מפלגת בני הגיל השלישי והרביעי

דרוש כוח פוליטי ממוקד מטרה שידאג לרווחת הזקנים
זקן מנמנם
pixabay.com

בימים אלו של בוקה ומבולקה בחברה הישראלית בכלל ובפוליטיקה הישראלית בפרט, בולט הצורך בגוף פוליטי-נישתי שידאג לכל זכויותיהם וצורכיהם של בני הגיל השלישי והרביעי, כלומר זקנינו, האזרחים הוותיקים, הורינו.

ההבנה שרק כוח פוליטי מסודר וממוקד מטרה שייצג את מיליון ורבע בני הגיל המבוגר (62 ומעלה לאישה ו-67 ומעלה לגבר) כולל בני משפחותיהם, ויפעל למענם, היא מרכז הרעיון של הקמת גוף פוליטי  שלא יביע עמדות מדיניות, אלא יעסוק רק ברווחת הזקנים. ראוי שתנועה פוליטית או מפלגת מבוגרים תחרוט על דגלה יעדים כדוגמת: השוואת קצבת הזקנה לשכר המינימום; השוואת קצבת שארים בין גברים לנשים; ביטול מבחן התלות הבזוי לאישור מתן סיעוד וקצבת סיעוד; פתיחת שערים לכניסת 30 אלף עובדי סיעוד זרים לארץ; מיסוד בחוק של המאבק באלימות נגד זקנים; ניהול שיח על המאבק בבדידות בקרב זקנינו. מפלגה כזאת יכולה למצות את הפוטנציאל האלקטורלי של כ-3 מיליון ישראלים שמנסים לממש את הציוויים "והדרת פני זקן" ו"אל תשליכני לעת זקנה".

לא ייתכן שבישראל של 2022 נגלה גופות מרקיבות של זקנים בודדים שהלכו לעולמם, לא ייתכן שעדיין יש צורך בקרן הרווחה לזקנים נזקקים ניצולי שואה, לא ייתכן שנמצא עצמנו עם ניצולי שואה שעדיין לא קיבלו את המגיע להם. כדי שזה לא יקרה צריך כוח פוליטי שמטרתו הברורה היא השבת הזקן הישראלי אל קדמת הבמה בחברה הישראלית ודאגה לכבודו ולכל צרכיו. מפלגת רע"מ של מנסור עבאס הוכיחה, כמו גם המפלגות החרדיות, שמיקוד גוף פוליטי ביעדים מסוימים מניב פירות. הבה ניתן לזקנים, להורינו, פה פוליטי, הבה נצהיר שנסכים לחבור לכל צד במפה הפוליטית הישראלית ולהצטרף לכל קואליציה – בתנאי שהאבות המייסדים של החברה הישראלית יקבלו את כל זכויותיהם – תרופות ומזון וגם תרבות ופנאי בחינם. הבה נשלם את חובנו להורינו, או בעצם לעצמנו. הרי כולנו נהיה במוקדם או במאוחר אנשים מבוגרים, גמלאים, וטרנים או קשישים. הבה נתלכד ונצא למשימת קודש – גוף פוליטי שיטפל בצרכים, ברצונות ובחלומות של זקנינו ויפה שעה אחת קודם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

26 תגובות

 1. אפשרי בהחלט אבל ללא ניהול טוב לא תצליחו להתארגן.

 2. הרעיון חיובי ופשוט
  הביצוע בלתי אפשרי
  אצלנו גם אם יש ארבעה אנשים הם מתפצלים לחמש

  1. בוא נקים מפלגת גמלאים. ישנם כארבעה חודשים לצורך עניין זה. זה כבר הצליח פעם אחת ויצליח בפעם השנייה. מה אתה אומר?

 3. אם האזרחים הותיקים לא ידאגו לעצמם אף אחד לא ידאג להם

 4. אבי
  זה שצריך -כולם יסכימו, אבל קודם הסבר בבקשה למה נכשלו כול הניסיונות הקודמים ומדוע אתה חושב שהפעם זה יהיה שונה

  1. לגדעון
   אינני חושב שמפלגת הגמלאים שהוקמה בזמנו בהנהגת רפי איתן נכשלה. היא הצליחה להכניס לכנסת 7 מנדטים ואף נכנסה לקואליציה וקיבלה שני שרים בממשלה. בזמנו מפלגה זו דאגה לשיפור זכויות הגמלאים, אולם בתחומים אלה עדיין נותרה הרבה עבודה.
   מטבע הדברים למפלגת גמלאים אין אופק ארוך טווח. דומני שאין צורך להסביר עניין זה. עוד מטבע הדברים פוליטיקאים, בעיקר כאלה שנכנסו לכנסת, לא דואגים להכשיר את ממשיכי דרכם הפוליטית. דומני שגם כאן ההסבר העניין ברור.
   אולם, בזמן הווה, בכל קונסטלציה פוליטית, אפילו אם היא פועלת באופן זמני, מפלגת גמלאים יכולה ליצור לחץ על כל ממשלה על מנת לשפר את מעמדם של מצביעיה, גם אם בעתיד היא תתחסל ובמקומה יקומו בוודאי מנהיגי גמלאים חדשים.
   על כן אני קורא לד"ר אבי ביצור, המוכר לי וזוכה להערכתי הרבה, להביא לידי ביצוע את הרעיון שהוא העלה במאמר שלעיל. אישית אני מוכן להצטרף ליזמה מסוג זה ואף לתרום סכום כסף כפי שהחוק מאפשר תרומות של בודדים למטרות פוליטיות. בטוחני שימצאו עוד רבים שיצטרפו. בשלב התחלתי אפשר לנצל אתר זה על מנת ליצור הד ציבורי ראשון. נו – באו נראה אם קריאת אבי ביצור תקרום עור וגידים.

  2. אבי-
   אמנם דגני השיב במקומך לשאלותי, אבל דווקא ציפיתי ממך – כמי שחקר את הנושא- לתייחסות כל שהיא- חבל שלא

 5. כוח לקשישים ולגימלאים הוא צורך השעה.מפלגות ימין או שמאל לא דואגות לזקנינו.לכן כוח פוליטי חייב לקום מעצמם לשיפור מצבם.

 6. אם לא יעמידו מיד אישיות מוכרת ומנוסה להוביל את הרעיון, ולא יגייסו עשרות ידועים ומוכשרים לצמרת, ולא יתחילו לפעול מיד בסיוע תורמים גדולים – שום דבר לא יקרה

 7. כיוון נכון ,ראוי וחיוני. אוכלוסיית המדינה מתבגרת והיחס כלפיה ,במיוחד לחלשים ,אינו תואם (בלשון המעטה ) את הצרכים האמיתיים .
  כח פוליטי משמעותי יכול לחולל את המפנה .
  יוזמתך מצויינת
  שא ברכה ואחולי הצלחה ‼️‼️‼️

 8. קדימה,
  תתחילו לפעול בבתי אבות
  לכל אדם שם יש חברים בגילו וגם משפחה גדולה שתשמח לסייע לו
  אין הרבה זמן

 9. הנה יש בחירות
  הפעם להרבה מבוגרים הסיפור נמאס
  ואפשר לאחד אותם אקטיבית

 10. ד"ר אבי ביצור שלום לך.זאת העת והשעה לקום ולהקים דחוף מפלגת גימלאים.כל המחדל של אמיר פרץ וביבי נתניהו שנת 2003.מבטחים הוותיקה.ההסתדרות האגודה העותומנית גנבה את כספי הגימלאים.40 מיליארד.ועד היום ההסתדרות היא גוף עותומני ללא דווח כספי העמיתים.המשכורות של יור ההסתדרות בעבר וכיום 120 אלף בחודש.גנבה לאור יום.איפה בן דוד?איפה?איפה ההסתדרות.לא מעניין אותם רק עצמם.יש לקום ולהקים מפלגת גימלאים דחוף ביותר.אני אעשה הכל בשותף הן מבחינה אישית וכספית שתקום המפלגה הזאת.כנציג הגמלאים בכנסת רואה את עצמי כשותף.אם ברצונכם לחיות והיות במדינה.זאת השעה.כל חכ מהמפלגה יחתום נאמנה לראש המפלגה וכחבר כנסת.שותף מלא.לראש המפלגה.לא יקנה ולא ימכר.לשום מפלגה ולא ישים את המפתחות וילך הבייתה ללא עוררין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן