אנו, האזרחים הפשוטים, כועסים

בעת משבר הקורונה התגלה פרצופם האמיתי של מנהיגינו
תמונה של אלטמן
ד"ר דוד אלטמן ז"ל

אנו האזרחים הפשוטים כועסים. כועסים מאוד.

עליכם הפוליטיקאים, אתם, שמנהלים קרבות מאסף אחד מול השני, כשכל אחד מהצדדים מעוניין שנראה את עוולותיו של האחר, ותוך כך פוגעים באמון שלנו בכם.

כל אחד ואחד מכם אוסף את הרפש הפוליטי שאפשר להטיח בזולתו, כל אחד ואחד מכם מנסה לעשות תרגילים וקומבינות – משפטיות, פוליטיות, ארגוניות, תקנוניות וכדומה – כדי לצבור לעצמו עוד רסיס של כוח.

כל אחד ואחד מכם מראה לנו שבעצם, מאבקו הוא מאבק של הישרדות או השתלטות. ואילו המאבק האמיתי להצלת חיינו ולהצלת כלכלתנו, עתידנו וגורלנו רחוק מכם כרחוק מזרח ממערב.

מההצהרות הנלוזות, של כל הצדדים, אנו נוכחים לדעת שלמעשה אתם עושים הכול כדי לערער את אמוננו בכם, ואת הרגשתינו שמה שבאמת חשוב לכם הוא שננצח במלחמה ובקרב.

בגלל שנאת אחים חרבה ירושלים, בגלל שנאת אחים ייתכן שנובס במלחמה הזאת.

הרף, הייתי אומר לכל אחד ואחד מכם. חדלו. חדלו להטיח האשמות ורפש אחד בשני, חדלו לנסות להצדיק מדוע אתם רוחצים בניקיון כפיכם והאחרים הם הקשים והרשעים. זוהי עת מלחמה, ועל כן על האנשים שמנסים לנצל את החוק והצדק כדי לשרוד או כדי להשתלט, לדעת שלא כך נוהגים בזמן של סכנת חיים. כולנו כבר נרדפים על ידי הגורל שמסכן אותנו. אנו האזרחים שנמצאים בסוג של מעצר בית, נמצאים בחסר, מפסידים הון תופעות, אנו שומעים אתכם ורואים את ששון הקרב של כל אחד ואחד מכם, לרבות הבעות הפנים המרוצות בעקבות כל תרגיל או לכלוך פוליטי שאתם מצליחים לבצע.

כציבור, אנו מבקשים מכם – תפסיקו. כציבור, אנו קוראים לכם לחדול. כציבור, אנחנו בזים לכם על כך שברגעים גדולים אלה הנכם מתגלים בפני כולנו כאנשים "קטנים" וצר לנו על כך. ואין יוצאי דופן בעניין הזה, כולכם, כולכם מקשה אחת.

מה אומר לכם, מלאך המוות אכן מסתובב ברחובותינו, אבל הסכין ניתנת לו בידכם. הרפו ממנו וחִזרו אלינו. אנחנו מחכים לכם באהבה, כדי שתהיו מי שחשבנו שאתם, ולא מי שאתם מתגלים לעינינו ברגעים אלה. אנא, חדלו מכל המאבקים הפוליטיים ושובו להנהיג את העם ביושרה ובבטחה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

  1. אבל אתה מתחמק מלהצביע על הבעיה. האם שני הצדדים אחראים באותה מידה לבעיה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן