כהוא זה ל"חלבנים המשתמטים".

את חברי הכנסת החרדיים אני יכול להבין, הם מייצגים ציבור שדוגל ב"תורתו אומנותו", ציבור שבתירוץ של לימוד תורה בורח מחובתו האזרחית לקחת חלק בהגנת המולדת.

סבי, ר' ישראל איזק זצוק"ל, היה תלמיד חכם, על מצבתו בקרית שאול נכתב "תלמיד חכם וירא שמים, הרביץ תורה ברבים". אולם הוא מעולם לא חשב שמישהו אחר צריך לפרנסו או להילחם במקומו.

אם את חברי יהדות התורה אני מבין, וכמובן לחלוטין לא מסכים עימם, הרי שלשאר חברי הכנסת מהקואליציה שתמכו בהצעה הנואלת אני בז, ואני חש כלפיהם כעס גדול מאוד. הם מגלים אטימות ואדישות למצב החברה הישראלית ובעצם מוכיחים שרק הכיסא מטריד אותם. לא חיי חיילינו, לא המאמץ להגן על המדינה ולהכריע את אויבינו, אלא רק השלטון והשררה. כל מה שנותן שליטה על הקופה הציבורית – מקודש.

לסיום, אני קורא ל-63 תומכי ההשתמטות מגיוס: אטומים, נמאסתם, הסתלקו מחיינו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

11 תגובות

 1. לגמרי מסכים לכתוב. אוסיף שאין סכוי לקיום חברה כלשהי, אם החובות והזכויות בחברה הם לא על בסיס שוויוני.

 2. אין לי כבר שום ציפיות מהממשלה הזאת, אבל מהעם יש לי עדיין ציפיות, ואני מצפה מהורים לחיילים מנשות חיילים מאחיות ואחים של חיילים להלחם על החיים של החיילים גם במובן הגשמי גם במובן הנפשי וגם במובן הכלכלי, כי חייהם שפיותם ויכולתם להתפרנס עומדים בסכנה של ממש. התגובה של העם צריכה להיות בהתאם. הממשלה הזאת לא צריכה רק ליפול – העם צריך לבוא איתה חשבון

 3. כעת בדיוק בטלוויזיה על שרים בממשלה שהיו קצינים בצבא וכעת הצביעו בחוצפה על חוק ההשתמטות

 4. עוד אחד מהטריקים והשטיקים של ביבי. הוא יקריב את הלוחמים כדי לשמור על ישבנו.

 5. צודק יורם בכל מילה.
  יסוד עולם הרמב"ם ע"ה חזה וראה את הנולד וכך הוא כותב במשנה תורה הלכות תלמוד תורה פרק שלישי פסוק י'.
  "כל המשים על ליבו שיעסוק בתורהולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה- הרי זה חלל את השם, ובזה את התורה, וכבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא.
  אמרו חכמים:כל הנהנה מדברי תורה נטל חייו מן העולם ועוד צוו ואמרו:אהב את המלאכה, ושנא את הרבנות; וכל תורה שאין עמה מלאכה-סופה בטלה. וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות".

 6. אני תמיד ימין. אבל לא כזה. משהו קרה. החוק הזה לא יכול להתקיים בישראל שמסביבה כל האויבים הכי רעים.

 7. ועם כל הודעה של: הותר לפרסום,
  הבוז למשתמטים צריך לגבור,
  אסור לוותר,
  זה יפרק את הצבא

 8. החילונים הפראיירים יעזבו והחרדים יהפכו לגולים בארצם הכבושה

 9. האזרח הממוצע בישראל בכלל לא מבין בכמה העלו את התקציבים לחרדים. כמה הם מקבלים יותר ויוצר. איזה אחוז מהם מקבל שכר עבודה מהמדינה, מבלי בעצם כמעט לעבוד. וכמה הם לא תורמים כלום למדינה. די!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן