הנאום שביבי לא נאם

חיוך עצוב
צילום של נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: US Military

באתי לבקש חסינות ברגע האחרון. אני חושש שזו שגיאה אלקטורלית. אבל אין לי ברירה.

מיניתי את רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה בשעה שמצבי המשפטי התחיל להתערער. הבטחתי לו שבסוף תקופת כהונתו יהיה מועמד רציני לראשות השב"כ. סמכתי עליו שיטיב את מצבי, אבל הוא נהג אחרת. מעניין, חברים שעבדו אתו אמרו לי שהוא איש בעל יושרה, ולא הקשבתי להם. הוא אחד מהגורמים שהביאוני לבקש חסינות. אביחי מנדלבליט מונה על ידי ליועץ משפטי. חבר. דתי-לאומי. מבית של חירותניקים. לא איש של הכרעות קשות. גם הוא נהג כאלשיך והחליט על כתבי האישום.

לא אומר ששניהם בוגדים, אבל הם התנהגו כאחרוני השמאלנים. הם ידעו שאני אשם בעבירות שעליהן נחקרתי. גם אני ידעתי. שיקרתי לכם ביודעין כשאמרתי "לא יהיה כלום כי לא היה כלום". אבל קיוויתי שהשניים יקלו עליי ולא יכבידו.

באתי לומר לכם בהכנעה, אזרחי ישראל, שאני אשם. מתנגדיי תמיד אמרו שאני אשם ותומכיי הרבים כלל אינם מעוניינים לדעת אם אני באמת אשם. אבל עליי להסביר מדוע ביקשתי חסינות כאשר אני מכיר באשמתי. באתי לעשות זאת ביושר לב. אתם הרי יודעים מי מתכסה בחסינות, ולכן לא הלכתי סחור-סחור. אני מבקש חסינות כדי לברוח מאימת הדין. הרי ייתכן שהזמן ייטיב איתי. עדי המדינה יאבדו את זיכרונם, מערכת המשפט אולי תשתנה, ואז המהלך שלי יתגלה כנכון.

אינני רוצה להתפטר מתפקידי. אינני יכול לאכזב את תומכיי ברחוב בלפור וברחבי המדינה. הם רוצים אותי כמו שאני. אחרי נאומי זה בוודאי יהיו סיסמאות של מפלגתנו "ביבי אשם – אז מה?" כפי שכבר פסקו להבדיל בין אמת לשקר, יפסיקו גם להבחין בין אשם לזכאי. אני מאמין שהזמן יעשה את שלו.

בבחירות אלו תצטרכו להכריע אם אמשיך בתפקידי למרות בקשת החסינות שלי, שמשמעותה הודאה עקיפה באשמה. לדעתי אתם צריכים לבחור בי כי נאומי היום הוא אמת לאמיתה. הוא נחצב מליבי, והחלטתי להפסיק לשקר ולשתף אתכם במצבי. תבחרו בי כי ללא עבודת התקשורת לא הייתי מובא לדין. תבחרו בי כי ימני אשם טוב משמאלני זכאי. תבחרו בי כי ימניים כמו מנדלבליט שמדברים על צדק וחוק הוציאו עצמם משורות הימין, שאיננו מאמין בערכים אלו. תוכיחו בבחירות האלה שאין לכם שום בעיה עם בקשת החסינות שלי כפי שאין לכם שום בעיה לעכל את העובדה שהחסינות היא הודאה באשמה.

ניצחוני בבחירות יוכיח שאזרחי ישראל אינם נגררים אחרי הסתה. הם ישרים וישירים והם יודעים לחשוב נכון: "אם ביבי אשם, אז מה קרה?"

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

12 תגובות

  1. דעה המגדירה במדויק את השחיקה שחלה בערכים הבסיסיים של הדמוקרטיה בישראל. הגבולות הוסטו,השקרים מרחפים מעל ראשו של הציבור, שחלקו התומך בנתניהו לא מבין כיצד השחיתות וההשחתה משנים את אופיו של קהל תומכיו עד כי הביטוי 'ביבי אשם, אז מה' הופך לסיסמת הבחירות

    1. איך אתה מסביר את הפופולריות של נתניהו בקרב "הבייס" שלו למרות כל האישומים, הנהנתנות משולחת הרסן והזלזול האימתני שלו במונח שנקרא אמירת אמת?

      1. ליצחק שלומות קשה להסביר אלא אם נצא מהנחה שקנו את ,הסבריו" מ"לא היה כלום ולא יהיה כלום" ועד הסתתרות בחסינות מאימת הדין. ביבי במלחמתו מפרק את המערכת האזרחית מה דרעי,קצב,אולמרט והרשנזון לא הלכו לכלא אחרי משפטים ממושכים?

  2. ואני לא כועס על נתניהו אלא על העם שמוביל ובוחר את המנהיגים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך