לשמור אמונים למדינת ישראל

החובה להזיז את הבלתי כשירים ולעצור את המחדל
תמונה של איתן
ד"ר איתן אדרס

בשבת, שמחת תורה, התוודענו למקרים רבים, עוצרי נשימה, של הקרבה אישית וחירוף נפש של אזרחים ואנשי מערכות הביטחון השונות שנחשפו לתוצאות המחדל. מיד בהמשך היינו עדים להיענות יוצאת דופן של צבא המילואים לקריאה להתייצב לקרב ולחבור לצבא הסדיר. יחדיו הם מהווים גוף אחד המגלה דבקות במשימה, אומץ והקרבה במלחמה הנמשכת כבר שישה שבועות. צה"ל על כל מרכיביו, יחד עם שאר זרועות הביטחון, פועלים כאגרוף קמוץ המלוכד מאחורי מפקדיו בכל הרמות.

בד בבד החברה האזרחית מתגלה בכל גדולתה וממלאת את החלל שנוצר מהיעדרות גופי ממשל, נעמדת בנחרצות לצד נפגעי האסון, משפחות החללים, הפצועים ומשפחות החטופים. החברה הערבית בישראל גם היא רתומה למאמץ. קשה לתאר את מערכת הבריאות מתפקדת ללא מעורבות ומחויבות של ממלאי התפקידים מבני החברה הערבית בישראל.

אזרחי המדינה מרגישים מחויבים לשמור אמונים למדינה ולהבטיח את קיומה ותפקודה. החיילים מקיימים ללא היסוס את מחויבותם כפי שמתבטאת בשבועת האמונים שנשבעו בעת גיוסם: "…ּלהקדיש את כל כוחותיי ואף להקריב את חַיַּי לַהֲגנת המולדת וּלחירות ישראל".

ומי נעדר? רוב אזרחי מדינת ישראל ובכללם רבים מהבכירים לשעבר במערכת הביטחון קובעים כי נתניהו אינו כשיר להוביל את מדינת ישראל במלחמה. יש האומרים שזו טעות להחליף ראש ממשלה במהלך המלחמה. לעומת זאת, רבים קובעים שבכל יום נוסף בתפקידו נתניהו גורם נזק אדיר למדינת ישראל בכך שהתנהלותו מעידה על העדפת אינטרסים אישיים על פני טובת המדינה. כך מינה לתפקידי שרים חשובים את הקיצוניים סמוטריץ', לוין ובן גביר, השותפים לאסון. המערכה יכולה להתנהל ביעילות ובערכיות אם נתניהו יוזז מתפקיד ראש הממשלה, יפוטרו השרים ההזויים ותקום ממשלה שחבריה ימלאו את התחייבותם לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה למלא באמונה את תפקידם כחברי הממשלה.

השרים וחברי הכנסת שמכירים בעובדת אי כשירותו חוששים לעתידם הפוליטי ולכן מתקרנפים וממשיכים להמהם כי זה לא הזמן – האם הם יובילו את השינוי המיוחל? האם ניתן לחכות ל"סוף המלחמה", שנתניהו ישאף להמשיכה ללא קץ, ולו גם בעצימות נמוכה, כדי להינצל מסופו הפוליטי ומהצורך להתייצב בבית המשפט?

דיכטר, ברקת, אדלשטיין, כץ, זוהר, קיש, דנון, כהן, אקוניס, אתם מוגי לב!!

נשבעתם אמונים למדינת ישראל, אתם שולחים את בנינו לקרב שבו הם נתבעים להיות מוכנים אף להקריב את חייהם! ואתם לא מוכנים לסכן אפילו את הקריירה הפוליטית שלכם למען הגנת המולדת ולחירות ישראל?

אזרו אומץ – הרחיקו את נתניהו והקיצוניים המסוכנים, הזיזו את השרים חדלי האישים ושימו קץ לאסון ולמשבר החברתי הכלכלי המעמיקים והולכים לצד המערכה הביטחונית! שימרו אמונים למדינת ישראל!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. איתן- תודה למאמר
    אני באותה דעה: מבחינתי כול אנשי מפלגת הליכוד שחתמו על ההסבם הקואליציוני התומך בחוק הפוטר את החרדים משירות צבאי – אינם ראויים לשרת באף משרה בשירות הציבורי וודאי שלא שרים בממשלת ישראל, ולא משנה שעכשיו יאמרו שלא התכוונו לממש וכו'. עצם המוכנות לעשות כך – היא חרפה שתלווה אותם לעד.

    נב אין לי טענות כאלה לחברי מפלגות החרדיות והדתיות שכן מלכתחילה אין ציפיות כאלה מהן, אולי מלבד אריה דרע שגם בלי העניין הזה.. יש סיבות אחרות

  2. אבל אתה באמת מאמין שהרשימה שהבאת הם אנשים ישרים וערכיים?
    עוד לא נוכחת שהמציאות הפוכה?

  3. ההתפלגות הפנימית בחברה הישראלית, והתפלגויות המשנה בכל קבוצה, מובילים לכך שממשלה יציבה עם תמיכה רחבה לא יכולה לקום

  4. השינוי בהנהגה יבוא רק מהעם. אם למנהיגי הליכוד יהיה ברור שהם לא יבחרו בפריימריז של מפלגתם אם לא ינטשו את ביבי, אז תבוא הישועה. אבל אחרי ששמעתי אתמול תושבי עיירות הפיתוח ליד עזה שאומרים "רק ביבי", אני בכלל לא בטוח שזה אפשרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן