בדיחה עצובה

דף המסרים של בנט
צילום של בנט
נפתלי בנט צילום: Creative Commons

מאז החל מסע הבחירות של מפלגת ימינה בסבב הבחירות הרביעי, מדקלם נפתלי בנט שוב ושוב בעיקר את אותו מסר, ואלה עיקריו: צריך כעת להתרכז בדבר אחד, יציאה מהמצב הקשה שאליו נקלענו תוך החזרת המשק למצב תקין. אני היחיד שיכול כראש ממשלה להוביל את מדינת ישראל בעת הזאת, הואיל ויש לי ניסיון בפתרון בעיות כגון אלה. אני היחיד שהתנסה והצליח ליצור מקומות עבודה בסקטור הפרטי. מחרָה מחזיקה אחריו בקפדנות, מי שמאיישת את המקום השני ברשימה, איילת שקד, שמסבירה מדוע דווקא בנט חייב להיות ראש הממשלה הבא, תוך שהיא מדקלמת מאותו דף מסרים, שהוכן כנראה בידי צוות היועצים שמלווה את מפלגתם.

למה, אם כן, אני מעז להציג את טיעונו של נפתלי בנט כבדיחה? ההסבר פשוט למדי. נכון שבנט היה בשנים עברוּ שותף בסטרטאפ ושמו סאיוטה. ידוע גם שכמנכ"ל הוא הצליח להוביל אקזיט, שהכניס רווח גדול לבעלי המניות והותיר בידיו שלו כמה מיליוני דולרים. אולם העובדות הרלוונטיות לענייננו הן כדלקמן: הרעיון הבסיסי של הקמת החברה היה של מישהו אחר, אחד משלושת שותפיו של בנט להקמת החברה. בנט אומנם הוביל את האקזיט כמנכ"ל, אולם עד אז החברה לאורך התקופה, רובה ככולה, העסיקה עשרות עובדים וידעה עליות ומורדות. בתקופות השפל הועסקו בחברה מעט מאוד שכירים. נכון שבנט שימש בתקופה מאוחרת יותר מנכ"ל של חברה נוספת, סולוטו, שגם ממנה יצא עם רווח של כמה מיליונים בעקבות מכירתה. אלא שכהונתו בסולוטו נמשכה שלושה חודשים. הוא בוודאי תרם למימוש מכירתה, אך לא יכול היה להספיק לתרום ליצירת מקומות עבודה בחברה.

במו אוזני שמעתי לפני ימים אחדים ריאיון בשידור חי עם בנט באחד מערוצי הטלוויזיה העיקריים. הוא חזר על המנטרה שלו, והפעם גם פירט. בנט הדגיש כי יצר בעבודתו בהיי-טק עשרות משרות, ואחרי שהות של כמה שברירי שנייה, כשכנראה הבין עד כמה עלובה הדוגמה שלו, הוסיף: ומאות משרות. אתם מבינים את הבדיחה? במדינת ישראל, אדם שלכאורה הביא ליצירת עשרות מקומות עבודה (ונניח אפילו שיצר מאה או מאתיים) טוען שזה הנימוק להפיכתו לראוי יותר מכולם להיות ראש ממשלתנו!! איזו חברה ניהל מנחם בגין? כמה משרות בחברה הפרטית שהקים יצר דוד בן-גוריון? ולא פחות חשוב, האם לדעתכם מי שהקים חברות מאפס והביאן להיקפים של הרבה מאות או הרבה אלפים של עובדים, וישנם רבים כאלה, הוא שראוי להיות ראש הממשלה הבא יותר מבנט? ולפי אמות המידה שבנט מציב, איך הוא הסכים בכלל להיות שר הביטחון אחרי שבצה"ל הגיע לדרגת סרן בלבד?

וכעת, על מה ולמה אני חושב שהבדיחה הזאת היא עצובה? בנט, צוות פעיליו ויועציו מאמצים את דף המסרים האמור. הם דבקים במסר כי הם מאמינים שהוא מסייע להם וסולל את דרכו של בנט למנהיגות המדינה. כלומר, ללא קשר למציאות ולהיגיון, הם מאמינים כי ציבור המצביעים הישראלי הוא רדוד, חסר בינה וקונה בתשוקה מסרים פופוליסטיים. ולמרבה הצער, נראה שהם צודקים. מאמרי זה לא כוון לתקוף את עמדותיו של נפתלי בנט, גם לא את אמונותיו או את הישגיו. אני מתקומם על ההתייחסות אל ציבור המצביעים, ועל העובדה שאלה האחרונים מקבלים את הסיסמאות הריקות, החוזרות ונשנות, כאמת צרופה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

10 תגובות

  1. רוב הפוליטיקאים אומרים כלום ועושים כלום ואנחנו בוחרים בהם.

  2. הוא בטוח שהוא הכי טוב מתאיןץם לכולם גם למי שבעד שתי מדינות גם למי שבעד סיפוח. הוא כן והוא לא. הוא נגד ביבי אבל לא ימנע מחשבת אתו בקואליציה. העיקר שלא יבינו בעד מה הוא ונגד מה. העיקר שיצביעו עבורו. הלוואי שלא יעבור את אחוז החסימה.

  3. מה שעצוב זה לא בנט,, זה מצבו של העם שמוכן ללכת ולשמוע בכלל מנהיגים כאלה

  4. בנט מוכיח עצמו כמנהיג של כולם כולל חילונים, וליברלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

פטור ממס הכנסה

חולים שעברו ניתוח גידול סרטני וחולים שסובלים ממחלה מפושטת

צילום של אבי

בקיץ

חזון אפוקליפטי לנוכח ההפיכה המשפטית

תמונה של שאול

הכרעה ולא פשרה

המיתוס המשיחי המסוכן של הציונות הדתית

תמונת הנשיא

בין שני נשיאים

הצעה לשיתוף פעולה לנוכח דחיית מתווה הנשיא הרצוג

תמונה של אליהו

חוכמת הפרדוקס

תגובה למאמר של פרופ' דורון מנשה על הרפורמה המשפטית

כדורגל

הצמד המבטיח

תולים תקוות בנבחרת לקראת מוקדמות היורו 2024