אין ראש, אין ממשלה

המאפיינים ההתנהגותיים ההרסניים של ראש ממשלת ישראל
תמונה של בוקסר
ד"ר ישראל בוקסר

ההתנהגות של מר נתניהו, ראש ממשלת ישראל, מלווה בשורה רחבה של מאפיינים, להלן: חוסר רגישות, חשדנות מתמדת, חרדה פרנואידית, חוסר נכונות להכיל אחרים שחולקים עליו, נרקיסיזם, רוע, מגלומניות, סולם ערכים מעוות ומוסר כפול, אי נטילת אחריות על דבר, פחדנות, כפל לשון, צביעות, העדר מוחלט של אמינות, היעדר רצון ופחד לקבוע אסטרטגיה, קו מתהפך לפי הנסיבות, חוסר יושר, שחיתות, ניצול, קמצנות מופלגת, נהנתנות, ניצול בוטה של הקופה הציבורית, העדר מוחלט של דוגמה אישית. אלה רק מקצת מתכונותיו של האדם שעומד בראש ממשלת ישראל.

מאפייני התנהגות אלו, שבעבר סייעו לו והביאו לו יתרונות בתרבות הקלוקלת שלנו, ידועים ומוכרים היום לכל אחד בארץ ובעולם. כולם מכירים אותו כשקרן ולא אמין. תוצאה אחת של הדברים: בן גביר וסמוטריץ' שולטים בסדר היום הפוליטי, מכיוון שיצר ההישרדות של נתניהו מאפשר להם לעשות כרצונם. תוצאה אחרת: חיכוך פומבי ומיותר עם אמריקה. הנשיא ביידן יודע בדיוק עם מי יש לו עסק.

יש לו כמובן גם יתרונות ותכונות חיוביות למכביר: נואם בחסד עליון, כריזמטיות שאין כמותה, רהיטות לשון מהמעלה הראשונה באנגלית ובעברית, מנהיגות, מחשבה בהירה ומפלחת מציאות, איש העולם הגדול, השכלה וידע רחבים ועוד.

הבעיה היא שבשנים האחרונות כל היתרונות נמוגים ומשועבדים לנושא אחד – הישרדות. יצר הישרדות מטורף זה הביא לארבע מערכות בחירות מיותרות, הניב את המהפכה המשפטית, פילג את החברה הישראלית, החליש את הכלכלה הישראלית, גרם לחוסר של יוזמה ישראלית לשחרור השבויים, הקטין את כושר ההתרעה הישראלית, החליש את צה"ל וגרם לירידה דרמטית במעמדה הבין-לאומי של ישראל. בד בבד שופרה משמעותית יכולתם הצבאית של אויביה המושבעים, שיפור שניתן לזקוף במידה רבה למדיניותו הכושלת, שהתבטאה בעידוד חמאס, בהעלמת עין מהתעצמות חזבאללה ובהבאתה של איראן, למרות הצהרותיו הבומבסטיות, למצב של מדינת סף גרעינית.

ניתוח מעמיק של האירועים מנסה לתהות על הרציונל של התהליכים שמוביל מר נתניהו. זה קשה ואולי אף בלתי אפשרי. ברציונל שלו לא קיים מבחן המנהיגות העליון – טובת המדינה וכלל אזרחיה, ולעומת זאת יש ברציונל מוטיב עליון של הישרדות אישית על חשבון כל השאר. התוצאה ברורה ומביאה לכך שאי אפשר להבין אותו ואת פעולותיו. חוסר הערכים שלו ומדיניות של זיג-זג לפי רצון הבייס הביביסטי והשותפים הקואליציוניים הביאו את ישראל למצב של כמעט עברי פי פחת.

שוו בנפשכם שבסיטואציה הקיימת היה מכהן ראש ממשלה אחר והיו מתקיימים אירועים שפגיעתם רק 5% מהאירועים המתקיימים היום, לדאבוננו הרב. במצב דברים זה נתניהו והביביסטים שלו היו שורפים, תרתי משמע, את המדינה. ההפגנות הרחבות שהיה יוזם היו מבעירות את הרחובות וללא ספק מפילות כל ממשלה מכהנת.

תראו את הביצועים העלובים של הממשלה בכל התחומים. תראו מה קורה עם הצפון הנטוש ועם הקרקס שעושה מאיתנו חזבאללה. תראו את ההססנות שהביאה לכך שבמקום לכבוש את הרצועה תוך שלושה–ארבעה חודשים, שבהם גם היה לנו גיבוי בין-לאומי, אנחנו מדשדשים כבר יותר משבעה חודשים, מקיזים דם רב, מקימים עלינו את כל העולם ולא מצליחים למגר את חמאס. תראו מה קורה (מה לא קורה) בנושא הפשיעה במשרד לביטחון לאומי, המשולב בהתנהגותו המופרעת של השר הכי גרוטסקי ומזיק בתולדות ישראל. תראו מה קורה במשרד האוצר, שמביא לעליית מחירים בלתי פוסקת ולהידרדרות כלכלית מסוכנת, ועוד רבים ולא טובים. במצבים רבים המתקיימים היום הציבור שואל את עצמו אם בכלל יש כאן ממשלה. יש מסקנה אחת בלתי נמנעת, יש להקדים את הבחירות ולהביא לכך שנתניהו יעזוב את כס ראש הממשלה. חרף ניסיונותיו, נתניהו ייזכר לנצח כמנהיג גרוע, כושל ומזיק מאין כמותו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

26 תגובות

 1. תודה ישראל.
  בהסתכלות על המנהיגות שמובילה את ישראל ניתן לראות כל הזמן משחק סכום 0 בין שני גושים.נתניהו הוא שחקן מרכזי כאן אבל לא היחיד.דומה שהמערכת הפוליטית כולה חולה וחסרת המנהיגים המתאימים הן מהימין מהמרכז משמאל ומהחרדים שתוכל לעשות חוזה חברתי שונה בין השבטים בישראל.הפופוליזים והפלגנות שולטת.מעולם לא גרמו מעטים כל כך, נזק גדול כך כך לרבים כל כך כי כך זה שמשחקים משחק סכום 0 הן מימין והן משמאל.זה עצוב שהרחוב מוביל מנהיגות במקום שמנהיגות תוביל את הציבור לשינוי לטובה ,ערכים משותפים בסיסים ואחדות כלשהי.

  1. כל מילה בסלע דודי ידידי. אובדן מנהיגות בזמנים כה גורליים הוא קריטי. תודה לתגובה

 2. כל כך הרבה כבר נאמר על ראש ממשלתנו והנהגתו ועל ממשלתנו שתיזכר לעד כממשלה הגרועה ביותר בתולדותנו. גם ניתוח מעמיק ומפורט של ידידי ד"ר ישראל בוקסר, כנראה יתווסף לשלל המאמרים והניתוחים הפוליטיים המתייחסים לנהל, והמהווים את כתב האשמה החמור ביותר שקיבלומנהיג והנהגתו אי פעם בתולדות עמנו.

  1. תודה לתגובה מר גולדפינגר. לדאבוננו יש לנו ראש ממשלה גרוע שבגרועים.

  1. תודה בני. צריך ללכת לבחירות. השאלה הגדולה אם גורמים לראש ההמשלה להסכים לכך.

 3. דר בוקסר היקר, כתבת הכי מדוייק
  דיכאון, אין מתווה ואין אור בקצה המנהרה

 4. ברציונל שלו לא קיים מבחן המנהיגות העליון – טובת המדינה וכלל אזרחיה, ולעומת זאת יש ברציונל מוטיב עליון של הישרדות אישית על חשבון כל השאר.
  מהיכן האשמה זאת ?
  נתניהו וחבריו לקואליציה רואים את טובת המדינה אחרת.
  בשביל זה בדיוק יש בחירות.
  מצביעי נתניהו רוצים שממשלתו תשרוד ותמלא את ימיה.
  ונתניהו [שנבחר על ידם] עושה זאת כמיטב יכולתו.
  מה הטענה ?

 5. קראתי,כל הגועל ישר בפנים.
  קשה כל כך כי לא רואה פתרון חוץ מאשר יציאה מסיבית לרחובות, הולכת לנו המדינה אבל אתה נשאר לי וזה הרבה.

   1. ישראל אחי,מסכים עם כל מילה ואות שכתבת במאמר זה יישר כח

   1. לאור החלטת בית הדין בהאג אתה צודק
    ביבי כבר לא יצחק אחרון

    1. תודה לתגובה מר מאיר. בכל מקרה, ההצגה רחוקה מלהסתיים

 6. אין ראש ממשלה
  ואין ממשלה
  אבל יש מספיק תומכים שיצביעו לביבי
  והם הולכים ומרימ

 7. יש לנו ראש ממשלה. זה שהורה, שהנחה, שפקד, שהבהיר, שהבטיח, שהסביר, שעמד על כך,……
  לא ידעת?

  1. תודה לתגובה דוד, הוא הורה על הכל אבל איננו אחראי על דבר. הזוי

 8. נתניהו הוא אולי אינטיליגנט וכריזמטי אך את פרצופו האמיתי הוא חשף כאשר היה ראש האופוזיציה. נגד עיניו היתה מטרה אחת בלבד! להפיל את הממשלה. הוא ותומכיו שדרו סיסמאות םוגעניות נון-סטופ. השכם והערב שמענו על "ממשלה מסוכנת תומכת טירור". האופוזיציה אמורה לסייע בחקיקה שתוביל לחברה יותר מתוקנת. בהנהגת נתניהו האופוזיציה פעלה לסכל כל חוק שמטרתו לשפר את חיינו אפילו אם הוא המשך חקיקה שתחילתה בכנסת הקודמת. אי השתתפות בועדות הכנסת ולחץ על חברי או חברות כנסת לעבור מהקואליציה לאופוזיציה אפיינו את האופוזיציה. בקיצור ראשר נתניהו היה ראש האופוזיציה הוא התגלה כאנטי פטריוט המוכן להרוס את המדינה כדי לקדם את מעמדו.

 9. ישראל יקירי משכבר.
  אין עוד מה להוסיף, פרטת את הגועל כולו…..
  הבטן מתהפכת וצריך הרבה כוח לעבור את התקופה, ולכן טוב שיש חברים כמוך ועוד רבים אחרים. אנחנו שגדלנו באותה ערוגה, צריכים לבלוע את הצפרדע ולהמתין לבחירות לכשתגענה. יש רק לקוות שהמדינה לא תישרף, ותגיע למצב שלא יהיה ניתן לשקמה.
  כל בוקר אני מתפלל שראשו של הנחש ידום , עצוב אבל בכך תגיע ישועותנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן