פשרה תשחרר את כולנו

הצעה למתן חנינה גורפת לראש הממשלה מר בנימין נתניהו
צילום של נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: US Military

אם המצב הפוליטי יגיע למלחמת אזרחים בין הימין והשמאל, וכרגע נראה שזה הכיוון, אני מציע לתת חנינה גורפת לראש הממשלה בנימין נתניהו.

ברור לי שהסיבה העיקרית למצב שהגענו אליו היא מאמציו הבלתי פוסקים של ראש הממשלה להשתחרר מחרב המשפט התלויה מעל ראשו. זה מעורר את החשד שיש דברים בגו' ומר נתניהו אכן ביצע עבירות שהוא חושש מהעונש עליהן, אלא שאלו חשדות שיידרשו שנים כדי להוכיח אותם.

חנינה תשחרר את מר נתניהו מהצורך להתמודד עם ההאשמות ומאפשרות מאסר. החנינה לא תכלול אפשרות להמשיך בפעילות פוליטית כלשהי וגם לא אפשרות להמשיך לחיות בישראל. זאת מכיוון שאחרי ככלות הכול מר נתניהו עדיין לא מיצה את התמודדותו עם ההאשמות כנגדו בבית המשפט.

על פי הצעתי זו יהיה על מר נתניהו לעבור לארצות הברית ולחיות את חייו באזור ובמקום שייקבע בפיקוח של הממשל האמריקני, שיהיה ערב לעסקה. נתניהו לא יוכל לשוב ארצה ללא אישור מיוחד של הממשל האמריקני והממשל הישראלי, ואישור כזה יינתן רק מדי פעם לזמן קצוב.

מן הסתם מר נתניהו יצטרך לחתום על מסמך שלפיו לא יחשוף נושאים סודיים שונים של מדינת ישראל ואף לא יתייחס אליהם, כולל בראיונות, בהרצאות, בספרים וכדומה. יש להביא בחשבון שהסכמה שכזאת לא בהכרח תהיה משמעותית, לאור ההיסטוריה הלא מרשימה של מר נתניהו בכיבוד הסכמים חתומים.

הממשל האמריקני הוא שידאג ליישום פרטי ההסכם, וכן ידאג שמר נתניהו יהיה, מכאן ואילך וכל חייו, נתון למעקב צמוד של סוכני ממשל שיגנו עליו, וזאת במימון ממשלת ישראל. הגנה זו תכלול כמובן גם את אשתו של מר נתניהו ואת בניו.

היתרונות של הסכם שכזה הם חיסכון בחיי אדם, שכעת נתונים בסכנה מחמת מלחמת אזרחים, וסגירה זמנית לפחות של המשבר בישראל. כמו כן תהיה בכך סגירה של בעיות משפטיות לא נעימות למר נתניהו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

25 תגובות

 1. התיזה הזו עולה לאחרונה והיא כמובן ההגיונית ביותר, כי המחיר לרצות את נתניהו הוא קטן מאד בהשוואה למחיר שנשלם אם זה לא יקרה. השאלה היא כמובן על מה נתניהו יתפשר, וזה תלוי בהערכתו את כוחו, ובמטרה אליה הוא חותר. לי נראה שלאור (או חושך) נצחונו, התיאבון גבר אצלו, ופטור מהמשפט לא יספק אותו. הוא ירצה להמשיך להיות ראש ממשלה, גם אם זה מחייב קואליציה עם הגוש המתנגד לו. במאמר שפירסם עוזי ברעם – הפיכה של שחיתות ושנאה | גלגלי החקיקה נעים קדימה | עוזי ברעם | jokopost.com כתבתי שזה יהיה המחיר, כי נתניהו שולט וזה תלוי ברצונו בלבד לחסל את המשבר, ולכן אפשר לסגור דיל רק איתו. ברעם סבור שנתניהו הוא אחד משלשה והוא נתון בידיהם של הקיצוניים ולכן המאבק צריך להיות נגדו.
  ההצעה של ד"ר אשד מאד קוסמת מבחינת הצלת המדינה, אבל אני חוששת שתאוות השלטון של המשפחה וההובריס שלה לא יאפשרו את קבלתה. נותרו שתי אפשרויות: לתת הרבה יותר לנתניהו, או להילחם בו. זאת כמובן בהנחה שהוא שולט בנמר עליו הוא רוכב.

 2. אני הייתי קונה את ההצעה הזו. כמו אביבה, אני חושב שנתניהו לא היה קונה אותה. התיאבון שלו, עכשיו, גדול כל כך שהוא רוצה לצאת וכל תאוותו בידו. גם להשאר ראש ממשלה וגם לחמוק ממשפט ושתישרף המדינה.

 3. כאשר הוא מכהן כראש ממשלה, אין סיכוי שהוא יהיה מוכן אפילו לשקול זאת

  1. ליוני גור,
   ברור שהנך צודק. על כן על הנשיא ללכת בעקבות אביו. הנשיא הרצוג הראשון חנן את בכירי השב"ק (קו 300) לפני משפט ולפני הרשעה. זה היה ללא תקדים ולא נעשה עוד פעם מאז. אבל בכך יצר הנשיא הרצוג הראשון תקדים משפטי והציל את המערכת השלטונית מזעזוע רציני.
   הנשיא הרצוג השני יכול ללכת בנתיב שסלל עבורו אביו ולחון את נתניהו בכל תיקיו שעומדים בבית המשפט. בכך יציל הנשיא את עם ישראל בעת הזו. ביבי ישתחרר מאמת הדין. לא יוטלו עליו עונשים, ולא תידרש ממנו הודאה באשמה כלשהי. בתמורה לחנינה יצטרך ביבי להפסיק לאלתר את כל תהליכי החקיקה שהוא מנהל בעזרת לוין ורוטמן. הממשלה תתרכז בלמשול והעם יגיד את דברו בבחירות הבאות בבוא מועדן.

   1. ליצחק: ההצעה לחון אותו ושהוא ימשיך בתפקידו פסולה מהבחינה המוסרית וגם המעשית.

    1. לנח שמיר,
     אז מה אתה מציע? שנמשיך בהרס העצמי? הפסול מבחינה מוסרית,או כל בחינה אחרת הוא, שנתיר לטמטום המשתולל להימשך.
     גישתך וודאי נכונה מבחינה מוסרית מוחלטת אבל הרסנית מבחינה עניינית. אתה כמובן יכול לרחוץ בניקיון כפיים, אבל בינתיים הבית התחיל לבעור. הערך המוסרי העליון, להבנתי, הוא קודם כול להציל את הבית. אם לשם כך צריך לחון את ביבי ללא פגיעה במעמדו – לו יהי כך. אני רק מקווה שכיום ברור לך, ולא רק לך, איזו טעות עשו המשפטנים הכסילים בכך שהעמידו את ביבי לדין ולאן זה גרר מדינה שלימה. אולי כדאי ללמוד מהצרפתים. בכל זאת הם צברו ניסיון שלטוני מאז המהפכה הצרפתית.

 4. יצחק דגני מביא כמובן את ההצעה והבקשה של מר נתניהו לקבל חנינה ולהמשיך להיות ראש ממשלה. הצעה שהיא לא קבילה ולא ראוייה כלל לעיון.זאת כניעה לסחיטה באיומים.
  ברור כמו שצויין בידי המגיבים למעלה שמר נתניהו לא יטרח לשקול את ההצעה הזאת יחשוב שהוא מצליח.אבל ..אם יתברר לו שהוא לא מצליח בתפקידו והבעיות הולכות ונערמות וסוגרות עליו..אז לדעתי הוא בהחלט יהיה מוכן לשקול זאת.

  1. אלי אשד הנכבד,
   ראשית – אתה צודק. זו סחיטה באיומים. שנית – אין סיכוי שנתניהו יקבל את הצעתך. אתה הרי יודע את זה. הבעיות אולי סוגרות עליו אבל הוא יכול למשוך את זה עוד שנים, כפי שהוא כבר עושה ומבחינתו בהצלחה. בינתיים מדינת ישראל מתערערת. גם את זה אתה יודע. להערכתי אין היתכנות שהוא ישקול איזשהו הסדר שיכלול גלות בארה"ב. על כן השאלה היא: מה אפשר לעשות?
   דעתי היא שהפסקת עירור מצב המדינה, והמדינה בכלל, הרבה יותר חשובה מאשר הענשת נתניהו ו\או משפחתו. ושיהיה ברור – אינני מציע לשכוח ממעלליו. הצעתי באה על מנת להציל את המדינה והחברה בישראל מהכאוס המתרגש עליה. בחיים צריך להסתגל לשקול אלטרנטיבות ולבחור באותה אחת שהיא הרעה במיעוטה, אז אלי אשד הנכבד, אל נא באפך עלי. אם תציע הצעה אלטרנטיבית שיש סיכוי להגשימה בהחלט אתמוך בה.

 5. מר דגני : אכן אתה צודק מר נתניהו יסרב להצעה שלי כל זמן שהוא יחשוב שהוא איך שהוא על ההגה.
  אבל זה הרי היה ברור גם לי כשהיצעתי את ההצעה. וברור לכל אחד אחר כפי שהעירו המגיבים.
  זה הרי בגדר מובן מאיליו.
  ההצעה מיועדת למצב של מלחמת אזרחים כאשר מר נתניהו עצמו ירגיש ששלומו שלו בסכנה לא רק מהשמאל אלא גם מהימין שמזלזל בו בדיוק כמו השמאל,ורואה בו לא יותר מעבד שיש לזרוק אותו לכל הרוחות כאשר כבר לא יהיה בו צורך.
  במצב כזה כששלומו וחייו נמצאים באי בהירות ואף סכנה אז,אני מבטיח לך , מר נתניהו יהיה מוכן לשקול את ההצעה הזאת.
  ואגב אם אתה שואל מאיפה אני יודע את זה אז התשובה שלי היא המשפחה שלי מכירה את משפחת מיליקובסקי היום נתניהו מאז ראשית המאה ה-20 ואף קודם לכן אנחנו סוג של קרובי משפחה.
  והייתה זאת משפחתי שדאגה לכך שמשפחת נתניהו תוכל להגיע לארץ ישראל לפני יותר ממאה שנה .וסיפקה לה שם עבודה.
  ודאגה לממן נסיעות שונות של בני משפחת נתניהו לארה"ב לאורך השנים מתוך מחשבה שזה לטובת הישוב והכלל.
  ואנחנו מכירים את הנפשות הפועלות מאז ילדותם.אולי אפילו יותר טוב ממה שהם חושבים.
  ואת זה הם יודעים ללא שמץ של ספק : מרגע שההצאה ניתנה זאת ההצעה הטובה ביותר שהם יקבלו.
  אז שווה מאוד לחשוב על זה כי אכן הזמן מתקצר.

 6. שלום אלי
  תומכיו של נתניהו רואים בעצם ההצעה הזו את הסיבה האמיתית להתנגדות כלפי הרפורמה המישפטית ובכלל לנתניהו.כלומר שמישהו מציע עיסקה כזו מבחינתם בעצם הוא רוצה לסלק מנהיג ימין נבחר,ניתלה ברפורמה המישפטית כתירוץ ומתוך זה הוא גם מודה לכאורה כי התיקים נגד נתניהו אולי חלשים ולכן על מנת להחליף את נתניהו הוא מוכן לעשות הכל.ייקוב הדין את ההר מבחינתם זה לא יקרה ואם יקרה ונתניהו יקבל חנינה גורפת תמורת הסתלקות מהזירה הפוליטית,הם יראו בזה הוכחה לכך שלנתניהו לא הייתה ברירה לקחת את העיסקה מתוך חשש למדינה ושוב האשם הוא במחנה הנגדי.האלטרנטיבה היא כמו כל תהליך מישפטי נגד איש ציבור זה לברר את העובדות עד תומן כולל הכל .כמובן שהסיכון הוא גדול מאוד במצב בו החברה הישראלית משוסעת והמנהיגים הפוליטים שלה כל איד בדרכו יוצק שמן למדורה…..

 7. תומכיו של מר נתניהו טוענים וחושבים גם דבר אחד וגם את היפוכו..ברור שחלקם רואים בו דמות משיחית שיצאה מהספר "קול התור" העוסק במשיח בן יוסף שיש ( גם במשפחה שלי שקשורה לכתיבת הספר ) המזהים אותו כיום עם מר נתניהו.
  השאלה היא שוב :האם מר נתניהו מוכן לקבל ולפעול בזמן מצב חרום על פי דיעותיהם ורצונותיהם של תומכיו שמצפים לפעול ממנו בצורה מסויימת גם כנגד רצונו שלו ובניגוד לטובתו שלו שעלולים להביא חלילה למצב בלתי הפיך? או לפעול לפי שיקוליו שלו בהגיע הרגע המכריע ?
  אני חושב שגם מר נתניהו עצמו לא ידע לענות על השאלה הזאת עד שיתקרב הרגע המכריע הזה. אבל ברגע שהוא יתקרב אם ירצה לפעול בכיוון שאני מציע הוא יודע למי לפנות.

 8. רגב קונטס כות בפייסבוק:
  שומע הצעות תמימות לביטול משפט נתניהו תמורת גניזת ההפיכה ונזכר בצ'רצ'יל שאמר: "הייתה לכם בחירה בין חרפה למלחמה, בחרתם בחרפה ותקבלו גם מלחמה". אי אפשר יהיה להיפטר מנתניהו וקופת השרצים שלו כי האיש פשוט לא מכבד הסכמים. תשאלו את כולם, מגנץ ועד פייגלין. אז מעבר לשאלה המוסרית של שוויון בפני החוק, נתניהו אחרי ביטול משפטו יהיה חזק יותר מאי פעם ויוכל להעביר כל דבר שירצה וימצא בקלות דרך להתכחש לכל הסכם. לכן האפשרויות הן רק מלחמה או מלחמה (הרבה יותר קשה)+חרפה. בחירה שלנו
  "
  עד כאן קונטס. בעיקרון אני מסכים. ואני חושב שההצעה שאני מציע כאן מעלה פותרת את הבעיה שאי אפשר להאמין לאף מילה וחתימה שלו כל זמן שהוא נשאר פוליטיקאי בישראל.

 9. אני חושב מהכרות רבת שנים ודורות עם משפחת נתניהו שזאת תהיה הצעה מעשית כאשר ..מר נתניהו ירגיש שסוגרים עליו מכמה צדדים.
  כאשר הוא נניח כלוא בביתו ומפגינים מאיימים על חייו או כשהוא יודע שהימין הקיצוני מתכוון לזרוק אותו לכלבים ולהחליף אותו בסמוטריץ' נניח.
  במקרה כזה אני מניח שהוא בהחלט ישקול במלוא הרצינות את המיתווה שאני מציע כאן.
  ושלב ראשון :פניה לשגריר האמריקני שיש על מה לדבר לגבי מעבר לארה"ב לאחר קבלת אישור חנינה ממי שנמצא בשלטון בישראל.
  הבעיה תהיה כאן שאין למר נתניהו יותר אזרחות אמריקנית שבמקרה הזה בהחלט הייתה מסייעת.הוא ביטל אותה כשהוכרז לראש ממשלת ישראל.
  בהנחה שהביטול אכן היה אמיתי ולא ימצאו בו פגמים חוקיים כלשהם אפשר יהי לסדר לו אזרחות אמריקנית מחדש .ואפילו בידי גורמים הקשורים לאלו שסידרו לו את האזרחות האמריקנית המקורית לפני שנים רבות בילדותו.
  ומכאן אפשר יהיה להמשיך במיתווה שאני מציע הלאה.

  1. אלי אשד הנכבד,
   מלוא ההערכה לרצונך הטוב ולהערכותיך בדבר נכונות משפחת נתניהו לקבלת הצעותיך. בהחלט יכול להיות שהנך צודק בגישתך. אבל יש לקחת בחשבון שההיסטוריה אינה עושה "במקום דרוך". ישנן התפתחויות תמידיות בתחומים שונים. להערכת רבים נתניהו כבר קלט איזו טעות עשה כשהקים ממשלה מטורפת זו כממשלתו השישית. אפשר להניח שהוא מחפש דרך לצאת מהפלונטר הזה. יש גבול לטמטום אפילו במערכת הפוליטית הישראלית. בהחלט יתכן שהביזיון שסמוטריץ', ברוב טיפשותו, ישיג בארה"ב ישנה אצל ביבי את קו פרשת המים.

 10. לפי הספר הידוע "הנסיך " של ניקולו מקיאוולי אם הנסיך מרגיש ששלומו וחייו בסכנה ויש מקום מפלט והצלה כי אז..
  .אין שום סיבה להישאר למות גיבורים.
  אלא יש לעשות אתמה שאפשר לעשות ולעבור הלאה לשלב הבא.
  כל דבר אחר הוא פשע כנגד הנסיך עצמו וכנגד בני משפחתו.

  1. אלי אשד יקירי,
   הספר הנסיך, בתרגום לעברית, מונח בארון ספריי כבר עשרות שנים. למרות שמדי פעם מישהו מצטט ממנו פסקה או שתיים – אין בין תובנות הספר לבין מה שקורה כעת עם ביבי שום קשר. צריך לפרק את המוקש הגדול המעיב על חיינו. יש לשחרר אותנו מטיפשותו של יועץ משפטי שהעמיד את ביבי מול שלוש האשמות וסיבך אותנו נוראות. (אינני טוען שביבי זכאי בתיקים אלו). ההאשמות הללו הן שוליות לחלוטין במצעד האיוולת שעובר על מדינתנו. זה מה שעומד על הפרק. לא סיגרים ושמפניות או קשר עם עיתונות. מה קרה לנו? הדחף של העלית השוקעת לשמר את הפוזיציות שלה ואת מקורותיה הכספיים העביר אותה על דעתה עד כדי דחיפת ציבור הפלבאים להפגנות? אלי יקירי, תחשוב עוד קצת הלאה.

 11. אם הזוג המלכותי מאשר זאת אני מוכן שהמדינה תגדיל גם את ההקצבה לבגדי הגברת במאה אלף שקל לחודש
  אבל כלום לא יעזור
  הם כאן ועכשיו

 12. הספר "הנסיך" לטענות של אחדים נקרא בעיון בידי מר נתניהו והוא מהווה מקור השפעה חשוב עליו.

  לגבי כל שאר הטענות שהןבעצם הטענות הביביסטיות הקבועות ( והן תוצר של מר נתניהו עצמו ) לא רלבנטי ולא חשוב.
  העובדה היא שמר נתניהו מפחד מאוד מהמשפטים כנגדו וממשפטים נוספים כנגד פרשיות אחרות והפחד הזה מהווה סיבה להתדרדרות תפקודו.
  ההצעה שלי לשחרר אותו מכל הפחדים האלו על ידי מתן חנינה ושילוחו לחו"ל לארה"ב למקום האהוב עליו בפעם האחרונה לחיות את חייו שם ברוגע ללא פחד וללא חשש.

 13. אלי אשד מכובדי.
  בתחילת ההליכים נגד מר נתניהו גם אני חשבתי כמוך, ואף כתבתי משהו דומה במקום אחר(לא באתר המכובד הזה) ונתתי לדוגמא את פרישתו בטרם עת של הנשיא המנוח עיזר וייצמן. שעפ"י פרסום החשדות נגדו, בכלי התקשורת, הוא קיבל לכאורה "מתנה", "הלוואה" בסכום גבוה מאוד ממקורבו העשיר תושב חו"ל. וייצמן ז"ל לא הכחיש את עצם קבלת הכספים, אבל טען שזו הייתה הלוואה מחבר. לפי הפרסומים בזמנו הגיעו איתו להסדר שהתיק ייגנז בתנאי שיפרוש מהנשיאות. כך עשה וכך נסתם הגולל על הפרשיה ההיא.
  לעניות דעתי המצב של מר נתניהו היום לא מאפשר השגת עסקת טיעון מכל סוג שהוא. שכן המצב המשפטי אומנם סבוך, מפותל וארוך, אבל הוא מתקדם בקצב מהיר מאוד. לפי מה שמפורסם בשם באי כוחו, העדויות עד כה מחזקות מאוד את קו ההגנה שלהם, לכן הם דוחים מכול וכול עסקת טיעון. בהקשר זה נזכיר כי כבוד נשיא העליון לשעבר אהרון ברק, אישר בקולו באחד הראיונות אצל אילנה דיין, כי מתחילת הפרשה הוא המליץ למר מנדלבליט ללכת על עסקת טיעון, אולם האחרון סירב לעשות זאת.
  חבל, כי אז המדינה וגם הנאשם היו חוסכת מיליוני שקלים רבים, ארבע מערכות בחירות הזויות, מיותרות ומפלגות את העם . שבת שלום

 14. כעת נתניהו לא יוכל להופיע בכלל בציבור. ילעגו לו ויקראו לו קריאות. למה הוא ממשיך לדבוק בכיסאו?

 15. למיימון אסולין אני לא מתייחס ברצינות רבה לשום דבר שנמסר בשם מר נתניהו והביביסטים ומציע להתייחס רק לעובדות בשטח שעינינו רואות ולא לשמועות ממקורות ביביסטיים אלו ואחרים.
  העובדות הן שהמשפט שלו ימשך בעצלתיים עוד שנים ויגזול כסף רב ממר נתניהו.
  וכפי שאמר ניקולו מקיואלי בספר "דיונים על עשרת הספרים הראשונים של טיטוס ליוויוס" שיש להניח שמוכר למר
  נתניהו "האיש החכם הוא מי שמצפה לבלתי צפוי על ידי הבלתי צפוי" .
  במקרה הזה טוב יהיה למר נתנ=נהו להכין לעצמו לקראת הבלתי צפוי אפשרות מילוט על ידי חנינה ומעבר מיידי לארה"ב.

 16. פי שזה נראה כרגע ,אנחנו הולכים למלחמת אזרחים.
  מלחמת האזרחים היא בגדר וודאות אם בג"ץ לא יבטל את חוקי ההפיכה המשטרית.
  במקרה כזה ההנחה הכללית תהיה שגורמים אפלים סוחטים את השופטים שלא ביטלו את החוקים.
  ועלול לפרוץ מרי כנגד הממשלה.
  הממשלה תשלח את המשטרה וכוחות הצבא כנגד הממרים.
  ובנתיים הפלסטינאים והחיזבאללה והאיראנים יתקפו את גבולותינו.
  ולשמחה יכולה להוסיף רעידת אדמה שבהחלט עלולה להתרחש דווקא אז.
  לא סימפטי.
  ובכל זאת יש גם את הצד השני של המטבע :
  אור כל דברי התסכול והזעם והאימה שאני קורא ברשת של אנשים שמפחדים וחולים מהמצב הדיסטופי של הפיכתנו לדמוקטטורה. אחזור שוב על דברים שכתבתי ואני מקווה שיסייעו במשהו :
  אני דווקא לא כל כך פסימי.
  אני אפילו אופטימי.
  עם זה מעודד אותכם ואני יודע שלא אבל עדיין… .."טוב" וזאת המילה, שהמשבר החוקתי- משטרי הזה מתרחש עכשיו ולא בעוד עשר -עשרים שנים נניח. כשהאיזון הדמוגרפי יהיה הרבה יותר לטובת האלמנטים הדתיים-קיצוניים בחברה.
  לידיעתכם : המשבר הזה היה צפוי לחלוטין בעוד עשור או שניים בגלל צרכים של חלקים גדולים באוכלוסייה ,האוכלוסייה הדתית חרדית.ואם וכאשר צץ-יצוץ אז לא יהיה הרבה לאוכלוסייה החילונית לעשות בעניין בגלל החולשה הדמוגרפית שלה.
  עכשיו לעומת זאת יש ואפשר מה לעשות.
  דווקא בגלל שהמשבר המשטרי הזה צץ מהר מהצפוי, וגם מהרצוי בשביל חלקים באוכלוסייה ,בגלל הצרכים המשפטיים של ראש ממשלה יש הזדמנות אם המשבר ינוהל נכון (אינני יודע מה זה "נכון" בהקשר הזה אבל זה עוד יתברר ) לפתור כתוצאה בעיות שלא היו נפתרות אם ינוהל רק בעוד עשר עשרים שנה.פתרונות בעבור עשרות השנים הבאות.
  אני חושב שהמשבר מתרחש בדיוק בתזמון שבו היה צריך להתרחש מבחינת המחנה החילוני ולטווח הלא קצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

אזהרה לפני אסון

המסילה הרביעית של הרכבת וסכנת שיטפונות