פוליטיקאים שוכחים את תפקידם האמיתי

שירות מצוין מביא להצלחה גם בפוליטיקה
תמונה של נדב
ד"ר נדב גולדשמידט

פעמים רבות פוליטיקאים שוכחים שתפקידם העיקרי הוא לשרת את הציבור. הרי ראש ממשלה, שרים, חברי כנסת, ראשי ערים וכל תפקיד ציבורי אחר נמצאים תחת הכותרת "עובדי ציבור". כלומר תפקידם לתת שירות. אבל בדרך כלל אין זו דרכם. לאחר שנבחרו לתפקיד, פוליטיקאים מתחילים מיד לחשוב על הקדנציה הבאה ומה עליהם לעשות כדי להיבחר מחדש. כל החלטה, פעולה או התנהגות נמדדות בראי הזה: "האם זה יעזור לי ליצור חברים ולהיבחר שוב בעתיד?" או "האם הדבר ייצר לי אויבים שיתנקמו בי בבחירות הבאות?"

אין רע בלרצות להיבחר שוב. אך לא אחת ההתמקדות במטרה זו גורמת לפוליטיקאים להתמקד בעצמם ובטובתם האישית ולא במילוי תפקידים ובשירות הציבור. כך נוצרים מצבים של Win-Lose. הפוליטיקאים פועלים למען מה שנכון ורווחי עבורם, גם כאשר פעולתם באה על חשבון הציבור, והציבור מפסיד. לדוגמה הגדלת תקציב המפלגות לבחירות הקרובות על חשבון השקעת הכסף לטובת הציבור.

פוליטיקאים יכולים לבחור בדרך טובה יותר להצליח בתפקידם וגם להגדיל משמעותית את הסיכוי שייבחרו שוב. הם יכולים לבחור בדרך המתבססת על גישה של Win-Win. הם יפעלו למען ציבור הבוחרים וייצרו ערך מוסף עבורם על ידי טיפול בבעיותיהם, הקלת חייהם ושמירה על ביטחונם האישי. ציבור הבוחרים ייהנה מהתוצאות החיוביות ובבחירות הבאות ייתן את קולו שוב לאותם פוליטיקאים – שני הצדדים מרוויחים. הציבור ירצה שאנשים שפועלים למענו כיום ימשיכו לפעול עבורו גם בעתיד. ההיסטוריה מציגה דוגמאות רבות של פוליטיקאים ממפלגות שונות, בארץ ובעולם, שפעלו עבור אלה שהעניקו להם את תפקידם מלכתחילה והצליחו בגדול.

כולם אוהבים לקבל שירות מצוין. אנשים נאמנים לאנשים שנותנים שירות מצוין. כך בעסקים וכך גם בחיים הפוליטיים. אנשים המחזיקים בתפקיד ציבורי שיתמקדו בגישה הנכונה ויפעלו למען הציבור, ישיגו את הקדנציה הבאה ללא בעיה. חד וחלק.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

 1. זרעיון נהדר. אלא שהפוליטיקאים בטוחים שהם מורמים מעם ואנחנו משרתים שלהם

 2. מסכים, אך לצערנו זה WISHFUL THINKING. הפוליטקאים המצליחם הם הקולניים ביותר, מניפולטיביים עם ערוצי הטלביזיה והרשתות החברתיות ואלה שיודעים למשוך הכי הרבה תשומת לב. איתמר בן-גביר הוא דוגמה מצויינת לאחד שיודע רק להצית בערות, לא משרת את הציבור ומאד פופולארי.
  מה שאתה כותב, זה מה שצריך להיות. לא מה שקורה בפועל. אולי באופן שולי.

 3. אתה בטוח שהבנת מהו תפקידם האמתי של פוליטיקאים?
  אתה בטוח ששרות מצוין מביא הצלחה גם בפוליטיקה?
  מהי הצלחה בפוליטיקה?
  ביבי הצליח בפוליטיקה?
  אם הצליח מדוע כל "שומרי החומות" התנפלו עליו ועשו לו משפט?
  אם לא הצליח איך זה שהיה ראש ממשלה יותר זמן מבן גוריון?

 4. יש לך ולכל אלה שמבקרים את תפרוד הפוליטיקאים טעות גדולה. לא הפוליטיקאים בוחרים את עצמם. הים בוחר. העם משום מה מעדיף פוליטיקאים כאלה

 5. אם היית נכנס לראש של הפוליטיקאים היית מגלה שהם בכלל מתעניינים רק בעצמם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן